Digitální video na Macu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Digitální video na Macu

Obsah seriálu:

ts_finalcutstudio-nahled2.gif 08.12.2005

Cinema Tools

Jelikož aplikacemi LiveType, Compressor i Qmaster jsme se již zabývali v předminulém i minulém dílu našeho seriálu, je dnes tedy na řadě poslední z nich, aplikace Cinema Tools.

ts_finalcutstudio-nahled2.gif 21.11.2005

Compressor a Qmaster

V minulém dílu našeho volného seriálu, ve kterém se věnujeme profesionálním aplikacím pro zpracování videa z balíku Final Cut Studio, jsme se začali blíž zabývat doplňkovými aplikacemi, jež jsou dodávány "zdarma". Dnes si trochu podrobněji ukážeme další dvojici aplikací: universální transkodér Compressor je velmi šikovný a pohodlný pro převody víceméně čehokoli na cokoli. Spolupracovat s Compressorem může aplikace Qmaster.

ts_finalcutstudio-nahled2.gif 24.10.2005

LiveType: titulky bez kompromisů (dokud nenarazíme na nabodeníčka)

Final Cut není sám – a to ani v případě, že si jej koupíme samostatně, nikoli v rámci Studia: k dispozici "zdarma" (tedy v celkové ceně) dostaneme několik dalších podpůrných aplikací. První z takových aplikací, na něž se podíváme blíže, je aplikace LiveType.

ts_fcp3-nahled2.gif 06.06.2003

Final Cut Pro: dokončení

Dnešním dílem náš miniseriálek, věnovaný aplikaci Final Cut Pro, ukončíme. Na rozloučenou si ukážeme dokončení toho, co jsme nakousli na začátku: jestliže jsme při přenosu zdrojového materiálu z pásku na disk počítače použili pro ůsporu místa a času nějaký méně kvalitní formát, je nyní třeba sestřižený projekt převést do cílové kvality.

ts_fcp3-nahled2.gif 26.05.2003

Final Cut Pro: FXScript

Už se s naším seriálkem mílovými kroky blížíme k zavěru: dnes si velmi stručně ukážeme základy FXScriptu, speciálního jazyka, ve kterém můžeme ve FCP vytvářet vlastní filtry a efekty. Nemělo by smysl popisovat princip a možnosti FXScriptu podrobně, ukážeme si proto jen jednoduchý příklad tvorby vlastního filtru.

ts_fcp3-nahled2.gif 19.05.2003

Final Cut Pro: klíčové body

Snad nejdůležitějším omezením Final Cut Expressu je to, že až na výjimky (mezi něž patří třeba řízení průhlednosti klipu) neumožňuje práci s tzv. klíčovými body. Final Cut Pro nicméně klíčové body podporuje kdekoliv, kde to má jen trochu význam; dnes se na ně proto podíváme trochu blíž.

ts_fcp3-nahled2.gif 13.05.2003

Final Cut Pro: filtry

Přejdeme-li od střihu k aplikaci filtrů, narazíme na pár podstatnějších rozdílů mezi Final Cut Pro a Final Cut Express. Dnes se podíváme na kontrolu jasu a velmi bohatý třícestný filtr pro korekci barev.

ts_fcp3-nahled2.gif 05.05.2003

Final Cut Pro: převod zdrojového materiálu z kamery do počítače

Už v minulém článku jsme se seznámili s důležitou sadou nastavení, jež v profesionálním FCP řídí snímání. Dnes se podíváme na to, jaké způsoby převodu můžeme zvolit a který pro nás bude nejvýhodnější.

ts_fcp3-nahled2.gif 28.04.2003

Final Cut Pro 3, aneb zázraky ihned, nemožné na počkání

Po amatérském iMovie a poloprofesionálním Final Cut Pro se dnes ve volné řadě článků, věnovaných střihu digitálního videa na Macích, dostáváme ke skutečné perle: podíváme se trochu blíž na veleúspěšnou plně profesionální aplikaci Final Cut Pro.

iDVD-nahled2.gif 08.04.2003

iDVD 3: kroků dopředu více, ale zpátky taky něco...

iDVD3 nabízí pro sestavení DVD disku předlouhou řadu služeb, jež vlastně patří spíše do "střihu", a autoringový systém by je za normálních okolností měl přebírat od střihového software ve formě videoklipů, z hlediska amatérského uživatele je však toto rozdělení velmi šikovné.

ts_fce-nahled2.gif 19.03.2003

Final Cut Express: spousta muziky za pár korun

Dnes budeme pokračovat ve volném seriálu, věnovaném střihu videa na Macu: zatímco v minulém článku jsme se zabývali zcela amatérským iMovie, jež je k dispozici zdarma, dnes uděláme první krok směrem k profesionálním - a, samozřejmě, komerčním - systémům: podíváme se na novinku firmy Apple, na Final Cut Express.

ts_imovie2-nahled2.gif 21.02.2003

iMovie 3: Tři kroky dopředu, jeden zpátky

Program iMovie 3, součást balíku aplikací iLife pro práci s digitálními médii přináší řadu novinek, ale také několik nepříjemných chyb. Podívejme se, co nám nová verze nabízí a na co si musíme dát pozor.

ts_premiera65-nahled2.gif 27.11.2002

Adobe Premiere 6.5: upgrade nebo update?

Jaké novinky přináší poslední verze tohoto populárního střihového programu od Adobe? Jaký je rozdíl mezi verzí pro Maca a Windows? Podrobnosti najdete v recenzi! Připravujeme také recenzi na FinalCut Pro 3 a porovnání obou programů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: