Zájem o elektronické knihy roste - Krátké články - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůKrátké články

Zájem o elektronické knihy roste

30. července 2012, 17.03 | O elektronické knihy je stále větší zájem mimo jiné i díky stále bohatší nabídce titulů. Jen během prvních šesti měsíců letošního roku rozšířily PalmKnihy, největší distributor eKnih u nás, svou nabídku o více než tisíc nových titulů. A zatím největším velkým rozšířením je přibližně 1500 odborných titulů zdarma od společnosti BookBoon a spolupráce s nakladatelstvím Mladá fronta.

Počet knih v nabídce společnosti Palmknihy se od června 2011 zpětinásobil. „S koncem loňského června jsme měli v nabídce čtyři stovky titulů. Letos jich již máme více než dva tisíce,“ uvedl ředitel společnosti Jiří Vlček, který je zároveň jejím zakladatelem. Postupný nárůst počtu eknih podle něj prospívá elektronickým knihám celkově. „Čím širší je naše nabídka, tím více čtenářů dokážeme uspokojit. Každý den tak přibývá spokojených čtenářů, kteří čtou elektronické knihy,“ uvedl Vlček.

 

BooKeen

 

Společnosti Palmknihy se v prvním pololetí podařilo uzavřít řadu zajímavých spoluprací s novými nakladateli. Díky tomu má dnes společnost v nabídce knižní tituly například od Baronetu, Labyrintu, Prostoru, Fantom Printu či nakladatelství Dokořán. „V praxi to znamená poměrně širokou nabídku žánrů a titulů. Ve více než dvoutisícové nabídce je k dostání i řada bestsellerů, mezi které bezesporu patří třeba Spasitel od Joa Nesboa, Ďáblův elixír od Raymonda Kouryho či životopis Steva Jobse od Waltera Isaacsona,“ doplnil Vlček. Nově byla nabídka Palmknih rozšířena o tituly nakladatelství Mladá fronta. Čtenáři si tak mohou rozšířit svou elektronickou knihovničku například o novinku Patricka Zandla Apple: cesta k mobilům, titul Můj flirt s politikou aneb Příručka pro ministryně od Daniely Kovářové či Zápisky šíleného rybáře od Václava Fikara.

 

Homér

 
Velkou novinkou je také spolupráce se společností BookBoon, která rozšířila nabídku Palmknih o 1500 nových titulů, především odborné literatury a učebnic. To vše v angličtině a zdarma. Knihy jsou financované z reklamy, která je v nich umístěna. „Jde však o poměrně nenápadnou formu, která čtenáře neruší. Nulové náklady pak jsou milým bonusem pro každého, kdo chce mít ve své čtečce či tabletu některý z titulů z nabídky odborných knih či turistických průvodců,“ uzavřel Jiří Vlček. Palmknihy si společnost BookBoon vybrala jako výhradního distributora svého obsahu v České republice i na Slovensku. 

 

Khoury

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Krátké články  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: