Aktuálně - nový barevný iPod a iTunes Music Store útočí na další země Evropy - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůMultimedia

Aktuálně - nový barevný iPod a iTunes Music Store útočí na další země Evropy

27. října 2004, 00.00 | Společnost Apple včera uvedla novou řadu úspěšného hudebního přehrávače iPod. Nejenom, že se dočkal 60 GB kapacity disku, ale i barevného displeje. Hezký dárek ke třetím narozeninám.

Společnost Apple včera uvedla novou řadu úspěšného hudebního přehrávače iPod. Nejenom, že se dočkal 60 GB kapacity disku, ale i barevného displeje. Hezký dárek ke třetím narozeninám.

iPod Photo

Dlouho se o tom spekulovalo a teď je to jasné. Nový iPod umí přehrávat nejenom hudbu, ale máte možnost si v něm prohlédnout i vaší sbírku fotek. A to nejenom na novém barevném displeji s rozlišením 220x176, ale i přes AV kabel v televizi. Vzhledově se jedná o nástupce čtvrté generace, jen je o pár milimetrů silnější, za což může větší pevný disk (40 a 60 GB). Prohlížet a synchronizovat můžete fotky ve formátech JPEG, BMP, GIF, TIFF a PNG a to z jak iPhoto (Mac), tak z Adobe Photoshop Album 2.0 nebo Adobe Photoshop Elements 3.0 (PC). Cena je stanovena na 499 USD (40 GB) a 599 USD (60 GB).

iPod Special Edition: U2

Další novou verzí je iPod Special Edition: U2. Jak název napovídá, bude mít cosi společného se skupinou U2. Za 349 USD získáte iPod čtvrté generace s 20 GB diskem ve speciálním barevném provedení s podpisy všech členů irské kapely U2, plakát členů skupiny a kupón s 50 USD slevou, který můžete uplatnit v iTunes Music Store při nákupu boxu "The Complete U2" - 400 skladeb od U2 včetně 25 raritních nahrávek. Plná cena tohoto setu bude 149 USD a dostupnost se odhaduje na polovinu listopadu.

iPod Store

Aby toho nebylo málo, Apple spustil internetový obchod iPod Store, který je zaměřen na prodej iPodů a doplňků k nim.


iTunes Music Store

I zde jsme se dočkali novinek. Dalších devět států Evropy má možnost utrácet své peníze nákupem online hudby právě na iTunes Music Store. My mezi nimi bohužel (ještě) nejsme, ale iTMS se rozšířil do Rakouska, Belgie, Finska, Řecka, Itálie, Lucemburska, Nizozemí, Portugalska a Španělska. Cena zůstává na 0.99 EUR za skladbu. Další zemí bude Kanada, které iTMS bude zpřístupněno v listopadu.


Updaty

S touto smrští přichází i řada updatů - iTunes ve verzi 4.7, Quicktime 6.5.2 a samozřejmě iPod Update pro všechny verze iPodů. Toto byl rychlý soupis novinek a na všechny se podrobněji podíváme v samostatném pátečním článku.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: