Zprávy o prodeji iPhonu 4 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Zprávy o prodeji iPhonu 4

27. srpna 2010, 00.00 | iPhone 4 se začal oficiálně prodávat v naší zemi a ceny nakonec nejsou tak vysoké, jak se čekalo. A v Číně se iPhone 4 bude prodávat od 16. září, China Unicom sám přidá pouzdra zdarma.

iPhone 4 přichází na další trhy, včetně toho našeho:

Ode dneška se iPhone 4 u nás prodává oficiálně

Jak víte už z minulého týdne, ode dneška iPhone 4 u nás prodávají všichni tři naši mobilní operátoři a jejich ceny nakonec nejsou tak závratné, jak naznačovaly pokusy některých přeprodejců.

Mobil.cz přinesl ceny Telefónicy O2 a Vodafonu již ve středu, podrobnosti najdete v příslušném článku, zde uvedeme jen základní orientační ceny.

O2 zatím nabízí jen dotované telefony, jejichž cena se odvíjí od minimální měsíční útraty zákazníka, 16GB verze u něj stojí od 10 do 14 tisíc Kč, 32GB model pak poskytuje za 13 až 17 tisíc Kč, nedotované telefony bude dodávat až později.

Vodafone prodává nedotované iPhony 4 už nyní, 16GB model za 15 577 Kč a 32GB verzi za 18 477 Kč. Dotované telefony lze mít od 9 777 Kč, respektive 12 277 Kč.

Ve čtvrtek se objevily také ceny operátora T-mobile, ten prodává pouze 16GB verzi. Za nedotovaný telefon chce dosti vysokých 16 999 Kč, ale zase nabízí nejnižší dotovanou cenu, při měsíční útratě 2 300 Kč dostanou stávající zákazníci iPhone 4 za 7 999 Kč. Telefon dodává též v předplacené sadě Twist, za 17 049 Kč.

Ceny jsou tedy nižší, než se původně čekalo, ovšem některé v zásadě srovnatelné telefony s Androidem se dají i u nás pořídit ještě levněji, vyjádření operátorů navíc naznačují, že zpočátku bude iPhonů 4 nedostatek, ale teprve za několik měsíců se ukáže, jaký to vše bude mít vliv na prodej (zdá se, že celkový počet u nás prodaných iPhonů vůbec není zanedbatelný).

A pochopitelně všichni prodávají pouze černé provedení telefonu, protože bílý iPhone 4 zatím není dostupný celosvětově (Apple jeho uvedení stále odkládá).

V Číně se začne iPhone 4 prodávat od 16. září

Už dříve se objevily náznaky, že na největší mobilní trh současnosti, čínský, přijde iPhone 4 někdy během září a tento týden se termín upřesnil.

Podle serveru Caixin citujícího zdroj z China Unicomu, operátora, který v kontinentální Čině jediný prodává telefony Applu (zatím jen iPhone 3GS a teprve nedávno byl povolen prodej přístrojů s aktivovaným WiFi připojením), tam iPhone 4 dorazí ve čtvrtek 16. září, zájemci si ho však nejspíš budou muset předem rezervovat přes Internet.

Očekává se, že telefon bude mít stejné potenciální potíže s útlumem signálu dané konstrukcí antény jako v USA, China Unicom proto údajně zvolí stejné řešení jako Apple, měl by zákazníkům k telefonu zdarma na své náklady přidávat ochranná pouzdra, jež tyto potíže plně odstraňují (to jistě nebude problém, vždyť právě v Číně se dotyčná pouzdra vyrábějí, včetně těch určených pro Apple).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: