Postavte si Mac mini/maxi věž – část 2. - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Postavte si Mac mini/maxi věž – část 2.

mac_mini_maxi

19. února 2007, 11.00 | Líbil se vám přehled periferií v Mac mini designu? Tak pokračujeme druhou částí, kde uvedu zbylá, mnou nalezená, zařízení. Tak nám ta věž vyroste do závratných výšek.

Ještě jednou upozorňuji, že jsem uvedená zařízení neměl možnost vyzkoušet a rozhodně jsem se nesnažil o preview či dokonce recenzi uvedených zařízení. Seznámím vás s mnoha zajímavými zařízeními, v designu a velikosti Mac mini. Samozřejmě je lze použít i pro připojení k jiným Apple počítačům, často i ostatním PC. Mnoho jich podporuje i Windows, především harddisky.

Některá zařízení jsou ve stejných či podobných boxech, které se liší (kromě značky) konfigurací HDD, počtem, umístěním a typy konektorů, případně dodávaným příslušenstvím a software. Informace uvádím jen základní s linkem na stránky výrobce, kde je můžete získat v obsáhlejší formě. Zdrojové stránky jsou často v asijských jazycích s minimem informací v angličtině.

MacPower
stránky výrobce/prodejce

M9

Externí disky v těchto konfiguracích:
IDE HDD – USB 2.0+hib, USB 2.0+FireWire400+hub, USB 2.0+NDAS, USB 2.0/LAN; SATA HDD – USB 2.0+SATA, USB 2.0+SATA+hub, USB 2.0+FireWire400+hub. Jednotlivé typy vidíte na fotografiích.

Design ala Mac mini. Krabice stejné jako například u miniStack či Princeton.

Ukázka konfigurací portů u disků M9

D8-DMA a D8-WDMA

Externí disky pro spojení do domácího multimediálního centra. Připojit přes dodávané a volitelné příslušenství můžete monitor, televizi či video, ethernet 10/100Mbps, případně Wifi 802.11b/g (model D8-WDMA). Toto zařízení je určitě konkurentem AppleTV, přehrávání video/audio souborů, streamování videa ze sítě, zapojení do domácího multimediálního centra. Součástí je samozřejmě ovládací software pro snadné přehrávání.

Přehraje tyto formáty: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9 (up to 720p), ISO, WAV, MP3, WMA, AC3, OGG, JPG. Balení obsahuje dálkový ovladač.
Trochu zamrzí podpora pouze Windows XP, ale vzhledem k existenci Intel strojů Mac mini a možnosti provozování tohoto systému několika způsoby, může najít své příznivce i mezi Applisty. Pro lepší seznámení se koukněte na stránky výrobce.

Box tohoto zařízení je proveden podobně jako harddisky a odpovídá Mac mini vzhledu (jen barvou si nejsem dle fotografií jist).
Ještě není v prodeji. Jeho předchůdce, model D7-DMA, lze koupit kolem 185 liber.

D7-3500

Obdobné zařízení, ale s širší podporou přehrávaných souborů a s SATA-I či SATAII disky. Seznam podporovaných formátů přepisuji raději celý:

  • Video: MPEG-1 up to 1.15Mbps CBR (MPG, MPE, MPEG, DAT, M1V), MPEG-2 up to 15Mbps and 1080i (MPG, MPE, MPEG, M2V, VOB), MPEG-4 up to 720p XviD, RMP4 (AVI, MOV, MP4), WMV9 up to 720p (ASF, WMV) (online key authorization not supported), MOV: 3ivX + MP3, 3ivX + PCM, (3ivX converted from supported MPEG-4 video codec using Dr. DivX 2 for Mac OS), MP4: MP4V + MP4A (AAC) only support non-hinted MP4,
  • AVI audio codec: MP3, AC3, PCM, WMA, Ogg
  • Subtitle: SUB (MicroDVD format), SRT (SubRIP format), SMI (SAMI format), SSA (Sub Station Alpha format), Embedded Multiple Subtitle support
  • Audio:, MPEG-1 Layer 1 (MP1, MPA), MPEG-1 Layer 2 (MP2), MPEG-1 Layer 3 (MP3), Ogg Vorbigs (OGG), AC3 5.1 (AC3), Microsoft PCM Wave (WAV), Advanced Audio Coding AAC, ADIF, ADTS (AAC), Apple MPEG4 AAC Audio (M4A), Microsoft Windows Media Audio version 1&2 (WMA, ASF), Microsoft Windows Media Audio Professional WMA Pro (ASF)
  • Photo: JPG baseline and progressive up to 8 mega pixel, GIF, PNG

Bližší seznámení s D7-3500 v PDF souboru. Prodejce jsem nenašel.

Noxon
stránky výrobce/prodejce

Noxon 2 audio

Síťový audio přehrávač Noxon 2 audio slouží k přehrávání hudby (MP3, WMA-9 a internetová rádia) z počítače či připojeného zařízení. Přenos uskutečňuje pomocí Wifi (802.11b/g, WEP, WPA) nebo lokální sítě (10/100Mbps). Přes USB port lze přehrávat/nahrávat/editovat skladby na vašem mp3 přehrávači. Balení obsahuje dálkové ovládání s malou klávesnicí. Má již podporu pro Windows Media DRM10. Pomocí konektorů (line out, výstup na sluchátka, S/P-DIF digital out) lze připojit hifi zařízení, sluchátka a reproduktory. Spolupracuje s iTunes (elgato EyeConnect) a TwonkyMusic (software pro PC).

Ač je Noxon 2 audio vyráběn v designu Mac mini, nejsem si jistý, zda mu odpovídá i rozměry. Navíc je koncipován tak, aby byl dobře viditelný display. I přesto jej tu zmiňuji jako zajímavé zařízení, které se k Mac mini prostě hodí.
Cena cca 6200 Kč v tomto shopu.

Apple
stránky výrobce/prodejce

AppleTV

Obsahuje Intel processor, 40GB HDD, AirPort Extreme (802.11b/g/n), 10/100Mbps, HDMI (video i audio), Component video, Optical audio, Analog RCA stereo audio, USB 2.0 (servisní), IR dálkové ovládání.

Podporované formáty: H.264 (i chráněné z iTunes), MPEG-4, AAC (i chráněné), MP3 (i VBR), Apple Lossless, AIFF, WAV, JPEG, BMP, GIF, TIFF, PNG
Podrobnosti na Apple webu.
Cena v USA $299, v Čechách to dle předběžných cen bude podstatně více.

Airport Extreme Base Station

Wifi základna s protokoly 802.11a/b/g/n, 2.4GHz nebo 5GHz. Podrobnější informace viz MujMac od Vlastimila Krále nebo na stránkách Apple.

Rozměry základny jako Mac mini, provedení v barvě bílé.
Cena na Apple webu 179 $.

WiebeTech
stránky výrobce/prodejce

Maxelerate

Externí disk (0 až 750 GB) s hubem 2x USB 2.0, 3x FireWire400.
Rozměry kopíruje základnu Mac mini, ale stěny jsou směrem k vrchu mírně zkosené. Čelní straně dominuje modrý ovál s logotypem.

Nakoupit lze v e-shopu od $50 za box bez disku až po $450 za box s 750 GB diskem.

Vantec
stránky výrobce/prodejce
Nexstar LX

Externí NAS box pro disk s připojením USB 2.0 a Ethernet 10/100 Mbps. Je vybaven chladícím systémem, podporuje FTP a SMB. Lze osadit až 750 GB diskem kompatibilní ATA-6.
Vyrábí se v rozměrech základny Mac mini ve dvou barevných provedeních - bílé a černé. Design boxu je obdobný jako například u miniStack.
Cena za box cca $70.

Nexstar GX

Externí box s USB 2.0 hubem (až 3 zařízení). Vybavený chladícím systémem a podporou až pro 750 GB disky ATA.
Provedení boxu je v rozměrech Mac mini, barevně však neodpovídá.
Cena za box cca $40–50.

Plastismith
stránky výrobce/prodejce

mini Shack

Mini Shack se vyrábí ve třech verzích. Mini Shack glo – hub se 7x USB 2.0 a modrým či bílým podsvětlením stojánku. Mini Shack clear – hub se 7x USB 2.0 bez podsvětlení stojánku a mini Shack B.Y.O.H. – bez hubu, ale s podsvětlením v modré či bílé barvě.

mini Shack, svítící verze, s hubem a bez hubu

Provedení je v bílém plastu s rozměry Mac mini. Box je v horní partii mírně zakulacený, přední stranu nic neruší.
Ceny těchto zařízení jsou: mini Shack glo: $69.95, mini Shack clear: $59.95, mini Shack B.Y.O.H: $39.95.

Iomega
stránky výrobce/prodejce

MiniMax

Externí disk v podobě Mac mini vyrábí také Iomega (výrobce dříve tolik oblíbené ZIP a méně oblíbené JAZZ mechaniky) pod názvem MiniMax. Výrobce je osazuje 250 a 500 GB diskem a obsahuje hub 3x USB 2.0, 3x FireWire400.

Balení obsahuje software Dantz Retrospect Express (Mac) a Iomega Automatic Backup Pro (PC).
Provedení je v boxu, který využívá celá řada dalších dodavatelů zde již zmíněných.
Ceny začínají například v tomto obchodě na $180.

Miglia
stránky výrobce/prodejce

TVMax

Externí analogový televizní tuner se software EyeTV 2. Obsahuje konektor pro anténu, video vstup, připojení přes USB. Obsahuje dálkový ovladač. Podporuje: PAL/NTSC Version: PAL I, D/K, B/G, NTSC M, PAL/SECAM Version: PAL I, D/K, B/G, SECAM L

Vstup video: Composite, S-Video, vstup audio: Stereo RCA (Red/White), záznam v formátech: MPEG-2, MPEG-4, DivX, hardwarová komprese.
Vzhled skvěle odpovídá Mac mini.
Cena v e-shopu Miglia 168 Liber.


Do výčtu stavebních kostek, hodících se do naší věže, zahrnu ještě stojánek od Power Support, který kopíruje základnu Mac mini. Tato firma (a není sama) nabízí ještě další doplňky pro tento typ počítače.

Power Support
stránky výrobce/prodejce

Mac Mini Filter Stand

Stojánek pod Mac mini s Mac Mini Filter Base. Tento stojánek umožňuje ukládat pod počítač například klávesnici.

Mac Mini Filter Stand, Mac Mini Filter Base, Mac Mini Crystal Film

Mac Mini Filter Base

Speciální podstavec pod Mac mini, jenž obsahuje filtr zabraňující vnikání nečistot do prostoru počítače. Filtr je vyměnitelný a vydrží přibližně 6 měsíců.

Mac Mini Crystal Film

Je samolepící průhledná fólie, která ochraňuje vrchní stranu vašeho miláčka.

Tak to je vše. Věž z uvedených zařízení by mne s přehledem převýšila. Výběr je opravdu velký a je škoda, že většina jich na českém trhu není a ani nebude.
Doufám, že vás přehled zařízení navnadil na rozšíření vašeho miláčka. Informace jsem ověřoval a čerpal například na obsáhlém webu 123macmini, kde se příslušenství Mac mini věnují.
Pokud víte o dalších podobných perifériích, podělte se o své objevy v diskuzi pod článkem.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Periferie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

funkce

Autor: PiDiBi Muž

Založeno: 19.02.2007, 13:50
Odpovědí: 0

u nekterych zarizeni mi z vaseho clanku neni jasne k cemu vlastne slouzi - mozna by nebylo na skodu mit to vzdy jednou vetou napsany pod jeho nazvem

Odpovědět na příspěvek

RE: funkce

Autor: Jancak Muž

Založeno: 19.02.2007, 14:16

Nechapu vasi pripominku. Pod nazvem je vzdy kratky popis zarizeni, proc by to tam melo byt jeste jednou vetou? U kazdeho vyrobku je navic odkaz na stranky vyrobce/dodavatele, kde lze dalsi informace ziskat.
Prosel jsem znovu popisy vsech zarizeni a vzdy je jasne uvedeno co poskytuje. Ovssem pro pochopeni vyuziti takoveho zarizeni bude asi zapotrebi mit zakladni prehled v technologiich v nem obsazenych. Napriklad externí disk, který umoznuje prehravani multimedialnich dat na nem umistenych na TV ci synchronizovat obsah tohoto disku s pocitaci na siti.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: funkce

Autor: PiDiBi Muž

Založeno: 19.02.2007, 14:42

treba u miniShack (a nejen u nej ale jako priklad staci) nechapu co to je, hub, externi disk? tak proc tam je jeste to CD?
kdybych mel cas prochazet si stranky dodavatelu tak nebudu cist vas clanek
Prave posledni veta z vaseho komentare "externí disk, který umoznuje prehravani multimedialnich dat na nem umistenych na TV ci synchronizovat obsah tohoto disku s pocitaci na siti." je prave to co mi jako souhrn u jednotlivych zarizeni chybi
jsem proste bezny uzivatel bez znalosti techto technologii

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: funkce

Autor: Jancak Muž

Založeno: 19.02.2007, 15:10

Proste si nejdrive prectete text a prohlednete obrazky. Ve vasem pripade, pozorne prohlednout obrazky a nasledne porovnat s textem. Hned vam bude vse jasne.
Ja v textu o CD nic nepisi, je to jen vase dedukce, a chybna, z prilozenych obrazku, kde je (stejne jako jinde) umisteny Mac mini na uvedenem zarizeni (pro srovnani).

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: funkce

Autor: pixy Muž

Založeno: 19.02.2007, 15:51

Jasně, jen tak do něj, houšť a větší kapky. Udělat ze čtenáře vola a zašlapat ho, to je vono. Určitě větší vzrůšo, než napsat "je to jen USB hub bez dalších funkcí, omlouvám se, pokud jsem to napsal málo srozumitelně". Jste king, jste borec, nikdo na vás nemá, všichni vás odteď milují.

BTW, já to taky z textu nepochopil.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: funkce

Autor: j.t.d. Muž

Založeno: 19.02.2007, 18:03

Nejlepší je miniShack B.Y.O.H. - USB hub bez hubu, zato s podsvětlením :)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: funkce

Autor: Jancak Muž

Založeno: 19.02.2007, 23:51

Ano, taky se bavim. :D Ale tim jak jste si to spatne precetl. Pokud je vam to nejasne, prosim znova. Je to opravdu jasne a zkratka napsane.
Nic takoveho jako hub bez hubu tam neni. :D

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: funkce

Autor: Jancak Muž

Založeno: 19.02.2007, 23:48

Je to popsane kratce a jasne (ostatne to ctenar chtel). Opravdu je zapotrebi pri cteni i trochu premyslet, tak to proste je. Ctenar si proste "vymyslel" text, ktery tam neni a pak mi to vycetl (viz poznamka o CD :-) ).
Navic to neni USB hub bez dalsich funkci, ale jeden vyrobek (krabice) ve trech provedenich. Typy jsem uvedl ve dvou vetach. Asi budu muset premyslet co vse by ctenar nemusel pochopit a podle toho to upravit.
Jen houst a vetsi kapky. Autorovi vycist i to co se vycist neda. Pokud neco nepochopim, je to prece vina autora a ne moje. Proc bych mel pri ziskavani informaci premyslet?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: funkce

Autor: pixy Muž

Založeno: 19.02.2007, 23:59

Trochu špatně chápete ty vztahy. Vy tu "prodáváte" svůj článek, čtenáři jsou vaši zákazníci. Dělat z nich neschopná a nechápavá nemehla vám k autorskému úspěchu pomůže stejně jako obchodníkovi, který na dotazy zákazníků odpovídá zavrčením "máte voči, né?"...

Good luck, příteli.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: funkce

Autor: Jancak Muž

Založeno: 20.02.2007, 09:12

Jen prevracite co jsem napsal. Opet jste se asi spatne vyspal nebo je neco ve vzduchu?
Kazda cinnost vyzaduje urcitou uroven zapojeni mysleni. Kdyz budete rezat na cirkularce poprve a neprectete si navod nebo se nenechate zaskolit a nerespektujete bezpecnostni nalepky, snadno prijdete o prsty. A tezko vyrobce budete obvinovat z toho, ze jste nepochopil, ze je tam strkat nemate. No v USA mozna ano :-)
Ctenare jsem jen prosi (opakovane)l aby si prohledl obrazky a precetl text jeste jednou a poradne.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: funkce

Autor: PiDiBi Muž

Založeno: 20.02.2007, 09:42

No ja jsem to myslel v dobrem, ale kdyz myslite.. tak vam to shrnu:

- vykradl jste web 123macmini
- nic vlastniho jste nepridal - ani pokus ty informace setridit, jen jste to sem nalatal za sebe jak jste to nasel
- nenapsal jste to dost prehledne, aby to pochopil i laik
- chovate se jak buran, misto abyste zapremyslel co jste udelal spatne, tak mi rikate ze jsem vul a neumim cist a mam u cteni premyslet

Jake z toho plyne pouceni? - jste dalsi pisalek co pise jen proto aby dostal honorar a na ctenarich mu nezalezi

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: funkce

Autor: Jancak Muž

Založeno: 20.02.2007, 10:51

Necetl jste pozorne, nekoukal jste pozorne.

Zmineny web byla pomucka (u asijsky psanych webu), navic jej jako zdroj uvadim. Informace jsou prevazne z webu vyrobcu. Ovsem, ze se kryji, je to pochopitelne. Obvinte mne, ze jsem vykradl napriklad web Apple. Ci novinare, kteri prekladaji informace z ostatnich webu, skladaji je do clanku a pak je zverejnuji. Ja jsem rad, ze to delaji a urcite nejsem sam.

Clanky byvaji ruzne zamerene. V mem predpokladam zakladni prehled v HW, ktery je pro to ostatne zapotrebi. Clanek je zarazeny do kategorii periférie a tipy internetu. A presne tomu odpovida.

Schema polozek:
vyrobce
strank
y vyrobce
nazev vyrobku
kratky popis vyrobku
srovnani s Mac mini vzhledem
+ pridane fotografie, jelikoz nemam informace bez obrazu rad

Pouceni zadne. Dalci anonymni prispevatel do diskuze, o které jsem si myslel, ze nekdo prispeje necim co nasel a ja ne. A tim nam vsem rozsiri prehled zminovanych zarizeni.

Nepokousel jsem se vas urazet, nemam to ve zvyku. Pokud jste to tak pochopil, je mi to líto. Nic z toho co si myslite, ze jsem napsal ci jak jsem vas oznacil neni pravdou. Viz prvni "veta" totoho prispevku.

Nemusite cist me clanky, nikdo vas k tomu nenuti. Rozhodne mne pak nebudete muset urazet.

Odpovědět na příspěvek

RE: funkce

Autor: hlinik Muž

Založeno: 20.02.2007, 03:50

A vam pripada normalni mit doma 14 hardisku s hubem? Maxi/mini vez je zarizeni kde kazdy prvek dela neco jineho. Rad bych videl autorovo obyvak se 14ti kazetakama v maxi mini vezi. :-) Pardon ale nemuzu se ubranit dojmu, ze slo pouze o vycet zarizeni ve tvaru MINI. Zmente titulek!!! Takovouhle vez si stavet opravdu nedubu!!! Tohlecto je prachsproste publikovana rešerše na Google -"mini design".

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: funkce

Autor: Jancak Muž

Založeno: 20.02.2007, 09:05

Tedy napriklad AV veze, ktere si muzete poskladat z audio a video komponent delaji veci stejne - prehravaji zvuk nebo video (ac z ruznych medii). U HDD plati, ze mista je vzdy malo. Tudiz mit vice HDD neni neobvykle. Volby potrebnych typu je na vas.
Vas postrech je spravny. Slo o vycet zarizeni, ktere lze k v designu a velikosti Mac mini poridit.
Vez si nestavte, nikdo vas k tomu nenabada. Slo jen o pomyslne staveni veze. Nicmene ostatnim to nebrani si vice takovych doplnku poridit a vez si postavit.
Jelikoz jde casto o asijske vyrobky, ktere se po svete ne vzdy prodavaji, a o asijskymi jazyky psane stranky, nepomuze vam proste vyhledani vyrazu"mini design". Shromazdeni informaci na jedno misto ma vsak smysl. Proste vam google v takovem pripade muze vyhodit odkazy na dve casti hototo clanku a ulehcit vam prochazeni odkazu google.

Odpovědět na příspěvek

Apple TV

Autor: hastroš Muž

Založeno: 20.02.2007, 01:48
Odpovědí: 0

Pro úplnost dodávám, že velikost základny AppleTV je poněkud větší (197x197 mm) než u Macu Mini (165x165mm).

Odpovědět na příspěvek

RE: Apple TV

Autor: Jancak Muž

Založeno: 20.02.2007, 08:55

Chybicka se vloudila. Rozmery jsem precetl v technicke specifikace Apple spatne. Opravdu je zakladna vetsi, cimz se uz tak uplne do veze nehodi.
Je to zvlastni, AirPort Extreme zakladna si rozměry Mac mini udrzela.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: