Deset her pro desítku - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůHry

Deset her pro desítku

22. srpna 2003, 00.00 | Společnost Alladin System po úspěchu balíku deseti sharewarových utilit pro Mac OS X přišla s dalším balíčkem, tentokrát her - a těch není deset, ale rovnou třináct. Z obsahu si vybere rozhodně každý - obsahuje v podstatě vše, od karetních a logických her přes RPG až po akční.

Společnost Alladin Systems není pouze tvůrcem známého komprimačního programu StuffIt Deluxe a všech jeho variant, mimo jiné se vrhla také na prodej balíčků sharewarových aplikací - zákazníkům nabízí v krabici řadu produktů za výrazně nižší cenu, než kdyby byly zakoupeny každý zvlášť. Po první kolekci Ten for X Utilities (deset utilit a prográmků pro Mac OS X - viz recenze) se dneska podíváme na Ten for X Games, a jelikož se jedná podle všeho o úspěšný nápad, v záloze máme přichystané také "druhé vydání" Ten for X Utilities. Mimochodem, nenechte se zmást názvem "deset pro desítku" (jak by to šlo snadno přeložit), Alladin her připravil celkem třináct, ale proč kvůli takové prkotině měnit zaběhlé obchodní jméno.

Princip prodeje je velmi jednoduchý - firma vybrala řadu sharewarových herních titulů (tedy hry, které tvůrci obvykle šíří po internetu a vyžadují za plnou funkčnost zaplacení poplatku v řádu jednotek až desítek dolarů), dohodla se s tvůrci na velkoobchodní ceně a vše nabízí "se slevou" jako jeden produkt zákazníkům. Spokojenost panuje na všech stranách - programátoři nežijí v nejistotě, kolik zákazníků si jejich program koupí, a i když dostanou podle všeho výrazně méně, než kolik by mohli dostat, pokud by si každý potenciální zákazník celého balíku zaregistroval samostatně každou hru, dost možná to bude více, než reálně získají normálními registracemi. Spokojený je i zákazník, protože v ceně jednoho produktu získává hry, které by samostatně stály několikanásobek (byť je nepravděpodobné, že by si jeden uživatel chtěl opravdu zaplatit všechny tituly v balíku obsažené). No a spokojený je podle všeho i výrobce, protože jinak by v tom nepokračoval :).

Podívejme se, jaké hry balíček obsahuje - ty, o kterých jsme ještě nepsali, si přiblížíme, u těch, které jsme již recenzovali, vás odkážeme na samostatnou recenzi po podrobnější informace. Instalace balíčku zabere na disku cca 500 MB, pokud některé hry již máte nainstalované, je možné je deaktivovat, ovšem nezapomínejte na to, že se v tomto případě jedná o registrované verze, které nebudou "otravovat" výzvami k registraci a především nebudou omezené funkčně. Hry požadují alespoň Mac OS X 10.1, u většiny se dá počítat s tím, že budou vyžadovat alespoň nějakou slušnější grafickou kartu.

3D Bridge Deluxe - jedna z karetních her, obsažená v balíčku. Jak již název napovídá, jedná se o bridž, který je možné hrát jak proti počítačovým protihráčům, tak po síti proti živým hráčům. Jelikož bridž neovládám ani trochu, nejsem schopen posoudit jak kvalitní verze toto je, ovšem nelze než ocenit výskyt funkce "Boss coming", která herní plochu nahradí důležitě vypadajícím dialogem s nesmyslnými daty :). Roztomilá je možnost výběru vzhledu hráčů, doprovázených také různými hlasovými projevy.

Airburs - velmi zábavná akční "uhýbačka" :) - hráč ovládá pálku, která ochraňuje vzdušné plavidlo, nadnášené balónky, před ostnatou koulí, která poletuje po obrazovce. Účelem samozřejmě je přežít řádění této koule, přičemž protihráčem může být buď počítač, nebo živý člověk - maximální počet hráčů je 4. V průběhu hry se objevují různé bonusy, ovšem některé i s negativním efektem - například pálka se zmenší na polovinu a podobně. Jednoduché a zábavné.

AstroSquid - variace na téma "letí raketka vesmírem a likviduje vše co letí opačným směrem" - poměrně příjemně provedená a hratelná, se zbraněmi které zaujmou (minimálně "elektrický výboj" nadchl). V tomto typu her nelze už vymyslet mnoho nového, přesto se jedná o zábavnou variantu.

Bommo Sweeper X - naprosto a zcela klasické miny :).

Bugdom 2 - pokračování populární hry Bugdom od firmy Pangea - brouček zachraňuje opět jiné broučky a bojuje s protivníky. Roztomilá grafika a absence grafického násilí z této hry dělají ideální volbu pro menší děti.

Burning Monkey Puzzle Lab - několik logických her, zasazených do prostředí laboratoře. Takže proč si nezahrát variaci na tetris, resp. Puyo-puyo, a další logické hříčky, s chemickými sloučeninami?

Classic Cribage - další z karetních her, tentokrát Cribbage opět s možností hry více hráčů i přes síť.

Cro-Mag Rally - velmi populární "autíčka", odehrávající se v prehistorické době. Možno závodit jak proti počítači, tak proti jiným "kromaňoncům" po síti. Hezká grafika a dobrá zábava, tak jak je u Pangey ostatně zvykem.

Deep Trouble - simulátor ponorky, která likviduje podvodní kolonie ošklivých mimozemšťanů, kteří zamořují vodu svými odpady. Pokud vás baví ponorkové filmy, tato hra by vás také měla chytnout :).

Geneforge - klasická hra na hrdiny, kdy se hrdinové pohybují ve světě magie, ale také sci-fi, jako příslušník magického řádu, schopného vytvářet živé tvory.

Jinni Zeala Pinball - standardní pinball hra, podrobnosti o této najdete v samostatné recenzi.

Video Poker 5000 - pokud vás baví utrácet peníze za hrací automaty s kartami v hernách, zde se můžete vyřádit dosytosti doma u počítače.

WingNuts - zábavná a graficky povedená letecká střílečka, podrobnosti viz. naše recenze na MujMACu.

Vzhledem k tomu, že celková hodnota všech her je podle výrobce kolem 250 USD, vyplatí se investice ve výší zhruba 2500 Kč více než bohatě - za cenu registrace tří lepších her z balíčku získáte her rovnou třináct, a to bez problémů s registrací na webech výrobců. A i když je jasné, že ne každého nadchnou všechny hry v sestavě obsažené, určitě nevyhodíte peníze z okna - Alladin opět dokázal, že vybírá takové tituly, které jsou kvalitní a pro zákazníky zajímavé. Pokud tedy chcete sobě či potomkovi udělat radost, lze Ten for X: Games jedině doporučit - každý z rodiny si v balíčku najde to, co ho bude bavit. A pokud snad netušíte, zda vás jednotlivé hry budou bavit, nic vám nebrání si je všechny vyzkoušet - protože to jsou všechno sharewarové tituly.

Za zapůjčení produktu pro recenzi děkujeme distribuční společnosti Quentin.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Prima clanek :-)

Autor: Pes Karter Muž

Založeno: 22.08.2003, 11:47
Odpovědí: 0

Prima clanek a dobry tip :-)

Odpovědět na příspěvek

sqly tip

Autor: claire Muž

Založeno: 22.08.2003, 14:27
Odpovědí: 0

Jo jo u broucku a kromanoncu bych vydrzel sedet hodiny :)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: