Valve uvedla hru Counter-Strike: Source pro Macy - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůHry

Valve uvedla hru Counter-Strike: Source pro Macy

25. června 2010, 00.00 | Oblíbená střílečka Counter-Strike: Source se od středy nabízí na službě Steam také pro Mac OS X.

Od května funguje herní služba Steam firmy Valve Software též pro Macy a postupně přidává do své nabídky další herní tituly pro Mac OS X, rozšiřuje ji v podstatě každý týden (ten minulý se tak například objevila hra Team Fortress 2 a ještě dříve přišla Half-Life 2).

Na tento týden byla přislíbena další oblíbená hra Valve, akční střílečka pro více hráčů Counter-Strike: Source, v níž po řadu kol bojuje protiteroristický tým se skupinou teroristů. Jak naznačuje název, jedná se o přepracovanou, výrazně vylepšenou verzi starší hry Counter Strike, jež využívá 3D jádro Source. To Valve přenesla pod Mac OS X, takže hry na něm postavené je možné uvést také pro Macy.

Na Mac OS X přichází jedna z nejoblíbenějších stříleček pro více hráčů

A tato hra opravdu vyšla v obvyklém termínu, tedy ve středu (Team Fortress 2 se minulý týden trošku opozdila,Valve ji vydala až ve čtvrtek), podrobnosti popisuje toto oznámení služby Steam, položku hry najdete tady, má obdobné nároky jako jiné tituly takovéhoto druhu, tedy procesor Intel, Mac OS X 10.5.8 nebo 10.6.3 a vyšší, 1 GB RAM a grafiku GeForce 8 či vyšší anebo ATI X1600 a novější.

Jako obvykle Valve uvedení nové hry oslavila slevou, až do dneška se prodává s dvoutřetinovou slevou jen za 5,10 EUR (plná cena činí 14,99 EUR). Jde samozřejmě o titul typu Steam Play, což znamená, že ten, kdo již vlastní verzi pro Windows, si může verzi pro Mac OS X stáhnout zdarma a přirozeně proti sobě mohou bez problémů hrát hráči z obou platforem, možný je i přenos dosaženého postupu mezi oběma verzemi.

Vedle podpory Mac OS X se nabízejí další vylepšení

Kromě uvolnění verze pro Mac OS X hra přináší četná další vylepšení pro obě platformy, nabízejí se podrobné statistiky o dosavadních hrách a o vývoji hráčů, aktualizovány byly rovněž přehledy výsledků. Přibylo přes 140 nových odměn (Steam Achievements) za splnění různých dodatečných úkolů ve hře.

Při zabití hráče se přehraje příslušná filmová scéna a funguje nový systém dominance a odvety. Hra zahrnuje i různá jiná drobná vylepšení a opravuje různé chyby, podrobněji to popisuje tato zpráva, nově se například podporuje vykreslování vícejádrovými procesory.

Pro Mac OS X tak přibyla další velice oblíbená hra, Valve zatím své sliby skutečně plní. Otázkou však nadále zůstává výkon těchto her, který dosud pod Mac OS X i na stejném hardwaru zaostává proti Windows a navíc podle Valve mají Macy s grafikou NVIDIe potíže s výkonem náročnějších her (k nimž samozřejmě Counter-Strike: Source patří) pod nově vydaným Mac OS X 10.6.4. Valve sice již spolupracuje s Applem a s výrobci grafického hardwaru na řešení, ale to bude jiště chvíli trvat.

Přesto lze předpokládat, že na novějších Macích bude i za současného stavu tento titul hratelný (na YouTube se už objevila videa předvádějící, jak hra běží na Macu).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

...

Autor: .... Muž

Založeno: 29.06.2010, 14:13
Odpovědí: 0

Já chci CS 1.6 , ne source,který má s 1.6 společné jen jméno

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: