OS X Maverics bude uveden asi až koncem října - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

OS X Maverics bude uveden asi až koncem října

9. září 2013, 10.30 | V pořadí už desátá verze operačního systému (Mac) OS X s označením Maverics, bude uvedena na trh pravděpodobně až ve druhé polovině října. Je také pravděpodobné, že OS X bude oficiálně představen s novou generací přenosných počítačů MacBook Pro s čipy Haswell.

Podle aktuálních informací server Apple Insider se operačního systému OS X dočkáme až v průběhu druhé poloviny, pravděpodobně pak spíš ke konci října. Server to uvedl s odkazem na blíže nespecifikovaný zdroj, podle kterého je uvedení OS X Maverics vzdálené „necelé dva měsíce.“

 

 

OS X Maverics byl oficiálně představen na konferenci WWDC 10. června letošního roku. Přestože se zdá, že od červnového představení do říjnového uvedení uplyne příliš mnoho času, ve skutečnosti se bude jednat o jedno z nejrychlejších uvedení operačního systému v historii Apple. Například současná verze OS X 10.8 Mountain Lion byla oficiálně představena v únoru 2012 a uvedena do prodeje pak v červenci téhož roku. To představuje rozdíl zhruba pěti měsíců, zatímco rozdíl v případě OS X Maverics bude pouze cca tři a půl měsíce.

 

Připomeňme si, že mezi hlavní oznámené funkce nového operačního systému OS X Maverics bude patřit služba iBooks for Mac, aplikace Apple Maps nebo funkce App Nap. Uživatelé se také prostřednictvím funkce Finder Tabs konečně dočkají možnosti organizace více oken v souborovém manažeru Finder prostřednictvím záložek. K tomu bylo dosud nutné dokupovat neoficiální rozšíření třetí strany.

 

 

Jak už bylo zmíněno v úvodu, OS X Maverics bude pravděpodobně představen na stejné tiskové konferenci, jako nová generace přenosných počítačů MacBook Pro. Ta bude na čipech Haswell, které při nižší spotřebě slibují až o 20% vyšší výkon než současné procesory. Je možné, že na stejné konferenci dojde také na uvedení výkonného desktopu Mac Pro, který Apple představil na červnové konferenci a nové generace tabletů iPad a pro ně upravené verze iOS 7.

 

 

Pořídíte si OS X Maverics ihned po jeho vydání nebo raději počkáte? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

 » Rubriky  » Mac OS X CZ  

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: