Zprávy o iPhonu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Zprávy o iPhonu

8. října 2010, 00.00 | Pouzdra Bumper na iPhone 4 se začala opět prodávat za plnou cenu. Dodací lhůta iPhonu 4 se v americkém webovém obchodu citelně zkrátila. A pro iPhone se konečně začala nabízet (v rámci aplikace Google Mobile) funkce Google Goggles.

Objevilo se také několik drobnějších zpráv spojených s iPhonem, jež stojí za zmínku:

Pouzdra Bumper pro iPhone 4 se zase prodávají za plnou cenu

Na mediální rozruch okolo antény iPhonu 4 se jistě pamatujete, celá záležitost nakonec vyústila ve speciální tiskovou konferenci v polovině července, na níž Steve Jobs sice prohlásil, že nejde o žádný vážný problém, ale přesto Apple podnikl několik opatření, především začal nabízet ochranná pouzdra na iPhone 4 zdarma (a vracet peníze těm, kdo si pouzdro už koupili).

Avšak počátkem září Apple oznámil, že se problém ukázal jako ještě menší, než se původně předpokládalo, a proto program bezplatných pouzder skončí 30. září. Pouzdra Bumper se teď opět nabízejí ve webovém obchodu Applu za plnou cenu, tedy 29 USD za všechna barevná provedení.

Pouzdra se tam objevila vlastně již 1. října, ale tehdy je obchod uváděl jako nedostupná, teprve od čtvrtku jsou v běžném prodeji. Tímto tedy končí „kauza Antennagate“, ta je nyní zapomenuta a ochranná pouzdra iPhonu 4 se znovu prodávají s obvyklou vysokou marží (protože se pouzdra Bumper určitě vyrábějí v Asii, nejspíš v Číně, jejich výrobní náklady budou podstatně nižší).

Dodací lhůta iPhonu 4 se v USA značně zkrátila

Také další zpráva se týká webového obchodu Applu. Ten od počátku uváděl pro iPhone 4 dodací lhůtu 3 týdny, zjevně tak nestíhal uspokojovat poptávku po svém telefonu.

To se ale počátkem tohoto týdne změnilo, alespoň tedy pro USA, kde se dodací lhůta zkrátila jen na 5 až 7 pracovních dnů, pro ostatní země zůstávaly pořád ony 3 týdny (koncem týdne se ale i v nich čekací doba zkrátila na 2 týdny). Na 8GB iPhone 3GS se stále čeká 1 až 2 týdny a bílé provedení iPhonu 4 zůstává nadále nedostupné (asi z něj bude něco jako bílý slon, který byl též spatřen pouze v několika málo exemplářích).

Poptávka po iPhonu 4 zjevně zůstává stále silná, navíc telefon proniká do dalších zemí (koncem září třeba do Číny, kde rovněž slavil úspěch, počáteční dodávka neuspokojila ani polovinu předběžných objednávek), Apple však nyní očividně začal dále posilovat jeho výrobu.

Obdobně tomu donedávna bylo s iPadem, také jeho dodací lhůty činily několik týdnů, ale koncem srpna se zkrátily na pouhé dny a nakonec začal být přístroj dostupný bez čekání.

Totéž se teď nejspíš děje s iPhonem 4, i když zatím především v USA (celkem logické, protože jde pořád o jeho největší trh). Zvýšená výroba telefonu by se měla přirozeně promítnout do objemu prodeje, analytici již vyslovují různé divoké spekulace.

Bude však lepší počkat si na oficiální výsledky Applu, které oznámí v pondělí 18. října, kdy uspořádá tiskovou konferenci ke svým finančním výsledkům za minulé čtvrtletí (účetně za čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2010) a mimo jiné by na ní měl sdělit počet prodaných iPhonů a iPadů.

Funkce Google Goggles se počala nabízet také na iPhonu

V rámci aplikace Google Mobile zpřístupňující různé vyhledávací služby Googlu na mobilních přístrojích se nabízí též funkce Google Goggles.

Působí sice trochu jako rekvizita zatoulaná z SF filmu, ale může být docela užitečná, umožňuje pořídit fotografii objektu a poté se podle snímku pokusit o daném objektu vyhledat dodatečné informace. Protože jde o poněkud futuristickou záležitost, nachází se stále ještě ve vývoji a zatím se omezuje pouze na analýzu fotografií log, pamětihodností a obálek knih, her a DVD.

Dosud byla dostupná jenom na některých telefonech s Androidem, ale teď konečně dorazila i na iPhone. Zatím je dostupná jen v angličtině a omezuje se pouze na iPhone 3GS a iPhone 4, protože potřebuje fotoaparát s automatickým zaostřováním.

Je integrována do nové verze aplikace Google Mobile, která už je dostupná v App Store po celém světě. Verze 0.7.0.4836 doplňuje podporu Google Goggles, dále poskytuje rychlejší nápovědy při vyhledávání a opravu pro hlasové vyhledávání na iPodu touch čtvrté generace (jehož fotoaparát Goggles nedovoluje spustit). V aplikaci Google Mobile lze funkci vyvolat poklepáním na tlačítko fotoaparátu.

Nová verze aplikace Google Mobile funguje na iPhonu, iPodu touch a iPadu (pro něj nabízí uzpůsobené uživatelské rozhraní), vyžaduje iOS 3.0 nebo vyšší (Goggles potřebuje alespoň iOS 4.0), stáhnout se dá samozřejmě zdarma. Názorně používání této funkce na iPhonu předvádí tohle video (přirozeně umístěné na YouTube).

Funkce Google Goggles se poprvé objevila na telefonech s Androidem loni v prosinci, na přístrojích s Androidem 2.1 a vyšším tvoří integrální součást systému. Pro iPhone ji Google sliboval již delší dobu a teď to skutečně splnil.

iPhone sice pro Google dnes představuje konkurenci, jenže jeho hlavním zdrojem příjmů pořád zůstává vyhledávání (či spíše reklamy s ním spojené) a využívání Google Goggles vyhledávání dále posílí, pro Google tak bylo ekonomicky výhodné přenést tuto funkci také na novější iPhony.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: