MacBooky Pro Early 2011 trpí vážným problémem s grafickým čipem Radeon - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

MacBooky Pro Early 2011 trpí vážným problémem s grafickým čipem Radeon

15. října 2013, 10.20 | Pokud vlastníte MacBook Pro Early 2011, raději zbystřete. Grafické čipy Radeon 6490M, 6750M a 6970M dostupné v 15“ a 17“ modelech z této řady počítačů MacBook se v určitých situacích chovají nestandardně a mohou způsobovat i neočekávané opakované zamrznutí počítače. Jediným dosud ověřeným funkčním řešením je pouze výměna celé základní desky počítače. Více informací v článku.

Rostoucí počet stížností na oficiálním fóru Apple Support Communities naznačuje, že větší počet majitelů 13“ a 15“ přenosných počítačů MacBook Pro Early 2011 trpí vážnými problémy. Ty se projevují rozsypáním nebo rozostřením obrazu, špatným podáním barev nebo dokonce opakovaným a těžko řešitelným zamrzáním počítače.

 

Podle dostupných informací je na vině automatický systém přepínání grafických karet, který při vyšší zátěži systému zajištuje automatické přepnutí z úsporné integrované grafické karty na dedikovaný čip AMD. Systém byl poprvé uvedený právě v modelové řadě Early 2011, do té doby bylo přepínání mezi kartami pouze ruční a vyžadovalo restart počítače.

 

 

Problémy se mají objevovat především v případě grafických čipů AMD Radeon 6750M, ovšem pozorovány byly i u čipů verze 6490M a 6970M. Vzhledem k velkému počtu uživatelů s tímto problémem se nezdá, že by chyba byla omezena na konkrétní operační systém nebo jinou hardwarovou konfiguraci vyjma výše uvedených grafických čipů.

 

Jediným jednoznačným řešením problému je výměna celé základní desky počítače. V případě alternativního přístupu v podobě zakázání přepnutí na GPU a využívání pouze integrované grafické karty se problém i nadále objevuje.

 

Společnost Apple podle všech informací o problému ví, zatím ale nepředstavila žádné možnosti jeho řešení. V případě operačního systému Mac OS X 10.6 Snow Leopard by problém měla řešit zvláštní aktualizace 10.6.7, u jiných verzí Mac OS X ale řešení zatím neexistuje.

 

O případném řešení problému vás budeme informovat.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: