Apple zavedl nový webový náhled iTunes Preview - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Apple zavedl nový webový náhled iTunes Preview

16. listopadu 2009, 00.00 | Odkazy na některý hudební obsah obchodu iTunes Store se nově dají díky stránce iTunes Preview prohlížet ve webovém prohlížeči, aniž by bylo třeba spouštět iTunes.

Obchod iTunes Store nabízí též příkazy pro zkopírování odkazu na hudební skladby či alba, jež lze sdílet s ostatními. Dosud však obsah, na nějž takový odkaz směřoval, šlo prohlédnout pouze v iTunes a jestliže na daném počítači nebyly nainstalované, objevila se výzva k jejich stažení a instalaci.

To se nyní změnilo, nově iTunes Store generuje odkazy na stránku iTunes Preview, která umožňuje příslušný obsah prohlížet bez spuštění iTunes, tedy i na počítačích, co tento software vůbec nemají nainstalovaný, stačí v podstatě libovolný webový prohlížeč.

Prohlížeč postačí na některý hudební obsah

Webová stránka iTunes Preview předkládá informace o umělcích a o hudebních albech, zobrazují se na ní biografie umělců, a také podrobnosti o cenách hudebních skladeb a o jejich délce. Též zpřístupňuje recenze alb a recenze zákazníků, stejně jako iTunes. A tento obsah se dá procházet i podle žánrů.

Ve webovém prohlížeči však pořád nejde přehrávat ukázky hudebních skladeb, k tomu budou nadále potřeba iTunes, po klepnutí na odkaz „View in iTunes“ se daná ukázka v nich přehraje.

Na stránku iTunes Preview se lze dostat také ze stránky iTunes Charts zobrazující 100 nejprodávanějších položek obchodu iTunes Store v každé mediální kategorii.

iTunes Preview by se mohl rozšířit i na další obsah iTunes Store

Nové webové náhledy však zatím fungují pouze pro hudbu, ale není těžké si představit, že by se časem tahle možnost mohla rozšířit i na filmy, televizní pořady a též na aplikace obchodu App Store (sice už delší dobu existují weby, jež se snaží o něco podobného, zejména v případě App Store, ty ovšem nejsou oficiální, ačkoli je Apple zatím toleruje).

Náhledy iTunes Preview jsou přístupné celosvětově, bez ohledu na regiony a představují nový způsob, jak prohlížet některý hudební obsah obchodu iTunes Store bez softwaru iTunes.

Apple tím umožňuje, aby si část jeho mediální nabídky mohli prohlížet i ti, kdo z nějakých důvodů nechtějí na svém počítači instalovat či spouštět iTunes (obec „odmítačů iTunes“ je pod Windows docela početná), nepochybně doufá, že se mu tak podaří nalákat ke svému obchodu další zájemce z řad těch uživatelů, které dosud neoslovoval. Dá se proto předpokládat, že časem by se možnosti takovýchto webových náhledů mohly dále rozšířit, určitě to ale neznamená, že by Apple uvažoval o opuštění iTunes a přechodu na čistě webové řešení svého obchodu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: