Zprávy týkající se iPhonu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Zprávy týkající se iPhonu

16. prosince 2009, 00.00 | Tohle čtvrtletí by se mohlo prodat až 10 milionů iPhonů. Apple přepracoval uživatelské rozhraní obchodu App Store. A Epson vydal svou tiskovou utilitu pro iPhone.

A máme tu též něco málo zpráv spojených s iPhonem:

Odbyt komponent naznačuje, že by se v tomto čtvrtletí mohlo prodat 10 milionů iPhonů

Zdá se, že konec letošního roku bude pro Apple obchodně úspěšný, odbyt Maců roste tak, že ani nestačí uspokojovat poptávku a vyhlídky prodeje iPhonu jsou ještě lepší.

Alespoň to naznačuje zpráva tchajwanského serveru DigiTimes, podle níž tamní dodavatelé integrovaných obvodů pro chytré telefony zaznamenali zvýšení objednávek o 31 procent, což signalizuje zvýšený odbyt těchto přístrojů, do značné míry by k tomuto nárůstu měl přispět právě iPhone.

V minulém čtvrtletí se celosvětově prodalo skoro 7,4 milionu iPhonů a nová data ukazují, že v tomhle čtvrtletí by počet prodaných kusů dokonce mohl překročit 10 milionů, což by znamenalo nový rekord.

Vedle Applu z takto vysokého odbytu pochopitelně těží i dodavatelé příslušných komponent, tedy především Infineon, který dodává čipy pro vlastní rádiovou komunikaci a Samsung, od něhož pochází hlavní SoC čip telefonu.

Vypadá to tedy, že přes nástup dalších zajímavých modelů telefonů si iPhone stále udržuje své vůdčí postavení a někteří analytici se domnívají, že se to nezmění ani v dohledné budoucnosti. To se ovšem těžko předpovídá, teprve se uvidí, jak si příští rok povedou nové přístroje se systémem Android. A v těchto dnech se navíc začaly objevovat pověsti o chystaném telefonu Googlu.

Nepochybně však bude hodně těžké Apple překonat, už kvůli ohromné uživatelské základně. Konkurence bude muset především nabídnout obdobně uživatelsky vstříčný software a široký výběr aplikací (k tomu má dnes asi nejblíže právě Android, který navíc neklade na aplikace tak přísná omezení jako mobilní platforma Applu).

Převaha iPhonu se ovšem zatím omezuje jen na některé regiony, zvlášť silné zastoupení má v Severní Americe a v západní Evropě, kde jeho podíl na trhu chytrých telefonů činí 29,2, respektive 23,5 procenta.

V Asii už zdaleka tak silný není, v Japonsku sice jeho podíl dosahuje 9,2 procenta, ovšem jinde v Asii už je to horší, z Číny teprve v poslední době přišla alespoň trochu příznivější čísla, nadějněji však vypadá odbyt v Jižní Koreji.

Apple přepracoval uživatelské rozhraní obchodu App Store

Přes víkend Apple upravil uživatelské rozhraní svého obchodu App Store s aplikacemi pro iPhone a iPod touch.

Změnil se způsob zobrazování snímků obrazovek aplikací a rozvržení jejich prezentačních stránek a zvětšilo se jak logo aplikace, tak tlačítko pro koupi. A dále se zjednodušilo zobrazování zákaznických recenzí, dvě velká tlačítka teď přepínají mezi recenzemi aktuální verze a recenzemi všech dostupných verzí aplikace.

Stránky aplikací nyní přešly na plně bílé pozadí namísto předtím používaných odstínů ocelově modré a šedé. Logo aplikace se sice pořád nachází v levém horním rohu stránky, ale je teď mnohem větší a tlačítko koupě leží přímo pod ním a rovněž se zvětšilo.

Popis aplikace se přesunul nahoru vedle loga (a zobrazují se jen první dvě řádky, další případný popis se musí vyvolat odpovídajícím tlačítkem), zatímco souhrnné údaje o tvůrci a o základních vlastnostech aplikace se přemístily pod logo. A přímo pod nimi leží rámeček s hodnoceními zákazníků, nyní tedy poněkud oddělený od zákaznických recenzí.

Změnil se též způsob, jímž obchod předkládá snímky obrazovek aplikace, dříve stránka zobrazovala jeden snímek a pokud jich bylo dostupných víc, dalo se mezi nimi přecházet. Teď stránka předkládá rámeček, který může obsahovat 2 až 3 snímky vedle sebe (podle velikosti okna iTunes).

App Store tedy nyní klade větší důraz na grafické prvky (ikony a snímky obrazovek) než na textové popisy. Může se zdát, že jde o pouhé kosmetické úpravy, jenže pro vývojáře aplikací to může být docela podstatné, vzhledem k obrovské konkurenci mezi více než 100 000 nabízenými tituly záleží na každém detailu, co přivábí pozornost zákazníků a nové uspořádání na to pochopitelně bude mít vliv.

Tiskovou aplikaci pro iPhone připravil také Epson

Už třetí významný výrobce tiskáren přišel s bezplatnou aplikací umožňující tisk fotografií přímo z iPhonu. V říjnu vydal svou utilitu Easy-PhotoPrint Canon. A Hewlett-Packard uvolnil již počátkem letošního roku obdobnou utilitu HP iPrint Photo, kterou v listopadu aktualizoval.

A nyní se přidal další velký výrobce tiskáren, Epson, přesněji řečeno jeho americká pobočka.

Aplikace Epson iPrint umožňuje podobně jako ty dvě výše zmíněné tisk fotografii z fotoalba iPhonu a iPodu touch přes WiFi připojení na některé modely tiskáren Epson se síťovým připojením (přes Ethernet nebo WiFi, konkrétně se jedná o modely Artisan 700, Artisan 710, Artisan 800, Artisan 810, Epson Stylus NX510, Epson Stylus NX515, WorkForce 310, WorkForce 315, WorkForce 600, WorkForce 610 a WorkForce 615).

Aplikace sama zjistí, zda se v síti nachází vhodná dostupná tiskárna, pro tisk není potřebný žádný další počítač.

Epson iPrint nabízí pouze základní možnosti tisku, tlačítky v obrazovce aplikace lze nastavit typ papíru (obyčejný nebo lesklý fotopapír) a několik formátů výstupu (10 x 15, 13 x 18, Letter a A4). Dá se zvolit tisk s rámečkem nebo naopak bez okrajů (pouze na fotopapír) a je možné určit, jaká část fotografie (anebo celý snímek) se vytiskne. Podrobnější informace k aplikaci poskytuje Epson America tady.

Aplikaci Epson iPrint lze zdarma stáhnout z App Store (zatím však není dostupná mimo USA) a vyžaduje firmware 2.2.1 nebo vyšší.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: