Softwarové zprávy: aktualizace pro iTunes, QuickTime, Front Row a iMovie a VMware předvádí Leopard Server ve virtuálním stroji. (17.1.08) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Softwarové zprávy: aktualizace pro iTunes, QuickTime, Front Row a iMovie a VMware předvádí Leopard Server ve virtuálním stroji. (17.1.08)

17. ledna 2008, 08.00 | Apple aktualizoval iTunes, QuickTime, Front Row a iMovie ve spojitosti s novinkami na Macworld Expu. A VMware na Macworldu předvádí Leopard Server běžící ve virtuálním stroji.

Objevilo se také pár softwarových novinek, především aktualizované verze softwaru Applu:

Aktualizace pro iTunes, QuickTime, Front Row a iMovie

V úterý Steve Jobs oznámil spuštění internetové půjčovny filmů iTunes Movie Rentals.

V návaznosti na to Apple vydal aktualizované verze souvisejícího softwaru.

iTunes 7.6

iTunes 7.6 především přidávají podporu pro filmovou půjčovnu.

Nově též doplňují možnost ručního nahrávání a mazání hudebních skladeb a televizních klipů na iPhonu. Až dosud iPhone podporoval pouze automatickou synchronizaci obsahu na počítači s iPhonem, ale nemohli jste sami vybírat jednotlivé soubory.

S iTunes 7.6 se to změnilo, v nich majitel iPhonu vidí jednotlivé mediální soubory nahrané na iPhone a může do iPhonu přetahovat soubory z knihovny iTunes nebo naopak soubory na telefonu mazat.

Platí to pro všechny soubory s jedinou výjimkou, podcasty (jak zvukové, tak videopodcasty) se nadále musí automaticky synchronizovat s iPhonem podle svého stavu zobrazení nebo aktuálnosti.

Verzi pro Mac OS X lze stáhnout odtud (je velká 45 MB), verze pro Windows se nachází tady (56 MB).

QuickTime 7.4

QuickTime 7.4 přidává podporu pro nové funkce iTunes a dále přináší opravy bezpečnostních chyb, jejich podrobnější popis obsahuje tento dokument.

Pro každou verzi Mac OS X musíte stáhnout jiný instalační soubor, tenhle je určen pro Panthera (50 MB), odsud stáhnete verzi pro Tigera (51 MB) a tohle je QuickTime 7.4 pro Leoparda (55 MB). Verzi pro Windows najdete zde (22MB).

Front Row 2.1.2

Pro Macy s Leopardem Apple vydal Front Row 2.1.2, novou verzi uživatelského rozhraní pro práci s mediálními daty. Verze 2.1.2 zajišťuje kompatibilitu s nejnovější verzí iTunes a též opravuje chyby.

Stáhnout ji můžete odtud (jde o 16,8 MB velký soubor).

iMovie 7.1.1

Apple také vydal novou verzi svého softwaru pro střih videa, iMovie 7.1.1. Ta především řeší problémy s posíláním filmů na .Mac Web Gallery. Kromě toho zvyšuje stabilitu programu a opravuje několik dalších menších problémů.

Nová verze se nabízí ke stažení tady (zabírá 16 MB).

VMware předvádí Leopard Server běžící ve virtuálním stroji

VMware oznamuje, že na Macworld Expu předvádí provozování nijak neupravené verze Leopard Serveru uvnitř virtuálního stroje. To je možné díky změně licenční politiky Applu, jež nyní dovoluje nainstalovat Mac OS X Server vícekrát na jeden stroj, pokud ovšem máte platnou licenci ke každé kopii systému. Dříve však nebylo možné ani to, ostatně pro klientskou verzi nadále platí, že smí běžet pouze přímo na hardwaru.V případě serverů však začíná být virtualizace natolik důležitá, že Apple musel ustoupit. VMware tvrdí, že ve virtualizaci běžící systémy mohou používat běžné ovladače, včetně těch pro USB periférie, diskové řadiče a gigabitové Ethernet adaptéry.

VMware zatím nesdělila, na čem přesně Leopard Server provozuje, rozhodně to není program Fusion, ten slouží k provozování dalších virtualizovaných operačních systémů vedle Mac OS X a navíc je určen pro klientské stroje.

Podle všeho tedy jde o nový produkt VMware určený pro virtualizaci na serverech, pravděpodobně přichystaný jako odpověď na Parallels Server, jehož beta verzi nedávno uvolnil úhlavní konkurent VMware, SWsoft. VMware svou ukázku předvádí na Macu, teoreticky by však virtualizovaný operační systém mohl běžet i na jiném stroji s procesory Intel. Otázkou ovšem je, jak by se k tomu stavěl Apple, VMware zřejmě raději zatím zůstává opatrná.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: