Zprávy o iPhonu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Zprávy o iPhonu

18. prosince 2009, 00.00 | Apple vydal verzi 1.1 aplikace iDisk pro službu MobileMe. A Microsoft přišel s aplikací pro svůj vyhledávač Bing.

Zde se podíváme na dvě nové aplikace pro iPhone (avšak ta první je vlastně jen aktualizací):

iDisk 1.1 zrychluje stahování a opravuje chyby

V červenci po dlouhém čekání Apple konečně vydal aplikaci iDisk zajišťující přístup k souborům stejnojmenného internetového úložiště služby MobileMe z jeho kapesních přístrojů.

A v úterý se objevila první následná aktualizace této aplikace na verzi 1.1, její hlavní novinky popisuje tahle zpráva na MobileMe News.

Nově lze kopírovat a vkládat obrázky uložené na iDisku do jiných aplikací iPhonu nebo do jeho fotoalba, při sdílení souborů elektronickou poštou aplikace umí automaticky doplňovat poštovní adresy a zprávy sdílející soubory se automaticky ukládají do složky odeslané pošty. Maximální velikost vyrovnávací paměti se zvětšila na 500 MB. A přibyly lokalizace aplikace do dvanácti dalších jazyků.

Také se měla řada funkcí zrychlit, zejména stahování souborů a nová verze samozřejmě přináší též opravy mnoha chyb.

Aplikace iDisk 1.1 funguje na iPhonech a iPodech touch s firmwarem 3.0 nebo vyšším a dá se zdarma stáhnout z App Store, k jejímu používání ovšem přirozeně bude třeba také účet u služby MobileMe.

Microsoft vydal aplikaci Bing pro iPhone

Letos v květnu Microsoft spustil svůj vyhledávač Bing, jímž se snaží konkurovat Googlu. Google sice mezi vyhledávacími službami nadále zůstává na prvním místě s velkým náskokem, ale Bing zaujímá druhé místo a zejména v USA si našel nezanedbatelný počet uživatelů.

Zde se však nehodláme zabývat soubojem internetových vyhledávačů, zajímá nás to, že v úterý Microsoft uvolnil svou první oficiální aplikaci zpřístupňující Bing na iPhonu a iPodu touch (o čemž informuje též blog Bingu).

Už od srpna se přístup k Bingu na iPhonu nabízel jako integrovaná vyhledávací funkce v aplikacích třetích stran (Microsoft k tomu dodal příslušnou vývojářskou sadu), ale teď se objevila vyhrazená aplikace přímo od Microsoftu sloužící jako uživatelské rozhraní k funkcím jeho vyhledávače.

Aplikace Bing pro iPhone poskytuje funkce pro hledání v mapách, k vyhledávání filmů a obrázků a též určitou podporu navigace, utilita navíc dovoluje výběr mezi navigačními pokyny pro jízdu autem nebo pro chůzi. A podobně jako (nedávno aktualizovaná) aplikace Google Mobile pro vyhledávač konkurence také aplikace Bing umožňuje hlasové ovládání, hledání lze spustit vyslovením věty či adresy.

Výsledky hledání se dají zúžit podle kategorie, třeba jen na zprávy nebo na určité služby typu bank či restaurací.

Vyhledávač Bing se vyznačuje mimo jiné tím, že každý den zobrazuje jako podklad své domovské stránky nový obrázek (což se příznivcům strohosti Googlu pochopitelně příliš nezamlouvá) a tento obrázek přebírá též aplikace pro iPhone.

Aplikace Bing se dá zdarma stáhnout z App Store a funguje na iPhonech a iPodech touch s firmwarem 3.0 nebo vyšším.

Microsoft sice svou první aplikaci pro iPhone vydal už loni v prosinci (byla to aplikace Seadragon Mobile sloužící k prohlížení obrázků ve vysokém rozlišení), přesto však každý takový jeho krok budí značnou mediální pozornost.

Vydáním aplikace Bing však Microsoft především přiznává, že se z iPhonu (a iPodu touch) stala významná platforma, kterou si již nemůže dovolit ignorovat. Proti počátečnímu výsměchu při příchodu původního iPhonu značný rozdíl, Microsoft je ovšem dostatečně pragmatický, aby se přizpůsobil nové situaci.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: