Udělejte svému iPodu radost! (1) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůMultimedia

Udělejte svému iPodu radost! (1)

18. května 2004, 00.00 | Skutečnost, že iPod patří k nejlépe prodávaným Apple produktům, pro většinou z vás asi není žádnou novinkou. Ale to, že iPod v současnosti není jen hudební přehrávač, ale i externí disk, PDA či herní konzole (v nadneseném významu), každý neví. A to jsem se ještě nezmínil o tom, že na trhu existujte spousta doplňků, které možnosti vašeho iPodu vyždímají na maximum!

Skutečnost, že iPod patří k nejlépe prodávaným Apple produktům, pro většinu z vás asi není žádnou novinkou. Ale to, že iPod v současnosti není jen hudební přehrávač, ale i externí disk, PDA či herní konzole (v nadneseném významu), každý neví. A to jsem se ještě nezmínil o tom, že na trhu existujte spousta doplňků, které možnosti vašeho iPodu vyždímají na maximum! Dostali jsme do redakce deset doplňků pro iPod a v následujících dvou článcích se vám je pokusím přiblížit. Za zapůjčení děkujeme společnosti Cables and Simms s.r.o. .

Belkin Voice Recorder
Cena bez DPH - 1 790 Kč
Potřebujete si často dělat poznámky, ale nemáte po ruce papír a tužku? Nepřijde vám psaní do PDA pomocí stylusu dostatečně rychlé? Nebo přemýšlíte o nákupu diktafonu? Možná byste měli vyzkoušet Voice Recorder od společnosti Belkin. Jedná se o malý mikrofon s reproduktorem, který se do iPodu zapojuje přes konektor sluchátek a dálkového ovládání. Designově lahodí se samotným přehrávačem. Vzhledem k podpoře nahrávání zvuku v iPod softwaru verze 2.1 a vyšším, je obsluha naprosto triviální. Zvuk se ukládá ve formátu wav (mono) přímo do adresáře Recordings a je schopen zaznamenat rozhovor na vzdálenost cca 3-4 metrů tak, aby byl dostatečně čistý (resp. dalo se mu rozumět). Pak už záleží jen na kapacitě vašeho disku, kolik hodin nahrávek pojme. Voice Recorder má i malý (16mm v průměru) reproduktor, který vám umožní si své nahrávky, či hudbu z iTunes, hned přehrát.

Při používání počítejte s tím, že mikrofon má slušný dosah a je schopen zaznamenat i věci, které nechcete. Nahrával jsem rozhovor v místnosti (iPod byl cca 3 metry daleko) a Voice Recorder, zaznamenal i telefonní hovor v druhé místnosti (přes otevřené dveře). Samozřejmě ne tak kvalitně, ale zaznamenal. Reproduktor vás přílišnou kvalitou neosloví, ale jako kontrola nahrávek určitě postačí.

Abyste mohli voice recorder používat, budete potřebovat iPod s dockovým konektorem (my s první verzí iPodu máme holt smůlu) a iPod software verze 2.1 a vyšší.

Contour Design Showcase
Cena bez DPH - 1 290 Kč
Jestliže svůj oblíbený přehrávač používáte při práci či zábavě, která vyžaduje určitý pohyb (horolezectví, bungee jumping, výškové práce, snowboarding či cestování pražským MHD), určitě se o tento skvost bojíte a případný pád iPodu na zem a následné porouchání by vám úsměv na tváři asi nevykouzlilo. Pak nezbývá, než nosit iPod v odpruženém baťohu, nebo se kouknout po bytelném pouzdře. A tím je bezpochyby Showcase. Jedná se o bytelné pogumované pouzdro z plastiku pro iPody třetí generace.

Přiznám se, že jsem s ním iPod na zem neházel (hlavně proto, že 15GB iPod nebyl můj), ale věřím, že by iPod dopadl lépe, pokud by při pádu byl v tomto pouzdře schován - takže je chráněn nejen proti oděrkám a otřesům, ale i proti nešťastnému pádu, jemuž by měla zabránit bytelná odjímatelná klipsna za pásek. Výhodou tohoto pouzdra je, že můžete iPod ovládat, i když nemáte dálkové ovládání - na čelní straně jsou otvory pro všechny ovládací prvky.

Při testování iPod v pouzdře seděl jako přibitý, nedocházelo k samovolnému pohybu. Vzhledem k různým tloušťkám iPodů je Showcase dimenzován na silnější verze - pokud máte tenčí iPod, využijete dodávanou podložku, která vyplní mezeru mezi pouzdrem a přehrávačem. Jen je potřeba si zvyknout, že z tenkého iPodu máte najednou slušně obrněný přehrávač, který poněkud nabral na váze a objemu.

Pokud chcete mít iPod v bezpečí a nebude vám vadit, že poněkud nabobtná na velikosti, možná jste právě našli dárek pro svůj přehrávač.

MACMice - GPErch
Cena bez DPH - 890 Kč
MACMice je hliníkový stojánek pro všechny verze iPodů (takže jsem si ho užil i já s 5GB verzí). Ideální cílovou skupinou jsou samozřejmě majitelé PowerMaců G5, jak už vzhled napovídá. Vzhledem k tomu, že novější iPody mají dock, asi se jejich majitelé po jiném řešení uskladnění iPodu na stole poohlížet nebudou. MACMice je vybaven gumovými protiskluzovými podložkami, které iPod udrží na místě, i kdyby se vám po stole přehnalo tornádo.

Media Reader for iPod
Cena bez DPH - 3 907 Kč
Pro majitele digitálních foťáků je Media Reader v podstatě nutnost a je to produkt, který skvěle dokresluje možnost využití iPodu. Ano, jedná se o čtečku paměťových karet. Mezi podporované formáty patří: Compact Flash I a II, SmartMedia, SecureDigital, MemoryStick a MultimediaCard. Media reader se připojuje přes dockový konektor (opět pouze 3G iPody). Aby byl schopen fotografie do iPodu přetáhnout, potřebuje také energii - tu mu dodávají 4 AAA baterie. Na jednu sadu byste měli být schopni přetáhnout přes 3GB dat, což by na letní dovolenou mělo stačit. Profesionálům doporučuji přikoupit pár baterek do zásoby. Díky LED diodě máte vždy kontrolu, jak na tom vaše baterie jsou (červená - špatně, zelená - dobře, bliká - dochází k přenosu dat).

Na závěr je potřeba uvést, že přenos dat ze čtečky do přehrávače nepatří k nejrychlejším - cca 100MB za 7 minut, což není žádná závratná rychlost a když už začnete fotografie kopírovat, je čas na menší pauzu a nechat iPod a čtečku v klidu pracovat. Media Reader nepatří ani k nejmenším, oproti standardním USB čtečkám se jedná spíše o staršího a většího bratříčka, na druhou stranu USB čtečku s iPodem nespojíte. I přes tyto dvě nevýhody bych Media Reader doporučil, při testování k žádným problémům nedošlo, vše fungovalo korektně.

NeoPod - DLO
Cena bez DPH - 712 Kč
Jako poslední dnešní testovaný produkt jsem si nechal NeoPod. Slovo "Neo" v názvu nemá nic společného s hlavním představitelem trilogie MATRIX, ale spíše s materiálem, kterým se tento produkt honosí. NeoPod je pouzdro pro 3G iPody z 2,5 mm tlustého neoprenu. V přední části je průhledné s výřezy na jednotlivé ovládací prvky přehrávače. Součástí balení je i klip za pásek.

Před pádem vás NeoPod asi neochrání, jako ochranu proti poškrábání se dá určitě použít. Bohužel daň za tuto ochranu je podle mě příliš velká - iPod v tomto pouzdře příliš dobře nesedí a ani nevypadá dvakrát nejlépe. Z mého pohledu vám standardně dodávané pouzdro od Applu udělá lepší službu, i když v něm si iPod bez dálkového ovládání nepustíte.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: