Na Mac přichází Civilization V - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Na Mac přichází Civilization V

26. listopadu 2010, 00.00 | Páté pokračování známé série tahových strategických her je nyní dostupné také pro Mac OS X.

K nejznámějším a nejoblíbenějším tahovým strategickým hrám patří série Civilization kanadského programátora Sida Meiera (první hra vznikla již v roce 1991), jež letos dospěla k pátému pokračování (jehož oficiální web najdete tady).

Pro Windows byla hra vydána letos v září a toto úterý vyšla též pro Mac OS X, tedy jen o dva měsíce později. Přenos hry na Mac obstarala firma Aspyr, zde najdete její oficiální oznámení.

Nové herní jádro

Stejně jako v předchozích dílech hráč postupně rozvíjí svou civilizaci od prehistorických dob až do budoucnosti, pokud splní řadu různých podmínek vítězství, jichž se dosahuje výzkumem, ekonomickým rozvojem, diplomacií, ale samozřejmě také územní expanzí a boji se soupeři.

Pátý člen série Civilization používá úplně nové herní jádro, které pracuje s šestiúhelníkovými mapovými segmenty namísto čtvercových segmentů předchozích dílů, což změnilo průběh hry a vzhled jejích map.

Jednotky se už nemohou skládat na sebe (armády se tak musí rozprostřít po celé mapě) a města se mohou sama bránit palbou na nepřátele ve své blízkosti. Další novinku tvoří městské státy fungující jako malé samostatné země, jež se územně nerozpínají, ale účastní se diplomacie. (Představu o průběhu hry si lze udělat z tohoto videa.)

Civilization V má vyšší nároky na hardware

Protože jde o novou hru, odpovídají tomu i její nároky na hardware, verze pro Mac OS X vyžaduje přinejmenším procesor Intel Core 2 Duo na 2,4 GHz, 2 GB RAM a grafickou kartu s 256 MB RAM, doporučuje se však čtyřjádrový procesor Intel, 4 GB RAM a grafická karta s 512 MB RAM.

Jako minimální grafickou kartu Aspyr uvádí Radeon HD 2600 nebo GeForce 8600, podporována je též integrovaná GeForce 320M (GeForce 9400M však specifikace nezmiňují, integrované grafiky Intelu samozřejmě nestačí.) Hra dále požaduje Mac OS X 10.6.4 nebo vyšší.

Hra se nabízí i na službě Steam

Civilization V se dodává jak v krabicové verzi, tak také v čistě elektronické stažitelné verzi, dostupné na službách GameAgent a Steam.

V USA hra stojí 49,99 USD (do konce týdne se pro americké zákazníky nabízejí různé slevy), cena pro Evropu činí 49,99 EUR (dodatečná rozšíření pro PC nejsou na Macu dostupná). Podporuje funkci SteamPlay, což znamená, že uživatelé služby Steam, kteří si již pořídili verzi pro Windows, dostanou verzi pro Mac OS X zdarma.

K přenosu Civilization V pod Mac OS X tak došlo poměrně brzy, odstup uvádění her pro Mac proti jiným platformám se zjevně zkracuje (ostatně Valve Software slíbila, že své nové tituly bude příští rok vydávat pro Windows a Mac OS X současně), hardwarové nároky hry však mnohé uživatele Maců (zejména těch starších, ale třeba i nových MacBooků Air) příliš nepotěší.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Výkon

Autor: Daveran Muž

Založeno: 26.11.2010, 11:03
Odpovědí: 0

Tak jsem nainstaloval na MBP 13 mid 2010 (2.66 Intel Core2 Duo, NVIDIA 320/256) a grafický výkon je horor, ještě ze začátku to jde, ale jakmile je vidět větší plocha mapy a víc jednotek tak je to slideshow. Zlatá Civ IV....

Odpovědět na příspěvek

RE: Výkon

Autor: BluDik Muž

Založeno: 26.11.2010, 22:20

Mam tu samou konfiguraci. Premyslim nad koupi, ale po vasem prispevku teda nevim.

Odpovědět na příspěvek

RE: Výkon

Autor: Mr.D Muž

Založeno: 26.11.2010, 23:03

Mam MBP mid 2010, nejlevnejsi 2.40Ghz i5 a celkem to beha, akorat cim dyl se hraje a pribyva jednotek, tak mam cim dal mensi vyrez obrazovky a neoddaluji :) Ale hru nedoporucuju, rano pomalu nejde vstat do prace!!!

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: