Více než pop: sto milionů skladeb zdarma - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Více než pop: sto milionů skladeb zdarma

22. ledna 2004, 00.00 | Apple oznámil podmínky promoakce, kterou sponzoruje Pepsi a při které bude rozdáno celkem 100 000 000 skladeb (slovy: sto milionů) v iTunes Music Store. Akce začíná 1. února a trvá do konce března, bohužel se však týká pouze USA.

Apple oznámil podmínky promoakce, kterou sponzoruje Pepsi a při které bude rozdáno celkem 100 000 000 skladeb (slovy: sto milionů) v iTunes Music Store. Akce začíná 1. února a trvá do konce března, bohužel se však týká pouze USA.

O doslova monstrózní marketingové akci informoval Jobs poprvé na podzim, rozsah akce asi překvapil řadu lidí, jedná se pravděpodobně o největší marketingovou kampaň na hudbu obecně, natož na hudbu elektronicky distribuovanou. Mimochodem, rozměry podobnou akci uspořádala firma Pepsi s LucasArtem v roce 1999 při příležitosti uvedení nových Hvězdných válek. Později se také spekulovalo, že podobnou akci chystá také McDonalds a chce rozdat rovnou miliardu skladeb, ale i když nikdo zprávy vyloženě nevyvrátil, zatím se žádné podrobnosti.

Apple na svém webu uvolnil promo stránku, která na soutěž upozorňuje a také nabádá ke sledování reklam během zápasu SuperBowlu (1. února) - uvidíme s čím Pepsi přijde. Vzhledem k dvacátému výročí se předpokládalo, že Apple sám uvede nějakou zajímavou reklamu, je však možné, že se to "sfoukne" společně s Pepsi. Akce má své heslo - "more than pop", tedy více než pop. Vzhledem k šíři nabídky na iTMS je to více než oprávněné tvrzení.

Akce se odehrává pouze v USA, kde bude Pepsi distribuovat výherní lahve - jedná se o lahve s obsahem 20 oz (0,591 litru) a 1 litr s nápoji Pepsi, Diet Pepsi a Siera Mist a také na velkých kelímcích (30 oz, cca 0,9 litru) na točené nápoje v restauracích fast-food řetězce 7-Eleven. Jak lahve, tak kelímky jsou speciálně označené (lahev viz obrázek), u lahví se výherní kód nachází pod víčekem, u kelímku pod lemem. Šance na výhru je podle Apple 1:3, přičemž jeden výherní kupon může získat každý, kdo zašle oznámkovanou obálku na adresu soutěže - díky tomu jsou také pravidla označována jako "no purchace necessary", neboli pro zúčastnění se není potřeba žádný nákup.

Soutěž se koná od půlnoci 1. února do půlnoci 31. března, výhry je nutné vybrat (resp. uplatnit kódy) do půlnoci 30. dubna 2004. Všechny časy se vztahují vůči času počítače v Applu :). Pro výběr výhry bude nutné zadat speciální desetimístný kód v iTunes Music Store, čímž dojde k přičtení kreditu v hodnotě 99 centů. Proti spekulacím se Apple brání ustanovením, že na jednu emailovou adresu (která slouží pro identifikaci osoby) lze za den registrovat deset výherních kódů a celkem 200 v průběhu soutěže. Kódy musí být použity před uplynutím příslušného data (30. dubna), zdá se však že výhru je pak možné vybrat kdykoliv z připsaného kreditu.

Zajímavá je poslední poznámka, že sponzorem akce je Pepsi-Cola Company, Apple není sponzorem této reklamní akce.

iTunes samy o sobě vyvolaly v USA slušný "hype", a byť je 30 milionů prodaných skladeb kapka v moři prodejů CD, jedná se bez diskusí o největší a nejúspěšnější online systém pro prodej hudby. Dá se tak předpokládat, že i o promo s Pepsi bude velký zájem - Apple by chtěl do doby, kdy bude akce ukončena, PRODAT 100 000 000 skladeb (tedy podle všeho nezapočítává výherní skladby), což by se mu mohlo povést, pokud bude vytvořen dostatečně "nabalovací" efekt. Můžeme jen odhadovat, kolik skladeb bude reálně zakoupeno - nikdy se nedá počítač s tím, že podobná nabídka bude využita na 100%. Každopádně se nedá moc pochybovat o tom, že pozice iTunes jako jedničky na trhu bude jenom posílena.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: