Přejít na iOS 7, nebo nepřejít? 5 důvodů PRO - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPolemiky

Přejít na iOS 7, nebo nepřejít? 5 důvodů PRO

19. září 2013, 13.00 | Vydání iOS 7 představuje jeden z největších milníků v oblasti mobilních zařízení Apple od samotného vydání prvního iPhone v roce 2007. Systém přináší velké množství změn, od přepracovaného grafického rozhraní až po nové služby. Není na škodu se tak zeptat, jestli má smysl na iOS 7 rychle přecházet nebo jestli nebude lepší počkat na první zkušenosti a opravy případných chyb. Abychom vám rozhodnutí usnadnili, přinášíme stručný popis pěti důvodů pro přechod na iOS 7 a pěti proti němu.

1. iOS 7 představuje největší změnu v iOS od představení prvního iPhone

Mobilní operační systém iOS se od svého uvedení na první pohled příliš nezměnil. Některé ikonky přibyly, jiné ubyly, ale design rozhraní se změnil jen velmi opatrně a po malých krůčcích. iOS 7 přináší rapidní skok kupředu a z roztomilého na reálných předlohách založeného iOS 6 vás přenese do světa moderního designu, jasných barev a poloprůhledných podkladů.

 

Nový systém také přináší nové služby, jako iTunes Radio nebo zcela přepracované Safari, stejně jako vylepšení a zjednodušení ovládání a nastavení těch stávajících.

 

 

2. nejdůležitější nastavení jsou ihned po ruce

Přepracované Control Center je jednou z dramaticky přepracovaných funkcí. Nejběžnější nastavení, jako je vypnutí všech bezdrátových připojení, správa bluetooth a wifi, úprava podsvícení či zapnutí baterky, minutky nebo kalkulačky je mnohem víc po ruce, než dříve. Stačí prstem přejet přes spodní okraj obrazovky směrem vzhůru a můžete upravovat. Že by konec častých cest do hlubin Nastavení?

 

 

3. jednodušší a pohodlnější App Store

Služba App Store v iOS 7 přináší v podstatě dvě zásadní novinky. Tou první je rozdělení aplikací podle nejvhodnějších věkových skupin, což ocení především rodiče. Zajímavá pro všechny uživatele je ale druhá novinka spočívající v možnosti povolení automatické instalace dostupných aplikací jednotlivých aplikací. Aktualizace by měla probíhat v době, kdy je telefon nabíjen nebo alespoň dostatečně nabit, připojen k internetu prostřednictvím WiFi a v momentě, kdy není používán.

 

 

4. vylepšený multitasking

Multitasking, tedy možnost souběžného spuštění více aplikací najednou, není na platformě iOS nic nového a byla její součástí už od iOS 4. S iOS 7 ale přichází multitasking chytřejší a také jednodušeji spravovatelný. Chytrost nového multitaskingu se projevuje především v reakci na chování uživatele - jinými slovy objeví-li iOS 7 ve vašem chování nějaké pravidelnosti, například kontrolu pošty nebo sociálních sítí každý den ve zhruba stejný čas, začne vám systém sám tyto informace dopředu stahovat tak, abyste nemuseli zbytečně čekat.

 

 

Při dvojitém stisknutí Home Buttonu pak iOS 7 zobrazí náhledy všech běžících aplikací namísto pouhých ikonek tak, jak je tomu dnes. Aplikace pak bude možné ukončit pouhým přetažením přes horní okraj displeje.

 

5. volání zdarma s FaceTime

Po textových zprávách zdarma v podobě služby iMessage přichází na platformu iOS také telefonování mezi mobilními zařízeními s iOS 7 zdarma. Služba FaceTime, která až dosud umožnovala pouze video hovory tak v iOS 7 nově nabídne i audio hovory. Dokud tak budete mít přístup k datové síti a váš protějšek zařízení s iOS 7, budete si moci volat zdarma odkudkoliv ze světa.

 

 

 

5 hlavních důvodů, proč na iOS 7 nepřecházet se dozvíte už zítra dopoledne.

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

 » Rubriky  » Polemiky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: