Herní novinky 2/03 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Herní novinky 2/03

25. července 2003, 00.00 | Jestliže vás čeká další nudný letní víkend, můžete začít stahovat některou z her, kterou vám dnes doporučíme, podle toho, co vás baví. Máme pro vás hru na hrdiny, můžete si vyzkoušet jak se hackuje a nebo se také stát příslušníkem americké armády v její oficiální hře.

Jestliže vás čeká další nudný letní víkend, můžete začít stahovat některou z her, kterou vám dnes doporučíme, podle toho, co vás baví. Máme pro vás hru na hrdiny, můžete si vyzkoušet jak se hackuje a nebo se také stát příslušníkem americké armády v její oficiální hře.

Neverwinter nights

Jestliže jste už dohráli Baldru's Gate II a nudíte se, je tu další náklad akce od Bioware, odehrávající se ve světě Forgotten Realms. Nové RPGčko Neverwinter nights přináší na Maca novou verzi klasické hry na hrdiny, Dungeons & Dragons podle aktuálních pravidel ve verzi 3. Hra je hodnocena poměrně velmi kladně, jak herními magazíny, tak hráči.

Tato hra je samozřejmě klasická RPG, kdy hráč může sám projít celou hrou, ovšem je také možné hrát síťové hry s až 64 hráči, včetně zapojení se "pána jeskyně", který řídí celou hru, všechny příšery, osoby se kterými se hráči setkávají a také všechny akce. Hrát je možné i s hráči, kteří mají Windows verzi hry.

Demoverze Neverwinter nights obsahuje první tréninkovou úroveň. Hra vyžaduje počítač s procesorem na 450 MHz a rychlejším, Mac OS X 10.2.6 a nebo vyšší, 256 MB RAM a grafickou kartu s 32 MB VRAM (Radeon/GeFoforce 2MX a lepší). Demoverze má 240 MB, ke stažení zde.

Uplink

Hrou na hrdinu jiného typu je Uplink. Pokud je vašim světem internet, počítačové sítě, asi vás zaujme "hra na hackery". Vašim úkolem v Uplinku bude hackování konkurenčních počítačových systémů, krádeže dat, sabotáže a další vysoce nelegální činnosti. A nečekejte žádné 3D akce, nejvzrušujícnější obrázek bude křivka růstu vašich akcií nebo schéma napadnuté sítě.

Za utržené peníze můžete upgradovat vaše počítače, nakupovat nové programy a nástroje. Se zvyšující se zkušeností budete narážet na stále nebezpečnější a výnosnější úkoly. Můžete také spekulovat na plně funkční burze a také ji ovlivňovat. Prostě můžete páchat všechny nepravosti, které si ve svém běžném životě nedovolíte.

Uplink je k dispozici jako shareware za 25 USD, hra má zhruba 20 MB, ke stažení zde. Hra poběží pod většinou počítačů, podporuje OS 9 i OS X. Hra má i vlastní zabudované IRC :).

America's Army

Hru s jednoduchým názvem Americká armáda pro hráče připravila... americká armáda. Ano, největší armáda na světě produkuje kromě smrtících zbraní také počítačovou hru. Můžeme na se to dívat jako na svého druhu PR, tedy budování lepšího vztahu s veřejností, a také jako nástroj pro nábor vojáků. Ovšem jelikož jsme občany ČR, zajímá nás AA z čistě herního hlediska.

Americká armáda vytvořila dokonalou simulaci sebe sama - hru pro více hráčů, kde rozhoduje kooperace a odpovědnost, kde se trestá neúspěch ztrátou hodnosti či armádním vězením. Hráči prochází základním výcvikem a posléze se účastní operací v menších skupinkách, po čase je možné se účastnit i akcí s 82 leteckou divizí nebo se 7. regimentem rangerů. Postupuje tak od hodnosti vojína až tam, kam mu to schopnosti dovolí, samozřejmě v rámci zvolené specializace. Jedná se tedy o kombinaci RPG přístupu a klasické 3D akce. Tím, čim si hráč projde ve hře, si vývojáři prošli v opravdových výcvikových táborech US Army. Kromě výcviku je hra síťová, pro více hráčů, takže dobré připojení k internetu je nutnost (ostatně už na download).

Hra je postavená na engine Unreal a je k dispozici zcela zdarma (obsahuje kromě tréninků asi 20 misí). Hru je možné nahrát z internetu buď zdarma, nebo přímo z webu AA za poplatek 6 USD - ten garantuje přístup na rychlé servery pro download. celá hra má 320 MB. Trošku horší to je s nároyk hry, těm asi každý počítač stačit nebude - konkrétně doporučuje se 1,25 GHz Power PC G4, 512 MB RAm a karty GeForce4 a nebo Radeon 8500, minimální konfigurace je G4 na 700 MHz, 256 MB RAM a Radeon 7500 nebo GeForce 2.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: