iTunes Radio je pro Apple už před uvedením dobrý byznys - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

iTunes Radio je pro Apple už před uvedením dobrý byznys

5. září 2013, 10.30 | Přestože služba iTunes Radio si svou veřejnou premiéru ještě neodbyla, pro společnost Apple se už nyní jedná o poměrně ziskový projekt. Světové značky jako McDonald’s, Nissan, Pepsi nebo Procter & Gamble už údajně každá zaplatily 10 milionů dolarů jen za to, aby na iTunes Radio mohly inzerovat jako první. Služba iTunes Radio bude uvedena spolu s novou verzí mobilního operačního systému iOS 7 a to už příští úterý, tedy 10. září.

Za poplatek ve výši zmíněných 10 milionů dolarů, tedy necelých 200 milionů Kč, by si každá z firem měla zajistit exkluzivitu v iTunes Radio v rámci svého předmětu podnikání do konce roku 2013. Lze očekávat, že součástí dohody jsou i další benefity, jako zmínka při představení iTunes Radio a další.

 

 

iTunes Radio

Služba iTunes Radio uživatelům zcela zdarma nabídne streamování rádia takového žánru, jaký si uživatel zrovna vyžádá. Podle dostupných informací by hudbu každých 15 minut měl přerušit nespecifikovaně dlouhý reklamní blok. Každou hodinu pak budou posluchači muset shlédnout reklamní video.

 

Pro uživatele placené služby iTunes Match, jejíž cena se pohybuje okolo 500 Kč (tj. 24.99 dolarů) bude iTunes Radio dostupné zcela bez reklam.

 

iTunes Radio bude cross-platformní službou, která bude dostupná téměř na všech zařízeních Apple. Spustit ji bude možné na všech zařízeních s iOS 7, tedy iPadech, iPhonech a multimediálním přehrávači iPod Touch, stejně jako na Apple TV a počítačích Mac. Jak už bylo zmíněno v úvodu, služba iTunes Radio bude představena už v úterý 10. září na konferenci věnované představení nové generace chytrého telefonu iPhone a mobilního operačního systému iOS 7.

 

 

Rozšíření služby iAd

Od svého představení v roce 2010 je služba iAd považována za další ze způsobů, jakým mohou autoři aplikací monetizovat své jinak zdarma dostupné výtvory pro iOS. Právě iAd bude nově sloužit jako brána pro inzerenty v rámci iTunes Radio kvůli čemuž Apple narychlo doplňuje a rozšiřuje její tým. Podle informací ze sítě LinkedIn firma v současnosti hledá především account manažery, kreativce, projektové manažery a vývojáře.

 

Podle zprávy společnosti eMarketer by iAd mělo Apple přinést v letošním roce příjmy ve výši 213 milionů dolarů, tedy zhruba 4.15 miliardy dolarů. V roce 2014 by to pak mělo být 376 milionů dolarů (7.33 miliardy Kč), a v roce 2015  až 623 milionů dolarů (12.15 miliardy Kč). Lze předpokládat, že největší podíl na tak silném růstu příjmů by měla mít právě už brzy uvedená služba iTunes Radio.

 

 

Zkusíte iTunes Radio nebo dáte přednost klasickému internetovému rádiu? A používáte iTunes Match? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: