Konec RSS? Jarní úklid u Googlu přináší konec několika služeb i aplikací - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Konec RSS? Jarní úklid u Googlu přináší konec několika služeb i aplikací

14. března 2013, 10.58 | Google dnes oznámil ukončení několika svých služeb a ukončení vývoje několika aplikací. Konktrétně se jedná o Google Reader, CalDAV API přístup, Search API pro Shopping, Snapseed pro Windows i OSX a další.

Ukončení služby Google Reader bude mít dopad jak na vývojáře aplikací, které na de facto standard RSS spoléhaly, tak na uživatele, kteří si každodenně čtou zprávy prostřednictvím RSS čteček typu Reeder, Press, NetNewsWire, Feedly a dalších.


Mimochodem, Apple odstranil Safari RSS a Mail RSS již s vydáním OSX Mountain Lion. Zřejmě ani pro Apple není počet těch, kteří RSS využívají dostačující k tomu aby tomuto protokolu poskytoval podporu.


Já osobně používám k plné spokojenosti aplikaci Reeder a proto jsem velice zvědav jak se vývojáři RSS čteček s touto situací vypořádají. Jejich první reakce vypovídají o tom, že se pokusí službu Googlu nahradit. Uvidíme tedy velice brzy zda tento způsob konzumace zpráv přežije či nikoliv. Mě osobně by dost chyběl. Nechme se tedy překvapit…

 

Aktualizce: na webu vznikla petice vyzývající Google k zachování služby Google Reader a v této chvíli má již přes 41.000 podpisů. Pokud vám tato služba bude chybět, můžete se k petici přidat zde.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: