Pro Mac se chystají hry Prince of Persia a Shaun White Snowboarding - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůHry

Pro Mac se chystají hry Prince of Persia a Shaun White Snowboarding

23. února 2009, 04.00 | Ubisoft vydá dvě své nové hry též pro Mac s pomocí technologie Cider firmy TransGaming.

Není žádným tajemstvím, že nabídka her pro Mac OS X je mnohem omezenější než pro některé jiné platformy. V poslední době se to ale již přece jen poněkud zlepšuje, ostatně samotný Steve Jobs v minulých letech sliboval, že se pokusí počet herních titulů pro Macy rozšířit (v současnosti ovšem Apple jako herní platformu prosazuje spíše iPhone a iPod touch, ale v jejich případě se jedná o hry poněkud odlišného typu).

O přibývání her pro Mac svědčí také oznámení firmy Ubisoft, že hodlá pod Mac OS X přenést více svých her. V nejbližší budoucnosti půjde o dva tituly, Prince of Persia a Shaun White Snowboarding, na trh by měly přijít v březnu.

Přenos her Ubisoftu na Mac se uskuteční v rámci dohody s firmou TransGaming, jež vyvinula technologii Cider, která umí přenášet hry napsané původně pro Windows pod Mac OS X. Z toho pochopitelně plyne, že takovéto hry budou fungovat pouze na Macích s procesory Intel.

TransGaming a Ubisoft začaly spolupracovat na přenosu her už v roce 2008 a zatím tak vydaly šest titulů, hry CSI: Hard Evidence, Petz Catz 2, Petz Dogz 2, Petz Sports, Prince of Persia: The Two Thrones a Rayman Raving Rabbids.

Obě nové hry se opět budou nabízet k prodeji jen ve webových obchodech obou firem, v obchodu GameTree Online, který provozuje TransGaming a ve vlastním obchodu Ubisoftu.

Prince of Persia

Prince of Persia bude novým titulem oblíbené řady s akrobaticky zdatným princem-bojovníkem, jenž bude zase předvádět akrobatické triky, zlézat budovy a pobíjet nepřátele, aby porazil démonické síly a uzdravil svou zem. Hra bude obsahovat nový bojový systém a její svět bude mít otevřenou strukturu.

06mm23022009f.jpg

Bude ovšem vyžadovat odpovídající hardware a software, k jejímu provozování bude potřeba minimálně Mac s procesorem Intel Core Duo, 1024 MB RAM, grafickou kartou ATI X1600, nVidia GeForce 7600 či výkonnější a 8 GB prostoru na disku. A celé to bude fungovat pouze pod Mac OS X 10.5.6 či vyšším. Tento titul se bude prodávat za 50 USD.

Shaun White Snowboarding

Shaun White Snowboarding nabídne simulaci snowboardingu, hráči budou moci na snowboardu sjíždět horské terény otevřeného světa a dělat i mnohé jiné věci, například nacházet tajná místa, filmovat přátele předvádějící akrobatické obraty, vrhat sněhové koule a podobně. Bude se nabízet jak režim jednoho hráče, tak síťová hra více hráčů a titul by měl poskytovat realistickou fyziku a scenérie krajiny.

07mm23022009f.jpg

Tato hra bude vyžadovat přinejmenším procesor Intel Core Duo, 1024 MB RAM, grafickou kartu ATI X1600, nVidia 7300GT či výkonnější a 7,2 GB na disku, jako operační systém opět bude požadovat Mac OS X 10.5.6 nebo vyšší. K dostání bude za 30 USD.

Jak vidět, nabídka herních titulů pro Macy se přece jen poněkud rozrůstá, z velké části ji ovšem tvoří hry přenesené z Windows, takže i tohle lze považovat za důsledek přechodu Maců na procesory Intel (hry přímo pro Mac OS X by dnes psal jen málokdo, několik výjimek sice pořád existuje, avšak ve větší míře se to očekávat nedá).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: