Pověsti týkající se iPhonu: analytické pověsti o iPhonu a Apple TV, údajný GPS modul pro iPhone a Apple shání softwarové inženýry pro budoucí uživatelská rozhraní. (13.12.07) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Pověsti týkající se iPhonu: analytické pověsti o iPhonu a Apple TV, údajný GPS modul pro iPhone a Apple shání softwarové inženýry pro budoucí uživatelská rozhraní. (13.12.07)

13. prosince 2007, 08.00 | Analytik banky Goldman Sachs po schůzce s asijskými výrobci předpovídá nový iPhone a přepracovanou Apple TV. TomTom údajně chystá GPS modul pro iPhone. A Apple hledá softwarové inženýry pro práci na budoucích uživatelských rozhraních pro iPhone a jiná zařízení.

Tento článek shrnuje různé pověsti, jež se týkají možné budoucnosti iPhonu a dalších produktů Applu.

Analytik předvídá nový iPhone a Apple TV

Analytik investiční banky Goldman Sachs se sešel s asijskými dodavateli a výrobci klíčových komponent a z informací od nich získaných vyvozuje předpovědi pro iPhone a Apple TV.

V úterní zprávě pro klienty analytik David Bailey tvrdí, že Apple má pro rok 2008 připraveno několik důležitých produktů, i když žádný z nich asi nebude mít stejný vliv jako první iPhone.

Měl by k nim patřit iPhone druhé generace, který se prý nachází v konečné fázi návrhu. Nový telefon by měl mít podobné rozměry jako současná vrze, avšak měl by jinak vypadat a pravděpodobně bude zahrnovat podporu 3G sítí.

Bailey odhaduje, že nový iPhone bude uveden na trh během druhého pololetí 2008. Ale také věří, že Apple mezitím zákazníky naláká menší aktualizací současného telefonu s větší kapacitou flash paměti již dříve v roce 2008.

Informace od asijských kontaktů ho vedou též k víře, že Apple někdy ve druhém pololetí 2008 provede změny Apple TV, jež by mohly zahrnovat LCD displej.

Během roku 2008 Apple rovněž obnoví celou svou řadu Maců, ale informace o tolik probíraném subnotebooku (někteří ho čekají už na lednovém Macworldu) byly skoupé, jeden asijský dodavatel řekl, že stroj byl možná odsunut kvůli údajným problémům s designem.

Z poznámek asijských výrobců se také zdá, že dodávky iPodů jsou vyšší, než se původně čekalo, Apple údajně zvýšil objednávky na jejich výrobu v říjnu, v době, kdy vrcholí výroba zásob na vánoční prodej. Roste poptávka hlavně po iPodech touch a nano, zatímco zájem o iPod shuffle zůstává stabilní.

A v roce 2008 by prodej iPodů mohl dále růst ve dvouciferných číslech. Pokud jde o Macy, poptávka po noteboocích zůstává silná a měla by nadále udržovat nadprůměrný růst prodejů, což zřejmě bude pokračovat i příští rok.

Asijští výrobci komponent by měli mít dosti spolehlivé informace, protože nakonec právě oni dodávají skoro všechny potřebné součástky, ale tyhle zprávy nijak převratně nepůsobí. Zvětšení paměti iPhonu je dost pravděpodobné (ostatně iPod touch už nyní existuje ve verzi s dvojnásobnou kapacitou) a 3G iPhone ve druhém pololetí 2008 též vypadá dost pravděpodobně, mohl by to být model určený pro vyspělé asijské trhy (kde se často neužívá GSM). Podivně ovšem působí poznámka o LCD displeji inovované Apple TV, zrovna tohle se jeví jako nejméně potřebná věc, když se dnes na trhu nachází takový výběr LCD televizorů.

A pokud jde o subnotebook, kdyby byl skutečně odložen, vyvolá to asi pořádné zklamání, zatím mnozí již mají za hotovou věc, že se objeví na lednovém Macworldu.

Vypadá to, že teprve po Macworldu (a Jobsovu úvodním proslovu na něm) bude trochu jasněji, do té doby budeme nadále odkázáni na odporující si pověsti.

GPS modul pro iPhone?

Trochu rozruchu vzbudil údajný GPS modul pro iPhone od známého výrobce navigací TomTom. Serveru Engadget tipař z Holandska poslal fotografii, na níž má být iPhone s příslušným GPS modulem.

Firma TomTom skutečně sídlí v Holandsku, ovšem z nepříliš kvalitní fotografie se mnoho nepozná. Podle displeje se telefon nachází na dálnici u Rotterdamu, jeho okolí tomu však rozhodně neodpovídá. Na druhou stranu, TomTom používá právě tuto oblast pro své vnitřní ověřovací studie, přístroj možná zobrazuje jen ukázkovou trasu.

Fotografii určitě nelze považovat za důkaz, že se takový modul skutečně chytá, na druhou stranu již v listopadu se objevily zprávy, že Apple už některým významným partnerům předal předběžnou vývojovou sadu (SDK) pro iPhone, k takovým firmám by teoreticky mohl patřit i TomTom a tohle by mohl být předběžný prototyp. Stejně tak si ovšem někdo mohl jenom hrát ve Photoshopu.

Apple hledá softwarové inženýry pro budoucí uživatelská rozhraní

Dohady vzbuzuje též inzerát Applu (zveřejněný na serveru Monster.com), v němž hledá softwarové inženýry pro vývoj vstupních zařízení Applu, jako jsou například multi-touch obrazovky pro iPhone, fotoaparáty a dálková ovládání.

Popis zaměstnání je pochopitelně značně neurčitý, ale inzerát mluví o tom, že hledá lidi se silným zájmem o spolupráci mezi člověkem a počítačem a se schopnostmi uvést do života nové koncepce uživatelského rozhraní.

Zajímavě působí zmínka o fotoaparátech a dálkových ovládáních, to by naznačovalo, že se Apple hodlá vydat i do této oblasti.

Po uvedení iPhonu a zveřejnění řady patentů zkoumajících alternativní metody vstupu se zdá, že Apple věnuje značnou pozornost vývoji budoucích uživatelských rozhraní a hlavně metod jejich ovládání, mnohé z patentů odhalených v poslední době se soustřeďují na dotyková rozhraní a pokročilé ovládání gesty.

Objevily se také dohady, že chystané subnotebooky by mohly mít touchpad vylepšený v tomto směru, jenže zatím není úplně jisté ani to, zda se tyto stroje vůbec objeví, takže spekulace o jejich touchpadu zacházejí skutečně daleko.

Apple nepochybně zkoumá nejrůznější možnosti dalšího vývoje uživatelských rozhraní, ovšem konkrétní výsledky se mohou objevit až za několik let. Je však velice pravděpodobné, že se s dotykovým ovládáním (nejspíš ještě vylepšeným proti dnešnímu iPhonu) budeme setkávat u více produktů Applu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: