Postavte si Mac mini/maxi věž – část 2. - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Postavte si Mac mini/maxi věž – část 2.

mac_mini_maxi

19. února 2007, 11.00 | Líbil se vám přehled periferií v Mac mini designu? Tak pokračujeme druhou částí, kde uvedu zbylá, mnou nalezená, zařízení. Tak nám ta věž vyroste do závratných výšek.

Ještě jednou upozorňuji, že jsem uvedená zařízení neměl možnost vyzkoušet a rozhodně jsem se nesnažil o preview či dokonce recenzi uvedených zařízení. Seznámím vás s mnoha zajímavými zařízeními, v designu a velikosti Mac mini. Samozřejmě je lze použít i pro připojení k jiným Apple počítačům, často i ostatním PC. Mnoho jich podporuje i Windows, především harddisky.

Některá zařízení jsou ve stejných či podobných boxech, které se liší (kromě značky) konfigurací HDD, počtem, umístěním a typy konektorů, případně dodávaným příslušenstvím a software. Informace uvádím jen základní s linkem na stránky výrobce, kde je můžete získat v obsáhlejší formě. Zdrojové stránky jsou často v asijských jazycích s minimem informací v angličtině.

MacPower
stránky výrobce/prodejce

M9

Externí disky v těchto konfiguracích:
IDE HDD – USB 2.0+hib, USB 2.0+FireWire400+hub, USB 2.0+NDAS, USB 2.0/LAN; SATA HDD – USB 2.0+SATA, USB 2.0+SATA+hub, USB 2.0+FireWire400+hub. Jednotlivé typy vidíte na fotografiích.

Design ala Mac mini. Krabice stejné jako například u miniStack či Princeton.

Ukázka konfigurací portů u disků M9

D8-DMA a D8-WDMA

Externí disky pro spojení do domácího multimediálního centra. Připojit přes dodávané a volitelné příslušenství můžete monitor, televizi či video, ethernet 10/100Mbps, případně Wifi 802.11b/g (model D8-WDMA). Toto zařízení je určitě konkurentem AppleTV, přehrávání video/audio souborů, streamování videa ze sítě, zapojení do domácího multimediálního centra. Součástí je samozřejmě ovládací software pro snadné přehrávání.

Přehraje tyto formáty: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9 (up to 720p), ISO, WAV, MP3, WMA, AC3, OGG, JPG. Balení obsahuje dálkový ovladač.
Trochu zamrzí podpora pouze Windows XP, ale vzhledem k existenci Intel strojů Mac mini a možnosti provozování tohoto systému několika způsoby, může najít své příznivce i mezi Applisty. Pro lepší seznámení se koukněte na stránky výrobce.

Box tohoto zařízení je proveden podobně jako harddisky a odpovídá Mac mini vzhledu (jen barvou si nejsem dle fotografií jist).
Ještě není v prodeji. Jeho předchůdce, model D7-DMA, lze koupit kolem 185 liber.

D7-3500

Obdobné zařízení, ale s širší podporou přehrávaných souborů a s SATA-I či SATAII disky. Seznam podporovaných formátů přepisuji raději celý:

  • Video: MPEG-1 up to 1.15Mbps CBR (MPG, MPE, MPEG, DAT, M1V), MPEG-2 up to 15Mbps and 1080i (MPG, MPE, MPEG, M2V, VOB), MPEG-4 up to 720p XviD, RMP4 (AVI, MOV, MP4), WMV9 up to 720p (ASF, WMV) (online key authorization not supported), MOV: 3ivX + MP3, 3ivX + PCM, (3ivX converted from supported MPEG-4 video codec using Dr. DivX 2 for Mac OS), MP4: MP4V + MP4A (AAC) only support non-hinted MP4,
  • AVI audio codec: MP3, AC3, PCM, WMA, Ogg
  • Subtitle: SUB (MicroDVD format), SRT (SubRIP format), SMI (SAMI format), SSA (Sub Station Alpha format), Embedded Multiple Subtitle support
  • Audio:, MPEG-1 Layer 1 (MP1, MPA), MPEG-1 Layer 2 (MP2), MPEG-1 Layer 3 (MP3), Ogg Vorbigs (OGG), AC3 5.1 (AC3), Microsoft PCM Wave (WAV), Advanced Audio Coding AAC, ADIF, ADTS (AAC), Apple MPEG4 AAC Audio (M4A), Microsoft Windows Media Audio version 1&2 (WMA, ASF), Microsoft Windows Media Audio Professional WMA Pro (ASF)
  • Photo: JPG baseline and progressive up to 8 mega pixel, GIF, PNG

Bližší seznámení s D7-3500 v PDF souboru. Prodejce jsem nenašel.

Noxon
stránky výrobce/prodejce

Noxon 2 audio

Síťový audio přehrávač Noxon 2 audio slouží k přehrávání hudby (MP3, WMA-9 a internetová rádia) z počítače či připojeného zařízení. Přenos uskutečňuje pomocí Wifi (802.11b/g, WEP, WPA) nebo lokální sítě (10/100Mbps). Přes USB port lze přehrávat/nahrávat/editovat skladby na vašem mp3 přehrávači. Balení obsahuje dálkové ovládání s malou klávesnicí. Má již podporu pro Windows Media DRM10. Pomocí konektorů (line out, výstup na sluchátka, S/P-DIF digital out) lze připojit hifi zařízení, sluchátka a reproduktory. Spolupracuje s iTunes (elgato EyeConnect) a TwonkyMusic (software pro PC).

Ač je Noxon 2 audio vyráběn v designu Mac mini, nejsem si jistý, zda mu odpovídá i rozměry. Navíc je koncipován tak, aby byl dobře viditelný display. I přesto jej tu zmiňuji jako zajímavé zařízení, které se k Mac mini prostě hodí.
Cena cca 6200 Kč v tomto shopu.

Apple
stránky výrobce/prodejce

AppleTV

Obsahuje Intel processor, 40GB HDD, AirPort Extreme (802.11b/g/n), 10/100Mbps, HDMI (video i audio), Component video, Optical audio, Analog RCA stereo audio, USB 2.0 (servisní), IR dálkové ovládání.

Podporované formáty: H.264 (i chráněné z iTunes), MPEG-4, AAC (i chráněné), MP3 (i VBR), Apple Lossless, AIFF, WAV, JPEG, BMP, GIF, TIFF, PNG
Podrobnosti na Apple webu.
Cena v USA $299, v Čechách to dle předběžných cen bude podstatně více.

Airport Extreme Base Station

Wifi základna s protokoly 802.11a/b/g/n, 2.4GHz nebo 5GHz. Podrobnější informace viz MujMac od Vlastimila Krále nebo na stránkách Apple.

Rozměry základny jako Mac mini, provedení v barvě bílé.
Cena na Apple webu 179 $.

WiebeTech
stránky výrobce/prodejce

Maxelerate

Externí disk (0 až 750 GB) s hubem 2x USB 2.0, 3x FireWire400.
Rozměry kopíruje základnu Mac mini, ale stěny jsou směrem k vrchu mírně zkosené. Čelní straně dominuje modrý ovál s logotypem.

Nakoupit lze v e-shopu od $50 za box bez disku až po $450 za box s 750 GB diskem.

Vantec
stránky výrobce/prodejce
Nexstar LX

Externí NAS box pro disk s připojením USB 2.0 a Ethernet 10/100 Mbps. Je vybaven chladícím systémem, podporuje FTP a SMB. Lze osadit až 750 GB diskem kompatibilní ATA-6.
Vyrábí se v rozměrech základny Mac mini ve dvou barevných provedeních - bílé a černé. Design boxu je obdobný jako například u miniStack.
Cena za box cca $70.

Nexstar GX

Externí box s USB 2.0 hubem (až 3 zařízení). Vybavený chladícím systémem a podporou až pro 750 GB disky ATA.
Provedení boxu je v rozměrech Mac mini, barevně však neodpovídá.
Cena za box cca $40–50.

Plastismith
stránky výrobce/prodejce

mini Shack

Mini Shack se vyrábí ve třech verzích. Mini Shack glo – hub se 7x USB 2.0 a modrým či bílým podsvětlením stojánku. Mini Shack clear – hub se 7x USB 2.0 bez podsvětlení stojánku a mini Shack B.Y.O.H. – bez hubu, ale s podsvětlením v modré či bílé barvě.

mini Shack, svítící verze, s hubem a bez hubu

Provedení je v bílém plastu s rozměry Mac mini. Box je v horní partii mírně zakulacený, přední stranu nic neruší.
Ceny těchto zařízení jsou: mini Shack glo: $69.95, mini Shack clear: $59.95, mini Shack B.Y.O.H: $39.95.

Iomega
stránky výrobce/prodejce

MiniMax

Externí disk v podobě Mac mini vyrábí také Iomega (výrobce dříve tolik oblíbené ZIP a méně oblíbené JAZZ mechaniky) pod názvem MiniMax. Výrobce je osazuje 250 a 500 GB diskem a obsahuje hub 3x USB 2.0, 3x FireWire400.

Balení obsahuje software Dantz Retrospect Express (Mac) a Iomega Automatic Backup Pro (PC).
Provedení je v boxu, který využívá celá řada dalších dodavatelů zde již zmíněných.
Ceny začínají například v tomto obchodě na $180.

Miglia
stránky výrobce/prodejce

TVMax

Externí analogový televizní tuner se software EyeTV 2. Obsahuje konektor pro anténu, video vstup, připojení přes USB. Obsahuje dálkový ovladač. Podporuje: PAL/NTSC Version: PAL I, D/K, B/G, NTSC M, PAL/SECAM Version: PAL I, D/K, B/G, SECAM L

Vstup video: Composite, S-Video, vstup audio: Stereo RCA (Red/White), záznam v formátech: MPEG-2, MPEG-4, DivX, hardwarová komprese.
Vzhled skvěle odpovídá Mac mini.
Cena v e-shopu Miglia 168 Liber.


Do výčtu stavebních kostek, hodících se do naší věže, zahrnu ještě stojánek od Power Support, který kopíruje základnu Mac mini. Tato firma (a není sama) nabízí ještě další doplňky pro tento typ počítače.

Power Support
stránky výrobce/prodejce

Mac Mini Filter Stand

Stojánek pod Mac mini s Mac Mini Filter Base. Tento stojánek umožňuje ukládat pod počítač například klávesnici.

Mac Mini Filter Stand, Mac Mini Filter Base, Mac Mini Crystal Film

Mac Mini Filter Base

Speciální podstavec pod Mac mini, jenž obsahuje filtr zabraňující vnikání nečistot do prostoru počítače. Filtr je vyměnitelný a vydrží přibližně 6 měsíců.

Mac Mini Crystal Film

Je samolepící průhledná fólie, která ochraňuje vrchní stranu vašeho miláčka.

Tak to je vše. Věž z uvedených zařízení by mne s přehledem převýšila. Výběr je opravdu velký a je škoda, že většina jich na českém trhu není a ani nebude.
Doufám, že vás přehled zařízení navnadil na rozšíření vašeho miláčka. Informace jsem ověřoval a čerpal například na obsáhlém webu 123macmini, kde se příslušenství Mac mini věnují.
Pokud víte o dalších podobných perifériích, podělte se o své objevy v diskuzi pod článkem.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Periferie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: