Hudba v iTunes Store konečně dostupná v ČR a SR - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůMultimedia

Hudba v iTunes Store konečně dostupná v ČR a SR

iTunes Store v CR

29. září 2011, 00.00 | Od dnešního rána lze nakupovat hudbu v českém iTunes Store. Kromě 18 milionů skladeb z celosvětového katalogu iTunes jsou k mání také skladby českých a slovenských interpretů. Mezi nimi najdete například J.A.R, Kabát, Jaromíra Nohavicu, Desmod, I. M. T. Smile a samozřejmě také Karla Gotta.

Zatímco tvorba tuzemských interpretů je dostupná prostřednictvím hudebního obchodu Apple také v USA (a pravděpodobně i v ostatních zemích), naopak to zcela neplatí. Například v případě Beatles je v českém iTunes Store k mání jen sedm alb (z toho tři díly The Beatles Anthology a další dvě s nimi související). Obchod v USA proti tomu nabízí kompletní tvorbu britské kapely a navíc je zmíněné antologie možné koupit jako celá alba za zvýhodněnou cenu a nikoliv jen po jednotlivých písních jako v ČR. Důvodem mohou být nedostupná práva pro elektronický prodej některých alb v ČR nebo postupná aktualizace databáze iTunes Store. Druhé variantě by mohl napovídat fakt, že mezi 19 a 20 hodinou našeho času bude kvůli údržbě nedostupný servisní portál iTunes Connect.

Beatles v českém iTunes Store…

…a v USA.

Proti USA jsou pochopitelně rozdílné i ceny. Písně, které pořídíte za 0,99 USD, jsou u nás k mání za 0,99 EUR (podobně jako v ostatních evropských zemích platících eurem). Milovníky vážné hudby snad potěší informace, že kromě české a slovenské populární hudby v iTunes najdou tvorbu Pavla Josefa Vejvanovského, Jakuba Jana Ryby, Adama Václava Michny a samozřejmě také Josefa Suka, Bedřicha Smetany nebo Antonína Dvořáka.

iTunes Store je dostupný v počítačích s Mac OS X a Windows prostřednictvím aplikace iTunes (ke stažení zde) a na mobilních zařízeních Apple iPhone, iPod touch a tabletech iPad. Při nákupu první skladby musíte odsouhlasit změnu podmínek iTunes Store.

Změny v podmínkách iTunes Store, které musíte odsouhlasit při prvním nákupu hudby.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: