Zprávy spojené především s iPhonem - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Zprávy spojené především s iPhonem

19. března 2010, 00.00 | iTunes Connect nově dovoluje načasovat prodej aplikací v App Store. A China Mobile má stále zájem prodávat iPhone a také iPad.

Následující dvě zprávy souvisí jak s iPhonem, tak s iPadem, proto jsme je sdružili do tohoto článku:

iTunes Connect nově umožňuje načasovat prodej aplikace v App Store

Vývojáři aplikací pro App Store zasílají své výtvory Applu ke schválení pomocí služby iTunes Connect, kterou Apple pochopitelně průběžně vylepšuje, tento týden byla doplněna o možnost nastavit datum zahájení prodeje aplikace, což ukazuje obrázek zaslaný na Twitter.

Karta „Pricing“ (zadání ceny) služby iTunes Connect totiž teď poskytuje volbu pro nastavení data dostupnosti aplikace na App Store a též přidává možnost zvolit si cenovou třídu (okno dovoluje určit, po jak dlouhou dobu se bude aplikace nabízet v zadané cenové třídě).

Původně vývojáři nemohli datum uvedení aplikace na App Store nijak ovlivnit poté, co své výtvory zaslali ke schválení. A to mohlo za určitých okolností trvat až několik měsíců, obvykle to sice bylo kratší, ale tvůrci aplikací prostě nemohli jasně říci, kdy bude jejich dílo dostupné.

To se pochopitelně stalo terčem silné kritiky, především od vývojářů, kteří hodně investovali do marketingu aplikací, když čekali na jejich schválení, zvlášť pokud nakonec vůbec schváleny nebyly. V poslední době se však komunikace Applu s vývojáři dost zlepšila a urychlilo se i jejich schvalování.

A díky popisované nové volbě teď půjde reklamní kampaně k novým aplikacím nastavovat ještě přesněji, protože bude možné zákazníkům namísto neurčitých slibů sdělit přesné datum, odkdy budou dostupné, ovšem stále zůstává nejistota v tom, že daná aplikace nemusí být vůbec schválena, přesto proti dosavadnímu stavu to představuje značné zlepšení.

China Mobile má stále zájem prodávat iPhone a nově také iPad

V Číně se iPhone začal oficiálně prodávat loni 30. října, ovšem prodeje byly zpočátku velice chabé, trochu se zlepšily až koncem roku 2009, ale pořád to není nijak valné vzhledem k lidnatosti této země.

Telefon Applu tam prodává operátor China Unicom, který je ovšem podle počtu zákazníků až druhý, provozuje však 3G síť kompatibilní se standardy ostatního světa.

Největší čínský (a též světový) mobilní operátor China Mobile však stále má zájem prodávat přístroje Applu, alespoň to agentuře AFP řekl jeho generální ředitel Wang Ťiang-čou. Doufá, že k dohodě s Applem dojde v blízké budoucnosti a dodal, že se zajímají nejenom o iPhone, ale nově také o iPad.

Apple původně vyjednával o zahájení prodeje iPhonu v Číně právě s China Mobile, jednání však skončila nezdarem, následně Apple jako alternativu zvolil operátora China Unicom.

Avšak China Mobile by vzhledem k tomu, jaké standardy používá, potřeboval speciální verze iPhonu a iPadu pro svou 3G síť (jež využívá technologii podporovanou čínskou vládou, nekompatibilní s UMTS ve zbytku světa), jde ale o tak ohromný trh (počet zákazníků China Mobile se v současnosti odhaduje na 522 milionů), že by se to nejspíš vyplatilo.

Samozřejmě pořád není vůbec jisté, že nová jednání budou úspěšná, čínský trh však má takový potenciál, že se Apple nepochybně alespoň pokusí o nové kolo jednání.

Prodej se snaží rozhýbat též China Unicom, v jeho případě je největší překážkou (vedle poměrně vysoké ceny těžko konkurující šedému trhu) to, že „oficiální“ modely pro čínský trh mají vypojené WiFi připojení, nyní se však tento operátor snaží získat iPhone s WiFi, který by vyhovoval podmínkám čínské vlády, to by však zřejmě vyžadovalo úpravy, jež zatím Apple odmítal.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

iPhone 2010

Autor: Jirka Muž

Založeno: 19.03.2010, 14:52
Odpovědí: 0

Stejnak by mě zajímalo, kdy se konečně vyrojí zprávy o novém iPhonu...

Odpovědět na příspěvek

RE: iPhone 2010

Autor: Stepan Muž

Založeno: 19.03.2010, 18:05

Doufam, ze co nevidet. :-) Mam 3G a uz se moc tesim na novy. 3GS popravde nema nic moc noveho, ale je uzasne rychle, ale nema cenu ho za tu cenu kupovat, kdyz nekdo ma 3G. Pokud bude alespon z poloviny tak pekne jako jsou ty obrazky co koluji na netu, tak to bude super. (snad to nepos.... nejakym iPhonem Mini nebo nano :-( )

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: