Jablečná myš rychlostí světla - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Jablečná myš rychlostí světla

5. srpna 2000, 00.00 | Společnost Apple vždy předváděla velice dobrý marketing, ale poslední sada reklamních spotů je prostě fantastická! Proč si koupit Macintosh?

Dnešní článek bude o nové optické myši společnosti Apple. Přesto v něm nenajdete ani jeden technický údaj, protože víc než myši samotné bude věnován reklamnímu spotu, který tento produkt propaguje. Možná si někteří z vás vzpomenou na reklamu na počítače G3, které musela hlídat americká armáda. Šlo o mírně propagandistický, ale velice účinný obchodní tah. Nová reklama je však výrazně jiná.

Když jsem poprvé uviděl optickou myš stylizovanou do reklamy na americký bourák byl jsem opravdu unesen. Reklama má dynamiku, styl i myšlenku. Apple v několika desítkách sekund dokázalo opravdu přesvědčivým způsobem ukázat svojí jedinečnost. Přestože je v reklamě minimum textů a žádné mluvené slovo, jasně prezentuje tři myšlenky.

Samojediný Apple
Steve Jobs a cele vedení společnosti Apple si jistě velmi dobře uvědomuje, že velkou část úspěchu jejich počítačů tvoří jejich jedinečné image. Nejde ani tak o konkrétní tvary či barvy, ale o to, že Apple je symbolem jiné volby. V podstatě jde o jedinou společnost, které se podařilo vybudovat pro svoje vlastní počítače image alternativní platformy. Až na několikaleté období, kdy Apple umožnilo vznik klonů, se pod touto značkou vždy prodávala a v současnosti prodávají zařízení jedné společnosti.

Životní styl Apple
Nejen tato konkrétní reklama, ale celé působení marketingu společnosti vsází na vytváření nového životního stylu. Ano, Macintosh opravdu pro některé z nás představuje životní styl, něco s čím se může identifikovat a čím se může odlišit od mas. Stejně jako džíny svého času i Macintosh je symbolem originality, ve které nejste sami. Ono je totiž mnohem příjemnější, když se jedinec identifikuje s nějakou konkrétní skupinou jiných jedinců.

Apple Made in Amerika
Reklamní spot, o kterém dnes jde řeč je jednoznačně výrazně americký. Tato volba je logická, protože pro společnost Apple je USA největším a nejdůležitějším trhem. Je známým faktem, že Američan je na svoje občanství většinou řádně hrdý a "pravá americká kvalita" má stéle svoje jméno. Ale nepochybné je i kladné působení mimo Severní Ameriku. Styl americkým "Road Movies" je kladně přijímám mladými lidmi po celém světě a příměr Apple = svoboda volby je jasnou zprávou.

Pokud jsem vás alespoň trochu nalákal, tak se na reklamu samotnou můžete podívat přímo na serveru Apple.com. Než tak učiníte, je dobré se podívat do nastavení programu QuickTime. Podle toho, jaká je nastavena v předvolbách rychlost připojení k Internetu, totiž server sám zvolí jaké rozlišení je pro vás vhodné. Pro opravdu plnohodnotný zážitek doporučuji nastavit linku "T1", počkat až se celý klip nahraje a pak se zesíleným zvukem vychutnat co Apple ukuchtilo. A mimochodem Ruby taky není špatná.

Sada nových reklamních spotů Apple

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: