iTunes 8.2 informují vývojáře o zhrouceních aplikací iPhonu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

iTunes 8.2 informují vývojáře o zhrouceních aplikací iPhonu

6. května 2009, 05.00 | Prostřednictvím iTunes 8.2 lze vývojářům automaticky zasílat zprávy o zhroucení jejich aplikací pro iPhone, což by mělo napomoci ke zvýšení kvality jejich softwaru.

Spolu se čtvrtou beta verzí firmwaru 3.0 pro iPhone vývojáři obdrželi také beta verzi iTunes 8.2.

Ta obsahuje zajímavé novinky pro koncové uživatele, ale měla by též ulehčit život vývojářům, zejména těm, co vytvářejí aplikace pro iPhone.

Ars Technica totiž informuje, že s pomocí iTunes 8.2 bude možné vývojářům automaticky zasílat zprávy o zhroucení jejich aplikací na iPhonu či iPodu touch. Tato možnost patřila k funkcím, po nichž vývojáři volali nejčastěji, s iTunes 8.2 se konečně dočkali.


Zprávy o zhroucení („crash reports“) představují životně důležitý nástroj pomáhající odstraňovat chyby v softwaru. iPhone OS X takovou zprávu uloží na iPhonu či iPodu touch pokaždé, když se zhroutí aplikace a při synchronizaci s iTunes se tyto zprávy zazálohují. Avšak dosud se o jejich odeslání vývojářům museli postarat samotní uživatelé, bylo nutné, aby se jimi probrali a zaslali je ručně, což přirozeně udělal jenom málokdo.

To se teď změnilo, když se iPhone nebo iPod touch sesynchronizuje a iTunes zjistí, že přibyly nové zprávy o zhrouceních, nová verze programu MDCrashReportTool, tvořící součást iTunes 8.2, pošle tyhle zprávy Applu. A ten je poté předá příslušným vývojářům na jejich účty iTunes Connect.

Ti tak na první pohled uvidí, jaké metody způsobují pády jejich aplikací a též to, zda jejich výtvory narážejí na meze kapacity paměti (výpis potíží aplikací může vypadat třeba takhle).

Vývojáři tuto novinku pochopitelně nadšeně uvítali, teprve nyní budou zprávy o zhrouceních opravdu užitečné, protože se konečně nemusí spoléhat na (nepříliš pravděpodobnou) iniciativu uživatelů.

Tahle novinka se sice zdá být zajímavá hlavně pro vývojáře, avšak nepřímo z ní budou těžit všichni uživatelé, protože díky ní bude snazší odhalovat zhroucení aplikací, což by mělo urychlit opravování jejich chyb. Lze tedy doufat, že díky ní budou aplikace pro iPhone a iPod touch stabilnější.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: