Vyhodnocení soutěže o Microsoft Office 2011 for Mac - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoutež

Vyhodnocení soutěže o Microsoft Office 2011 for Mac

Microsoft Office 2011 for Mac

23. března 2011, 00.00 | Přinášíme správné odpovědi na otázky ze soutěže a především jméno vítěze aktuální verze Microsoft Office pro Mac. Na všechny otázky správně odpověděla méně než polovina účastníků.

Před dvěma týdny jsme publikovali pětici otázek v soutěži o jednu licenci Microsoft Office 2011 for Mac. Na otázky odpovědělo více než 300 čtenářů MůjMacu a ze 136 správných odpovědí jsme vylosovali Aleše Pospíšila, který od českého zastoupení Microsoftu dostane krabici s kancelářským balíkem z Redmondu. Výherci gratulujeme a jakmile se nám ho podaří kontaktovat, cenu mu předáme.

Pro sběr a zpracování odpovědí jsme využili Dokumenty Google a pro losování webový Generátor náhodných čísel.

Správné odpovědi na soutěžní otázky byly:

 • 1. Jakou minimální verzi Exchange serveru vyžaduje Outlook v Microsoft Office 2011 for Mac? Správná odpověď: 2007.
  Starší verze Exchange serveru nejnovější Outlook nepodporuje, jak napovídá přímo stránka Microsoftu s minimálními požadavky balíku.
 • 2. Setkal se Steve Jobs a Bill Gates na večeři s Barackem Obamou v únoru letošního roku? Správná odpověď: Ne, Bill Gates na večeři vůbec nebyl.
  O důvodech můžeme spekulovat, ale jednou z možností může být prostý fakt, že Gates už nějaký čas nefiguruje ve výkonných strukturách Microsoftu a věnuje se především své nadaci. Seznam účastníků zmíněné večeře najdete například tady.
 • 3. Ve kterém roce se na Macu poprvé objevil celý balík Microsoft Office? Správná odpověď: 1989.
  Anglická Wikipedie uvádí, že první verze Wordu pro Mac se objevila už v roce 1984. My jsme se však ptali na celý balík, který doputoval na jablečnou platformu o pět let později. Uvádí to například BusinessWeek, na který se odkazuje už zmíněná Wikipedia.
 • 4. Microsoft v devadesátých letech 20. století investoval do Apple nemalou sumu peněz. Šlo o: Správná odpověď: 150 milionů USD v roce 1997.
  Rok před tím se po odkoupení společnosti NeXT vrátil Jobs do Apple. Následně se mimo jiné se dohodl s Microsoftem na ukončení patentových sporů ohledně rozhraní Mac OS a Windows, získal příslib, že Microsoft bude pokračovat ve vývoji balíku Office pro Mac, na oplátku slíbil, že výchozím prohlížečem počítačů Apple bude Internet Explorer a získal také už zmíněnou investici. Uvádí to Leander Kahney ve známé knize Inside Steve's Brain (česky Jak myslí Steve Jobs, Computer Press, 2010). Informace je však snadno dohledatelná také na webu.
 • 5. Mac OS X prostřednictvím Boot Campu oficiálně podporuje tyto verze Windows: Správná odpověď: Windows XP, Windows Vista, Windows 7.
  Tuto informaci uvádí oficiální dokument Apple a potvrzuje i text v aktuální verzi Boot Campu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Soutež  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: