Apple se dotazuje uživatelů na výdrž baterie pod firmwarem 3.1 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Apple se dotazuje uživatelů na výdrž baterie pod firmwarem 3.1

23. září 2009, 00.00 | Poté, co si mnozí uživatelé iPhonu stěžovali na zhoršení výdrže baterie po přechodu na firmware 3.1, začal se Apple údajně ptát na jejich zkušenosti.

Apple 9. září uvolnil nový firmware 3.1 pro iPhony a iPody touch, který přináší řadu novinek (jejich přehled najdete tady). Zároveň se však na diskusních forech počaly objevovat stížnosti uživatelů na potíže s novou verzí firmwaru, ty se týkají hlavně toho, že se jim citelně zkrátila výdrž přístroje na baterii (viz tohle vlákno na diskusním foru Applu).

Jako vždy je samozřejmě obtížné říci, zda se jedná o obecnější problém, avšak nové kroky Applu v tomto směru naznačují, že zřejmě opravdu jde o závažnější záležitost.

Apple se táže stěžovatelů na výdrž baterie

Apple se totiž údajně začal dotazovat uživatelů, jaké mají zkušenosti s výdrží baterie po přechodu na firmware 3.1. Tvrdí to The iPhone Blog, pracovníci služby AppleCare měli některým z těch uživatelů, co si stěžovali na výše zmíněném diskusním foru, zaslat elektronickou poštou seznam 11 otázek. Většina se jich zaměřovala na úlohy, které nejvíce ovlivňují výdrž baterie, zvlášť zajímavá byla otázka číslo 10 na to, zda zaznamenaný pokles výdrže byl skutečný, anebo se spíše jednalo o potíž s ukazatelem stavu baterie.

Především však zpráva zahrnovala též nepodepsanou přílohu, jež aktivuje na iPhonu protokolování výdrže baterie (Battery Life Logging - něco podobného dostávají vývojáři pro testování beta verzí firmwaru).

Aktivované protokolování synchronizuje nashromážděné údaje s iTunes a potom je sdílí s Applem. Kvůli velikosti vzniklých protokolových souborů Apple doporučuje telefon synchronizovat často a poskytuje návod, jak protokolování opět vypnout, až bude získán dostatek údajů.

Zástupci AppleCare se podobně obrátili na uživatele stěžující si na problémy s iPhony již dříve, což dává naději, že otázku výdrže baterie pod firmwarem 3.1 Apple skutečně hodlá řešit.

Můžeme čekat novou opravu firmwaru?

The iPhone Blog si udělal mezi svými čtenáři vlastní anketu, jak firmware 3.1 ovlivnil výdrž baterie jejich iPhonů a zjistil, že zhoršení výdrže hlásí 24 procent uživatelů, 61 procent nezaznamenalo žádnou změnu a 11 procentům se výdrž dokonce zlepšila. Zkrácení výdrže baterie tedy není všeobecné, ale na druhou stranu se projevuje skoro ve čtvrtině případů, což už nelze zanedbat (u ankety však mohl zapůsobit výběrový efekt, který by výsledky zkreslil).

Apple tedy zřejmě celou věc začal zkoumat a najde-li příčinu, nejspíš vydá novou setinovou verzi firmwaru 3.1.x zahrnující příslušnou opravu. V USA se dokonce vynořily dohady, že by se taková oprava mohla objevit již tento pátek 25. září, protože tehdy má operátor AT&T, výlučný provozovatel iPhonu v USA, spustit podporu MMS zpráv na iPhonu 3G a 3GS, k čemuž bude uvolněna potřebná softwarová aktualizace na iTunes. Avšak podporu MMS nabízí už firmware 3.0, takže příslušná aktualizace se bude týkat nejspíš jen operátorských profilů (v řadě zemí podpora MMS na iPhonu již funguje).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: