iTunes 8.2.1 vypojují synchronizaci s Palmem Pre - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

iTunes 8.2.1 vypojují synchronizaci s Palmem Pre

17. července 2009, 00.00 | Nová verze iTunes nepřináší (kromě oprav) žádné zjevné novinky, zdá se, že jejím hlavním účelem je znemožnit přímou synchronizaci s Palmem Pre.

Ve středu Apple vydal novou verzi iTunes, s číslem 8.2.1. To napovídá, že jde pouze o drobnou aktualizaci (1. června uvolněné iTunes 8.2 zajišťovaly především kompatibilitu s firmwarem 3.0 pro iPhone a iPod touch).

Apple v doprovodných poznámkách k verzi 8.2.1 uvádí jenom to, že poskytuje řadu důležitých oprav chyb (jako obvykle blíže neupřesněných) a také řeší problém s ověřováním zařízení Applu.

A právě toto ověřování podle všeho bylo hlavním důvodem vydání nové verze iTunes, nejde však ani tak o nápravu potíží s připojováním iPodů, iPhonů, či Apple TV, ale o ztížení přístupu přístroji konkurence.

Palm Pre při synchronizaci předstírá, že je iPod

Už na přelomu května a června se objevily informace, že se Palm Pre, považovaný za jednoho z nejvážnějších konkurentů iPhonu (hardwarově se velice podobá iPhonu 3GS a jeho operační systém webOS nabízí zajímavé možnosti, například současný běh více aplikací), umí synchronizovat s Macy pomocí iTunes stejně jako iPhone, pravděpodobně díky tomu, že při připojení emuluje iPod.

Většina komentářů se tehdy shodovala, že Apple nejspíš zareaguje úpravou iTunes, jež takovouto synchronizaci Palmu Pre znemožní, čemuž napovídalo i v polovině června vydané varování Applu, že budoucí verze iTunes nemusí poskytovat synchronizaci s přístroji jiných výrobců.

S iTunes 8.2.1 tomu Apple zabraňuje

A právě k tomu došlo ve verzi 8.2.1, již několik hodin po jejím vydání informoval web Precentral.net zabývající se děním okolo Palmu Pre, že s novou verzí iTunes už přímá synchronizace skutečně nefunguje (přístroj Palmu se po připojení neobjeví v postranní liště iTunes).

A brzy poté to potvrdila i mluvčí Applu, uvedla, že nová verze iTunes vedle oprav chyb vypojuje přístroje falešně předstírající, že jsou iPody, k nimž patří též Palm Pre. Palmu se to pochopitelně nelíbí, stěžuje si, ale těžko s tím bude něco dělat.

Majitelé Palmu Pre tak zřejmě pro hladkou synchronizaci s Macy již nebudou moci spoléhat jen na software dodaný s přístrojem a budou se muset ohlížet po jiných řešeních.

Jedno z nich představuje software The Missing Sync firmy Mark/Space, zajišťující synchronizaci hudby, podcastů a vyzvánění mezi Macy a Palmem Pre, který by měl fungovat i s nejnovější verzí iTunes, protože jeho API rozhraní byla schválena Applem, bude to však znamenat výdaj navíc, protože The Missing Sync stojí 40 USD.

Možnosti získání iTunes 8.2.1

Uživatelé Palmů Pre tedy asi po nové verzi iTunes příliš prahnout nebudou, ostatní by snad mohli těžit z oněch údajných oprav chyb. iTunes 8.2.1 se nabízejí přes Software Update, anebo se dají stáhnout z webu Applu, a to jak pro Mac OS X (vyžaduje se Mac OS X 10.4.10 nebo vyšší, příslušný DMG soubor má velikost 77,3 MB), tak pro Windows (XP2 SP2 či Vistu, 74,4 MB), samostatně lze získat také iTunes 8.2.1 pro 64bitové vydání Windows Vista (75 MB).

Mezi podporovanými jazyky ovšem není čeština, uživatelé české verze Mac OS X, budou-li stát o iTunes 8.2.1, si budou muset počkat na vydání české lokalizace (ta by se měla objevit tady, zatím se tam nacházejí jenom české iTunes 8.2).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: