Příští týden se možná objeví mírně modernizované MacBooky Pro - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Příští týden se možná objeví mírně modernizované MacBooky Pro

21. října 2011, 00.00 | Server 9to5mac tvrdí, že už příští týden by Apple mohl uvést MacBooky Pro s o něco výkonnějšími procesory Sandy Bridge a s podporou pro Bluetooth 4.0.

V současné době je samozřejmě středem pozornosti iPhone 4S a Macy poněkud ustoupily do pozadí, ale je možné, že již brzy se dočkáme alespoň drobných inovací některých notebooků.

Objevily se náznaky menší modernizace MacBooků Pro

Server 9to5mac už minulý čtvrtek napsal, že skladové zásoby stávajících modelů MacBooků Pro v distribuční síti jsou velmi omezené a na skladu zřejmě není žádný z nich. To by mohlo znamenat, že se blíží uvedení inovovaných modelů.

Zdroj „Mr.X“ (který se v minulosti ukázal jako velice spolehlivý) totiž tomuto serveru sdělil, že se v inventárním systému Applu objevily katalogové položky pro inovované modely MacBooků Pro všech velikostí, tedy s 13“, 15“ a 17“ obrazovkami. Podle těchto položek se budou nadále dodávat dva 13“, dva 15“ a jeden 17“ model.

Očekává se přidání podpory pro Bluetooth 4.0

Nelze ovšem čekat nějaké zásadní změny, s největší pravděpodobností půjde o současné stroje (uvedené na trh v únoru), ale osazené o něco výkonnějšími procesory Sandy Bridge a zřejmě také bezdrátovým čipem podporujícím standard Bluetooth 4.0 (současné MacBooky Pro podporují jen Bluetooth 3.0, avšak MacBooky Air z letošního červencenesou čip zvládající Bluetooth 4.0 a totéž platí pro iPhone 4S).

Apple pro nové modely MacBooků Pro údajně používá vnitřní kódová označení K90IA (13”), K91A (15”) a K92A (17”), písmeno „A“ v těchto kódech značí, že se jedná jen o drobnější změny dosavadních modelů (podobně Apple označil například současný 8GB iPhone 4, jeho kód se od loňských předchůdců rovněž liší pouze písmenem „A“).

Nové modely MacBooků Pro by mohly dorazit již příští týden

A včera 9to5mac uvedl, že obdržel také ceny těchto nových modelů, jež jsou, nijak překvapivě, úplně stejné jako ceny stávajících MacBooků Pro.

Zásoby MacBooků Pro se mezitím ještě dále ztenčily a nové modely údajně už vyrazily do vybraných zemí, proto 9to5mac věří, že by tyto inovované notebooky mohly být uvedeny na trh již příští týden, nejspíš mezi úterým a čtvrtkem, nestane-li se nic nečekaného.

Samozřejmě to nelze považovat za úplně jisté, ovšem v poslední době byly informace tohoto serveru značně spolehlivé, kupříkladu vlastnosti iPhonu 4S předpověděl až na několik drobností okolo jeho SoC čipu zcela přesně. A tak možná už příští týden zjistíme, zda mu to vyjde i tentokrát.

Pověsti o inovované základnové stanici AirPort Express

Dále ještě 9to5mac dodává, že se chystá též AirPort Express s modernizovanými bezdrátovými čipy (vnější design a cena zůstanou stejné), ale zatím nemá zprávy o tom, kdy tato základnová stanice přijde na trh (příští týden to asi ještě nebude).

Apple pravděpodobně nasadí nové mobilní procesory Sandy Bridge ze září

Již počátkem září AppleInsider tvrdil, že by MacBooky Pro mohly dostat lepší procesory ještě do konce září. To se sice nesplnilo, ale stále tu zůstávala možnost, že k tomu dojde ještě před Vánocemi, nakonec se toho možná dočkáme příští týden, tedy koncem října.

Dá se též odhadnout, jaké procesory to budou. Zřejmě půjde o některé z těchto nových mobilních procesorů Intelu, které dal na trh v září.

Byly to tři fyzicky čtyřjádrové procesory Core i7 s taktovacími frekvencemi 2,4 GHz, 2,5 GHz a 2,7 GHz, jeden dvoujádrový čip Core i7 běžící na 2,8 GHz a jeden mobilní Celeron. Ovšem 2,7GHz Core i7 má maximální příkon 55 wattů, takže ten se do současných MacBooků Pro umístit nedá (jejich konstrukce dovoluje nasadit procesory s příkonem nejvýše 45 wattů) a mobilní Celerony Apple nepoužívá.

V novém vyšším modelu 13” MacBooku Pro by se tak mohl objevit 2,8GHz procesor Core i7-2640M a v 15“ a 17“ strojích lze očekávat procesory Core i7-2760QM (2,4 GHz) a Core i7-2860QM (2,5 GHz).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: