Nové iPhony budou v ČR levnější než v sousedním Německu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nové iPhony budou v ČR levnější než v sousedním Německu

22. října 2013, 07.30 | Jako první z tuzemských operátorů zveřejnil ceny nových modelů iPhone T-Mobile. V jeho maloobchodní síti a na e-shopu bude možné už od tohoto pátku nové nedotované iPhony pořídit už od 14 699 Kč. Tolik bude stát základní verze modelu iPhone 5C, plnohodnotný iPhone 5S pak pořídíte od 17 399 Kč. Informace jako první přinesl server iDnes.cz.

S blížícím se pátečním začátkem prodeje nových telefonů iPhone 5S a 5C na českém trhu se objevily první informace o jejich ceně. U operátora T-Mobile bude základní cena „levného“ modelu iPhone 5C začínat na 14 699 Kč včetně DPH a to v případě nedotovaného telefonu. Pokud se spolu s nákupem telefonu uvážete k dvouletému tarifu s minimálním plnění, může cena zařízení klesnout až na 13 299 Kč.

 

Co se plnohodnotného modelu iPhone 5S týká, budou ceny u operátora T-Mobile začínat na 17 399 Kč v případě základní 16 GB verze. Nedotované telefony s kapacitou 32 a 64 GB pak vyjdou na 19 999 Kč, respektive 22 699 Kč včetně DPH. Při dvouletém úvazku pak cena v závislosti na konkrétním modelu poklesne maximálně o dva tisíce korun.

 

 

Podle dostupných informací budou ovšem prodeje značně omezené. Jeden zákazník si bude moci odnést maximálně jeden telefon iPhone 5S nebo dva kusy iPhone 5C. iPhone 5S pak bude dočasně dostupný pouze s úvazkem.

 

Co se dostupných barevných kombinací týká, nabídne T-Mobile model iPhone 5C ve svých prodejnách pouze v bílé a modré variantě. Prostřednictvím e-shopu operátora pak budou telefony dostupné také se žlutým nebo zeleným krytem. Podle všech informací T-Mobile vůbec nepřipravuje prodej růžové varianty iPhone 5C.

 

Plnohodnotný model iPhone 5S pak bude na prodejnách ve všech třech barvách dostupný pouze v základní 16 GB verzi. 32 GB a 64 GB modely budou k dispozici pouze v šedé barvě „space grey“. Prostřednictvím e-shopu pak bude možné zakoupit i bílou 32 GB verzi a 64 GB zlatou. Lze očekávat, že v průběhu následujících týdnů se nabídka kombinací barev a verzí vnitřní paměti rozšíří.

 

Mobilní operátoři Telefónica O2 a Vodafone, stejně jako tuzemský e-shop společnosti Apple ceny nových iPhonů zatím nezveřejnili. Obecně lze ale očekávat, že v případě operátorů budou ceny víceméně podobné, e-shop společnosti Apple pak pravděpodobně zvolí cenu korespondující se sousedními zeměmi. Pro srovnání – v sousedním Německu iPhone 5C začíná na 599 eurech, tedy zhruba 15 450 Kč, model iPhone 5S pak vyjde na něco málo přes 18 tisíc Kč. Snad poprvé v historii tak budou iPhony v České republice levnější, než v okolních zemích.

 

 

Připomeňme si, že nové iPhony bude v České republice možné zakoupit už tento pátek, přičemž všichni tři tuzemští mobilní operátoři připravují také speciální půlnoční prodej. Ten u operátora T-Mobile začne nové telefony iPhone v pátek, jednu minutu po půlnoci. Od toho momentu se telefony objeví jak v e-shopu operátora, tak v prodejnách na pražské Národní třídě a na brněnském Náměstí Svobody. V průběhu páteční pracovní doby pak telefony budou dostupné i na dalších pobočkách. Podobné plány má i Vodafone, v případě kterého bude popůlnoční prodej probíhat v prodejnách na pražském Václavském náměstí a v Brně na Masarykově třídě.

 

Třetí operátor Telefónica O2 dosud žádné plány na popůlnoční prodej nezveřejnil.

 

Více o vstupu nových iPhonů na český trh si můžete přečíst zde.

 

 

Líbí se vám nový iPhone? Chystáte se využít nabídky půlnočního prodeje některého z operátorů? Podělte se s námi o své plány v diskuzi.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: