Apple zmeškal slíbený termín pro spuštění služby iTunes Match - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Apple zmeškal slíbený termín pro spuštění služby iTunes Match

4. listopadu 2011, 00.00 | Hudební služba iTunes Match nebyla spuštěna do konce října a Apple musel vydat druhou beta verzi iTunes 10.5.1, aby vývojáři mohli dále pracovat, protože platnost první beta verze skončila.

S obchodem iTunes Store a službou iCloud je či spíše bude spojená také placená (24,99 USD za rok) služba iTunes Match, jež umožní uživateli překopírovat svou hudební knihovnu do služby iCloud, takže ta poté bude přístupná všude, kde bude dostupné připojení k Internetu.

A protože při kopírování iTunes Match porovná hudební knihovnu uživatele s nabídkou v iTunes Store a pro shodné skladby do iCloud knihovny zanese jen odkaz na odpovídající soubor uložený na serverech Applu, tak se většina hudby nebude vůbec muset fyzicky kopírovat, což její přenos do „cloudu“ výrazně zrychlí.

Slibovaný termín Apple nestihl

Jenže zatímco služba iCloud funguje pro běžné uživatele od 12. října, iTunes Match zatím zůstává jako beta verze (spuštěná koncem srpna) přístupná pouze vývojářům. Apple sice na své mediální akci konané 4. října slíbil, že službu naostro spustí pro USA do konce října, avšak to zjevně nestihl.

Už tu máme listopad a přestože se objevily určité náznaky brzkého spuštění této služby, nakonec se nic takového nestalo. Dokonce to zašlo tak daleko, že s koncem října skončila i platnost první beta verze iTunes 10.5.1, jež vývojářům umožňovala pracovat s beta verzí služby (podpora iTunes Match byla původně obsažena již v beta verzích iTunes 10.5, ale z jejich ostré verze byla odstraněna a znovu se objevila až v beta verzi iTunes 10.5.1).

Druhá beta verze iTunes 10.5.1 umožňuje iTunes Match testovat též na Apple TV

Vývojářům tak první listopadový den přestala první beta verze iTunes 10.5.1 fungovat, ovšem už ve středu Apple vydal druhou beta verzi, která jim dovoluje pracovat dál.

Podle doprovodných poznámek nová beta verze iTunes 10.5.1 obsahuje řadu vylepšení zvyšujících stabilitu a výkon a navíc lze nově službu iTunes Match testovat také na Apple TV, její podpora se dá zapnout na tomto zařízení v menu Music (hudba). Až bude služba dostupná všem uživatelům, umožní to na Apple TV přehrávat hudbu uloženou v iCloud knihovně, zatímco dosud byl možný jen streaming hudby ze zapnutého počítače (nejlépe Macu), protože Apple TV druhé generace nenabízí uživateli přístupné lokální úložiště.

Doprovodná poznámka k nové beta verzi iTunes 10.5.1 vývojáře opět nabádá, aby pravidelně zálohovali a nemazali ze svého počítače žádnou hudbu, kterou přidají do iCloud (Apple totiž testovací knihovny pravidelně maže, v ostré verzi služby se to nepochybně změní).

Žádný nový termín Apple neoznámil

Apple dosud neohlásil žádné nové datum pro spuštění služby iTunes Match a ani nijak nekomentoval, že nestihl termín, co si sám stanovil. Zjevně ještě zbývá vyřešit nějaké přetrvávající potíže a Apple si nejspíš sám není jistý, kdy se s nimi vypořádá. Dá se ovšem očekávat, že ostrá verze iTunes 10.5.1 vyjde buď před spuštěním ostrého provozu iTunes Match, anebo současně s ním.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Služby  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: