Autodesk oznamuje dostupnost AutoCAD pro Mac a AutoCAD WS pro iPad a iPhone - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Autodesk oznamuje dostupnost AutoCAD pro Mac a AutoCAD WS pro iPad a iPhone

AutoCAD for Mac 2011

8. září 2010, 00.00 | AutoCAD běží v systému Mac OS X nativně a rozšíří spektrum podporovaného hardwaru pro milióny uživatelů po celém světě. Autodesk zároveň oznámil novou mobilní aplikaci AutoCAD WS pro iPad, iPhone a iPod touch, která umožní uživatelům upravovat a sdílet návrhy z AutoCADu v terénu.

"Uvedení aplikace AutoCAD for Mac znamená návrat profesionálního návrhářského a konstrukčního softwaru na platformu Mac a důležité spojení výkonu a navrhování. Na vývoji tohoto produktu se v rámci beta programu podílelo více než 5 000 zákazníků a ti jsou z dostupnosti nativní verze AutoCADu pro Mac nadšeni," řekl Amar Hanspal, senior viceprezident, Platform Solutions and Emerging Business, Autodesk. "Kombinace nové verze aplikace AutoCAD a zpřístupnění AutoCADu na zařízeních iPad, iPhone a iPod touch je významným krokem společnosti Autodesk v jejím úsilí o urychlení navrhování a zpřístupnění návrhových nástrojů ještě širšímu okruhu lidí, kteří chtějí tvořit svět kolem sebe."

"Apple je nadšen, že se Autodesk s aplikací AutoCAD vrací na platformu Mac. Podle nás je to dokonalá kombinace pro milióny profesionálních návrhářů a inženýrů," řekl Philip Schiller, senior viceprezident celosvětového produktového marketingu společnosti Apple. "Aplikace AutoCAD WS je odvážný nový nápad – mobilní verze špičkového návrhového softwaru pro iPhone, iPad a iPod touch představující nejinovativnější mobilní zařízení na světě."

AutoCAD for Mac byl vyvinut pro Mac OS X

Uživatelé počítačů Mac se v intuitivním rozhraní nativní aplikace AutoCAD for Mac, které zpřístupňuje všechny výkonné vlastnosti a funkce AutoCADu, rychle zorientují. AutoCAD for Mac plně využívá systém Mac OS X včetně grafického procházení návrhových souborů Cover Flow a podpory gest Multi-Touch na noteboocích Mac nebo zařízeních Magic Mouse a Magic Trackpad pro intuitivní posouvání a zoomování pohledu. Do aplikace AutoCAD for Mac byly navíc začleněny různé funkce zaměřené na komfort uživatelů, například vizuální pojetí správy výkresů a rozvržení.

Díky podpoře nativní tvorby a úprav souborů ve formátu DWG nabízí AutoCAD for Mac snadnou spolupráci s dodavateli, zákazníky, klienty a partnery bez ohledu na platformu, kterou používají. V aplikaci AutoCAD for Mac se hladce otevřou soubory vytvořené v předchozích verzích AutoCADu. Odpadají tak časové ztráty při převádění souborů a začišťování převedených dat. Hodnotu aplikace AutoCAD for Mac dále rozšiřuje komplexní programovací rozhraní API a flexibilní možnosti přizpůsobení, jež vytvářejí podmínky pro specifické pracovní postupy, jednoduchý vývoj a adaptaci aplikací, vlastní konfigurace nastavení a uspořádání prvků na obrazovce s ohledem na individuální pracovní postupy nebo nároky projektů.

AutoCAD přichází na iPad, iPhone a iPod Touch

Autodesk zároveň oznámil mobilní aplikaci AutoCAD WS, která bude brzy zdarma k dispozici v obchodě Apple App Store a zpřístupnění AutoCADu v systému Apple iOS. Mobilní aplikace AutoCAD WS umožní uživatelům upravovat a sdílet soubory aplikace AutoCAD na přístrojích iPad, iPhone a iPod touch, takže budou moci flexibilně spolupracovat také na cestách.

Studentům a pedagogům bude AutoCAD for Mac nabízen zdarma v rámci programu Autodesk Education Community, odkud si nyní mohou stáhnout více než 25 softwarových produktů společnosti Autodesk jako inspiraci pro studium a přípravu studentů na úspěšnou kariéru. Autodesk si je vědom obliby platformy Mac mezi studenty a poskytuje jim AutoCAD for Mac, aby se mohli naučit pracovat se stejným softwarem, který denně používají profesionální návrháři.

Dostupnost

AutoCAD for Mac a mobilní aplikace AutoCAD WS bude v Severní Americe a Evropě k dispozici od tohoto podzimu. Podrobnosti a informace o možnostech nákupu viz www.autodesk.com/autocadformac.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: