Apple zveřejnil české ceny iPhonů, jsou podobné jako T-Mobile - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Apple zveřejnil české ceny iPhonů, jsou podobné jako T-Mobile

23. října 2013, 15.50 | Na české mutaci internetového obchodu společnosti Apple se v průběhu včerejšího dne objevily maloobchodní ceny nových telefonů iPhone 5S a iPhone 5C. Překvapení se nekoná a ceny víceméně korespondují s cenami, za které telefony nabídne mobilní operátor T-Mobile. Rozdíly mezi oběma obchody se pohybují maximálně v řádu stokorun.

S blížícím se pátečním českým debutem nové generace chytrého telefonu iPhone zveřejnil své koncové ceny i internetový obchod Apple. Zveřejněné ceny s menšími odchylkami odpovídají v pondělí zveřejněné nabídce mobilního operátora T-Mobile.

 

Základní 16 GB verzi modelu iPhone 5C tak půjde přímo od Apple pořídit za 14 790 Kč včetně DPH. 32 GB verze pak zájemce vyjde na 17 390 Kč. To je zhruba o 100 Kč více, než za kolik bude možné srovnatelné telefony pořídit u T-Mobile. Na rozdíl od něj ale Apple iPhone 5C nabídne ve všech existujících barevných kombinacích, tedy bílé, růžové, žluté, modré a zelené. Připomeňme si, že u T-Mobile zakoupíte pouze modrou a bílou verzi.

 

 

Co se plnohodnotného iPhone 5S týká, vychází ze srovnání Apple o něco levněji. 16 GB model bude stát 17 390 Kč, 32 GB varianta 19 990 a za verzi s největší kapacitou 64 GB zákazníci zaplatí 22 590 Kč. Ceny tak víceméně odpovídají nabídce T-Mobile. Oproti němu by Apple měl nabídnout všechny varianty telefonu ve všech dostupných barevných kombinacích.

 

Mobilní operátoři Telefónica O2 a Vodafone ceny nových iPhonů zatím nezveřejnili. Obecně lze ale očekávat, že v případě operátorů budou ceny víceméně podobné. Snad poprvé v historii tak budou iPhony v České republice levnější, než v okolních zemích.

 

 

Připomeňme si, že nové iPhony bude v České republice možné zakoupit už tento pátek, přičemž všichni tři tuzemští mobilní operátoři připravují také speciální půlnoční prodej. Ten u operátora T-Mobile začne nové telefony iPhone v pátek, jednu minutu po půlnoci. Od toho momentu se telefony objeví jak v e-shopu operátora, tak v prodejnách na pražské Národní třídě a na brněnském Náměstí Svobody. V průběhu páteční pracovní doby pak telefony budou dostupné i na dalších pobočkách. Podobné plány má i Vodafone, v případě kterého bude popůlnoční prodej probíhat v prodejnách na pražském Václavském náměstí a v Brně na Masarykově třídě.

 

Třetí operátor Telefónica O2 dosud žádné plány na popůlnoční prodej nezveřejnil.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: