QuickTime Live! ve společnosti filmových hvězd - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

QuickTime Live! ve společnosti filmových hvězd

17. října 2000, 00.00 | Několik tisíc zájemců se sjelo do Beverly Hills na letošní ročník konference QuickTime Live! Co je přilákalo na tuto akci?

Konference QuickTime Live! je za námi. Co vlastně tato, v rodině tradičních akcí Apple relativně mladá, událost znamenala a přinesla? Jako ostatní technologie, je i QuickTime záležitost navýsost technická. Ale v něčem se jeho konference od mnoha jiných lišit musí - leccos už může napovědět místo, kde se konference konala.

Po tři dny, od 10. do 12. října, se tisíce účastníků scházely v srdci Beverly Hills, nedaleko od Century City a Westwoodu, v hotelu Beverly Hilton. Ocitli se tak v "celkem" dobré společnosti událostí. Na stejné adrese se například rozdělují Zlaté glóby (a ubytování dokonce organizátoři vyjednali za speciální ceny, nižší, než obvykle). Je to pochopitelné, protože QuickTime je primárně určen pro zábavní průmysl v nejširším slova smyslu.

Bezesporu, QuickTime je dokonalá technologie, která již před mnoha lety přinesla do MacOS multimédia. Přehrávání video (případně zvukových) souborů řady formátů na Mac i PC je ale jen jeho nejviditelnější funkcí. K tomu je přirozeně patřičně vybaven - v plné instalaci jde o "strojovnu", vybavenou softwarovou dekompresi MPEG, softwarovým MIDI syntezátorem, rozsáhlým souborem video formátů a třeba i knihovnou obrazových a videoefektů, které využívá řada grafických aplikací. A co víc, QuickTime dnes znamená i interaktivitu, prostorové QTVR zobrazení v úhlu 360 stupňů (plný úhlel nyní zavádí QT5) a v neposlední řadě - streamované video a zvuk.

Navíc kdo se trochu pohybuje po Interentu, dá mi za pravdu, že mu vládnou multimediální prvky všeho druhu. Bitva spočívá v obsahu, a je skoro celkem jedno, jestli jde o holywoodské filmové studio, hudební skupinu, nebo stránky, provozující elektronický obchod. Právě QuickTime, se všemi výše uvedenými možnostmi, může být pro mnohé jednou z rozhodujících zbraní.

O QuickTime mají tedy zájem jak ti, kdo jej používají pro prezentaci a prodej svých produktů (v nejširším slova smyslu), tak přirozeně i ti, kdo jim mají dodávat potřebné nástroje. Producenti aplikací pro tvorbu QuickTime souborů, stejně jako majitelé stránek, které pro ostatní prezentaci takových souborů zajišťují.
A tak není divu, že mezi hlavními sponzory konference nacházíme společnost Real (přítomnost tvůrce konkurenčního Real Playeru, navíc úzce spojeného s formátem LiquidAudio zarazí jen do té doby, než si vzpomeneme, že Real nedávno licencoval streamovaný QuickTime - cesty byznysu jsou holt spletité), společnost Akamai (povšimněte si někdy v dolní liště browseru, kolik různých stránek již využívá pro ukládání a distribuci multimediálních souborů jejich síť serverů), nebo společnost Streamriver (ta zase na zakázku vytváří streamované video a zajišťuje tak přenosy z mnoha významných událostí), a další firmy (viz stránky APPLE).

Hlavní událostí konference QuickTime Live! bylo samozřejmě uvedení preview verze QuickTime 5. Na tři dny, zahájené key-note Phila Schillera, by to ale bylo celkem málo - proto konference probíhala celkem ve čtyřech sekcích, zaměřených na vývojářské firmy, uživatele i ty, kdo QuickTime technologie využívají, nebo je využívat chtějí. Celkem se uskutečnilo 9 celodenních workshopů a přes 40 samostatných seminářů. Za všechno hovoří jen pouhý výběr témat.
Workshopy: LiveStage workshop, Integrace Flash a QuickTime, profesionální aplikace streamingu, apod.
Semináře: klientské a serverové technologie, aplikace nové generace v zábavě, kodeky a komprese, vizuální myšlení a QuickTime. přenos vysokokapacitního streamovaného obsahu, QuickTime business model, integrace QuickTime a WebObjects.

Okolo multimédií je na webu opravdu rušno. Myslím, že velmi brzy se setkáme i s praktickými dopady letošní konference QuickTime Live!. Ikonky QuickTime se na internetových stránkách objevují ve stále větším množství. Nedávno jsme psali o stránkách Madonny, ale nové možnosti se otvírají i pro 3D prezentace zboží, stejně jako pro interaktivní internetovskou reklamu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: