Novinky služby MobileMe - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSlužby

Novinky služby MobileMe

18. října 2010, 00.00 | Nová verze kalendáře služby MobileMe přešla do ostrého provozu a došlo i k několika dalším drobnějším vylepšením, hlavně pro úložiště iDisk.

Služba MobileMe nabízí řadu funkcí, mimo jiné poskytuje několik webových aplikací, které dovolují pracovat s elektronickou poštou, s kontakty a s kalendáři. Tyto aplikace samozřejmě Apple průběžně vylepšuje, nejprve ovšem nabídne vylepšení aplikace jako beta verzi, na níž uživatelé služby mohou, ale nemusí přejít, teprve po dostatečném odladění aplikace se nová verze dostane ke všem uživatelům MobileMe.

V červnu takto Apple spustil ostrou verzi modernizovaného poštovního klienta MobileMe, zároveň provedl menší změny i dalších webových aplikací služby. Počátkem července pak začalo testování beta verze kalendářní aplikace MobileMe, zhruba dva týdny poté do ní Apple ještě doplnil podporu Outlooku.

Nové vlastnosti a možnosti kalendáře MobileMe

A od minulého čtvrtku je také nový kalendář MobileMe již dostupný v ostré verzi, takže jeho novinky se dostaly ke všem uživatelům. Oficiální oznámení Applu se nachází tady.

Pro ty, kdo už přešli na beta verzi, se nic nezmění, ostatní se budou muset přihlásit k me.com/calendar, v levém horním rohu webové aplikace kalendáře klepnout na tlačítko pro její upgrade a dále postupovat podle zobrazovaných pokynů. (Apple mimoto nabízí popis postupu pro zřízení nového kalendáře MobileMe a nastavení aplikace iCal pro spolupráci s takovýmto kalendářem.)

Nový kalendář přináší zpřehledněné a vylepšené uživatelské rozhraní podobné kalendáři iPadu (k obdobným změnám došlo u poštovního klienta), posílily ale též jeho funkce, nyní se klade důraz hlavně na sdílení kalendářů.

Kalendářní data se teď uchovávají na serverech služby MobileMe, z nichž je lze snadno synchronizovat s Macy, PC, iPhony, iPody touch a iPady. A vlastníci přístrojů s iOS 4 dokonce budou získávat aktualizace těchto dat automaticky, aniž by sami museli něco dělat.

Hodně se zlepšilo sdílení kalendářů s ostatními zákazníky služby MobileMe, dokonce jich může editovat stejný kalendář několik současně. A kalendáře s přístupem pouze pro čtení se dají publikovat také pro uživatele služby Google Calendar, pro kalendář iCal z Mac OS X a pro uživatele programu Outlook (pod Windows).

Zlepšilo se rovněž zasílání pozvánek elektronickou poštou, ty nyní jde posílat komukoli, bez ohledu na to, zda je či není zákazníkem MobileMe. Příjemci pozvání mohou potvrdit účast pouhým klepnutím na odkaz v zaslané zprávě, což se zobrazí v příslušném kalendáři, kde tak bude možná snadná kontrola.

Softwarové požadavky nového kalendáře

Nová kalendářní aplikace přirozeně klade určité požadavky na software přistupujících klientských zařízení. Na Macu vyžaduje Mac OS X 10.6.4 nebo vyšší.

Na PC s Windows bude potřebný ovládací panel MobileMe Control Panel verze 1.6.3 (dá se stáhnout odtud, má velikost 5,9 MB a požaduje Windows XP SP3 nebo vyšší, Vistu SP1, případně Windows 7 a iTunes 9.2 či vyšší) a Outlook 2007 nebo 2010 pro synchronizaci kalendářů.

Pokud jde o mobilní přístroje Applu, iPhony a iPody touch potřebují alespoň iOS 4.1, iPad sice bude fungovat s iOS 3.2, ale automatická aktualizace kalendářních dat bude dostupná teprve s iOS 4.2 chystaným na listopad.

Služba MobileMe doznala i několika dalších drobnějších změn

Spuštění ostré verze nového kalendáře MobileMe znamená významnou změnu, ovšem již předminulý týden Apple provedl některé menší změny, popsané v tomto podpůrném dokumentu (minulý týden ještě došlo k dodatečným aktualizacím).

Týkaly se hlavně internetového úložiště iDisk, vzhled stránky veřejné (Public) složky umístěné na me.com/jméno_uživatele nyní odpovídá vzhledu stránky me.com a podporuje přetahování a upouštění souborů mezi složkami (bude-li pro návštěvníky stránky povolené). Toto povolení manipulací se soubory pro návštěvníky lze teď nastavovat z www.me.com/idisk, stejně jako heslo veřejné složky.

Pro přihlašování k veřejné složce chráněné heslem z webového prohlížeče se už nemusí zadávat obecné uživatelské jméno „public“ a bude možné připojit se k veřejné složce jiného zákazníka služby při prohlížení vlastního iDisku z me.com.

Funkce „Find My iPhone“ pro vyhledání založeného či odcizeného iPhonu dostala svou ikonu v nástrojovém panelu MobileMe na stránce me.com a přímo na tuto funkci lze přistupovat prostřednictvím URL adresy http://www.me.com/findmyiphone. A v kontaktech byla opravena chyba, jež mohla způsobit, že při exportu více kontaktů současně vznikla jejich neúplná sada.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Služby  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: