Nové iPhony si v Česku koupíte už 25. října - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nové iPhony si v Česku koupíte už 25. října

9. října 2013, 20.20 | Společnost Apple dnes oficiálně představila časový plán, podle kterého nové telefony iPhone 5S a iPhone 5C do počátku listopadu uvede na trhy jedenapadesáti zemí. Mezi nimi podle očekávání nechybí Česká republika, Slovensko a Polsko. Pokud si tak na některý z nových modelů iPhone brousíte zuby, začněte šetřit. Dočkáte se už téměř za dva týdny. Více v článku.

Pozdě, ale přece. Přesně tak by se dalo popsat uvádění chytrých telefonů iPhone 5S a iPhone 5C na další trhy. Po týdnech nejistoty a očekávání jakýchkoliv zpráv společnost Apple zveřejnila seznam zemí, ve kterých plánuje nové telefony uvést do počátku listopadu. A jak už bylo řečeno v úvodu, chybět nebude ani český trh.

 

Telefony bude od prvního dne prodeje možné pořídit jak prostřednictvím internetového obchodu Apple.cz, tak pravděpodobně v maloobchodní síti trojice největších tuzemských mobilních operátorů.

 

 

Jak hluboko budete pro nový iPhone muset sáhnout do kapsy ovšem zatím nevíme. Jisté je jen to, že zaplatíte více, než za současnou generaci iPhone 5, která se přímo od Apple dá v závislosti na kapacitě vnitřní paměti pořídit od 14 po zhruba 21 tisíc Kč včetně DPH. Víceméně na podobné peníze by měl vyjít i nový, levnější iPhone 5C. Vybavenější iPhone 5S pak v USA stojí o rovných 100 dolarů, tedy 2 000 Kč, víc. Vzhledem k cenové politice Apple a prémiovému postavení telefonů iPhone bude ale cena nového iPhone 5S pravděpodobně vyšší a je velmi dobře možné, že 64 GB verze iPhone 5S přesáhne magickou hranici 25 tisíc Kč s DPH.

 

Nové telefony budou do celkem 51 zemí uvedeny ve dvou vlnách. První z nich proběhne v pátek 25. října a mimo České republiky se dočkají také zákazníku na Slovensku, v Polsku a vůbec prakticky ve všech evropských zemích a jejich zámořských územích. Druhá vlna bude následovat přesně o týden později, tedy v pátek 1. listopadu a bude zahrnovat 16 převážně arabských, asijských, balkánských, východoevropských a tichomořských zemí. Zajímavé je, že do této druhé vlny spadají i státy, jako je Saudská Arábie nebo Spojené Arabské Emiráty, ve kterých lze očekávat extrémně vysokou poptávku.

 

 

Přesný seznam zemí, ve kterých budou nové telefony iPhone do počátku listopadu dostupné, si můžete projít zde.

 

Počínaje listopadem tak budou chytré telefony iPhone 5S a iPhone 5C dostupné na více než šedesáti trzích. Lze předpokládat, že Apple ještě do konce letošního roku přijde s další, v pořadí čtvrtou vlnou, v rámci které uvede na další zhruba desítku až dvacítku trhů.

 

Připomeňme si, že podle původních spekulací měl Apple nové telefony iPhone 5S a iPhone 5C na další trhy uvést už v pátek 27. září tedy přesně týden po jejich představení ve Francii, Kanadě, Německu, USA, Velké Británii a dalších klíčových trzích. Start prodejů je ale nakonec o téměř měsíc odložen, pravděpodobně z důvodu problémů s výrobou čtečky otisků prstů Touch ID pro iPhone 5S.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: