Zprávy o iPhonu: hudba přes EDGE, Keynote Remote na App Store a iToner 2 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Zprávy o iPhonu: hudba přes EDGE, Keynote Remote na App Store a iToner 2

12. ledna 2009, 02.00 | Hudbu lze do telefonu stahovat též přes EDGE připojení. App Store již nabízí aplikaci Keynote Remote. A utilita iToner 2 umí ořezávat vyzvánění.

Novinky Applu na Macworld Expu se týkaly převážně Maců, a tak iPhone zůstal poněkud v pozadí, přesto se několik málo zpráv k němu našlo, ty shrnuji zde.

iPhone umí stahovat hudbu také přes EDGE připojení

Z reportáže o projevu Phila Shillera na Macworld Expu víte, že Apple oznámil novinky též pro iTunes Store. Vedle postupného odstraňování DRM ochrany a proměny cenové struktury skladeb se změnilo i to, že hudbu do iPhonu lze nyní stahovat nejen přes Wi-Fi připojení (Apple proto donedávna mluvil o iTunes Wi-Fi Music Store, teď ovšem slůvko Wi-Fi z názvu odstranil), ale také přes mobilní síť. Schiller ve svém projevu uvedl, že hudbu a podcasty půjde stahovat přes 3G síť, avšak Macworld zjistil, že stejně se dá použít připojení přes EDGE.

10mm12012009f.jpg

Stahování hudby přes 3G síť samozřejmě funguje hladce, ale zůstává snesitelné i přes EDGE. Pochopitelně to probíhá mnohem pomaleji, Macworldu stažení 9,3 MB velké skladby zabralo 15 minut a 12 sekund. Může se to ovšem hodit v místech, kde není pokrytí 3G signálem, zato EGDE se tam nabízí. (Vyplatí se to přirozeně pouze tehdy, máte-li paušál na stahování dat.)

Mimochodem, pro stahování hudby přes mobilní síť (a to jak prostřednictvím 3G připojení, tak EDGE) platí stejné omezení jako pro App Store – nelze stahovat soubory větší než 10 MB, vše, co tuto mez přesahuje, musíte stáhnout pomocí Wi-Fi anebo na osobní počítač připojený k Internetu. Většina hudebních skladeb na iTunes Store se ovšem pod tuto mez vejde.

V naší zemi by možnost stahování hudby přes EDGE byla zajímavá kvůli zatím velmi omezenému pokrytí 3G službami (jež navíc nabízí jen jeden operátor, to se však má změnit), jenže stejně máme smůlu, protože Apple pro Českou republiku v dohledné době iTunes Store nechystá, u nás je přístupný pouze App Store s aplikacemi, obchod s hudbou nikoli. (Na vině v tomto případě však zřejmě není ani tak Apple, jako spíše nahrávací společnosti, které trvají na geografickém vymezení autorských a licenčních práv k hudbě.)

Keynote Remote se již nachází na App Store

Při představení kancelářského balíku iWork ’09 Phil Schiller předvedl také doplněk k prezentačnímu programu Keynote ’09, aplikaci Keynote Remote pro iPhone a iPod touch. Ta z těchto mobilních přístrojů Applu učiní dálkové ovládání pro prezentaci v Keynote (pokud se iPhone či iPod s Keynote Remote a Mac s prezentací nacházejí ve stejné Wi-Fi síti). Jedná se vlastně o obdobu aplikace Apple Remote pro ovládání iTunes a Apple TV.

11mm12012009f.jpg

Záhy po oznámení se aplikace Keynote Remote objevila na App Store, nachází se tady. Bude fungovat na iPhonu nebo iPodu touch s firmwarem 2.0 či vyšším a samozřejmě potřebujete též iWork ’09.

Za aplikaci Apple vyžaduje 0,99 USD. To sice skutečně není mnoho, na druhou stranu to vyvolává otázku, proč vůbec Apple tenhle software zpoplatňuje (zákazník už musel zaplatit za iWork ’09), podobně se ovšem Apple choval i v mnoha jiných případech, takže to nijak nepřekvapuje (někdy se tvrdí, že tato zpoplatnění vyžadují americké účetní předpisy, to však my nezasvěcení do tajů vnitřních financí Applu posoudíme jen těžko).

Po nainstalování Keynote Remote na iPhone či iPod touch se musí v Keynote na Macu zapnout vyhledávání dálkového ovládání (příkazem Preferences > Remote a zatržením volby „Enable iPhone and iPod touch Remotes“), Keynote poté vypíše všechna zařízení v síti, na nichž běží Keynote Remote. Na iPhonu nebo iPodu touch se zobrazí vstupní kód, který musíte zadat do Keynote (na Macu), tím se daná kopie Keynote ’09 propojí s příslušným dálkovým ovládáním. Podrobněji práci s aplikací Keynote Remote popisuje tento podpůrný dokument Applu.

Keynote Remote funguje jak v orientaci na výšku, tak na šířku, při orientaci na výšku se na spodku displeje přístroje zobrazují poznámky prezentujícího, v orientaci na šířku se na displeji objevuje aktuální a následující snímek prezentace.

iToner 2 umožňuje ořezávat vyzvánění pro iPhone

Jde sice o program pro Mac, avšak natolik spojený s iPhonem, že ho zařazuji sem. Firma Ambrosia Software na Macworld Expu uvedla iToner 2, novou verzi své utility pro vytváření vlastních vyzvánění iPhonu. iTunes Store sice rovněž umožňuje vytvářet vyzvánění z jím nabízených skladeb, za to se však platí, zatímco iToner umí vyzvánění připravovat z běžných zvukových souborů.

12mm12012009f.jpg

Umístěním zvukových souborů ve formátech MP3, AAC, WAVE nebo AIFF do okna iToneru lze tyto skladby sesynchronizovat s připojeným iPhonem, kde se uloží jako vyzvánění.

Nová verze 2 navíc přidává možnost ořezu vyzvánění, uživatelé mohou pomocí posuvníků vybrat před synchronizací určitý úsek skladby, z něhož vznikne vyzvánění. Dále se s utilitou dodává přes 40 předem připravených vyzváněcích tónů a přibyla nová technologie ClearTone, optimalizující výsledný zvuk tak, aby lépe odpovídal schopnostem reproduktoru iPhonu.

Utilita iToner 2 funguje pod Mac OS X 10.4.10 nebo vyšším (podporuje procesory Intel i PowerPC) a stojí 15 USD, majitelé předchozích verzí dostanou novou verzi zdarma. Nejnovější verzi utility iToner (v současnosti se nabízí verze 2.01) si lze stáhnout odtud (příslušný DMG soubor má velikost 16,9 MB).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

orezavani hudby gratis

Autor: cuba.czech Muž

Založeno: 12.01.2009, 16:52
Odpovědí: 0

zkuste taky toto: www.audiko.net a nic neni treba instalovat :-)

Odpovědět na příspěvek

Taaakhle rychle

Autor: Michal Muž

Založeno: 12.01.2009, 19:07
Odpovědí: 0

Tak to drsne, hudba pres EDGE. Nez stahnes muziku tak je interpret po smrti.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: