Akcie společnosti Apple posilují - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Akcie společnosti Apple posilují

15. srpna 2013, 08.45 | Poprvé od 23. ledna letošního roku akcie společnosti Apple opět překonaly magickou hranici 500 dolarů (necelých 10 000 Kč) za kus. Jen během středečního obchodování cena akcií stoupla o 11 dolarů (zhruba 210 Kč). V krátkodobém horizontu několika týdnů lze přitom očekávat, že akcie si svou hodnotu nejen udrží, ale budou i nadále posilovat. Že by jejich hodnota ale pokořila dosavadní maximum ve výši 702.1 dolarů (necelých 13 700 Kč) se alespoň pro letošní rok zdá nepravděpodobné.

Za zvýšením zájmu akcie společnosti Apple stojí především nedávné oznámení amerického investora Carla Icahna. Ten v úterý na sociální síti Twitter uvedl, že ve společnosti Apple drží „významný podíl.“ Podle informací serveru The Wall Street Journal se objem Carlem Icahnem do Applu investovaných prostředků pohybuje okolo 1.5 miliardy dolarů (necelých 30 miliard Kč). To z Icahna dělá jednoho z nejvýznamnějších investorů společnosti Apple.

 

Icahn dále uvedl, že akcie společnosti považuje za „silně podhodnocené“ a že se s Timem Cookem, současným CEO společnosti Apple, už bavil na téma zvýšení jejich hodnoty. To by, alespoň podle icahnových představ, mělo nabýt podoby uvolnění až 150 miliard dolarů (zhruba 3 biliony Kč) do konce roku 2015 jak na zpětný odkup akcií Apple, tak na zvýšení pravidelně vyplácených dividend.

 

 

Připomeňme si, že spoluzakladatel a dlouholetý CEO společnosti Apple, Steve Jobs, se právě proti zpětným odkupům a výplatě dividend tvrdě stavěl. Od jeho smrti na podzim 2011 a převzetí vedení Applu Timem Cookem ovšem firma opět dividendy opět začala vyplácet.

 

Nové iPhony na obzoru

Dalším důvodem růstu akcií je očekávané představení nové generace vlajkové lodi společnosti Apple, tedy chytrého telefonu iPhone. Ten bude podle dosud oficiálně nepotvrzených informací představen na konferenci plánované na 10. září letošního roku.

 

Pokud se přitom potvrdí další zatím nepotvrzené informace, dojde 10. září na představení nejen plnohodnotného nástupce současného iPhonu 5, ale také na odlehčenou verzi zatím označovanou jako iPhone 5C. Ten by podle současných očekávání měl být vybaven hůře, než plnohodnotný iPhone a vyroben z méně ušlechtilých materiálů. V tomto ohledu se spekuluje především o těle přístroje vyrobeném z různobarevných plastů tak, jako to mají levnější přístroje postavené na operačních systémech Android a Windows Phone.

 

Možné podoby údajně chystaného levnějšího modelu iPhone 5C.Obecně se pak předpokládá, že levnější a hůře vybavený iPhone 5C by mohl zvýšit prodeje chytrých telefonů Apple a zpomalit propad tržního podílu společnosti v oblasti mobilních zařízení. Na tomto poli Apple, respektive iOS, dlouhodobě ztrácí na úkor konkurence v podobě zařízení vybavených operačním systémem Android.

 

Lze předpokládat, že případné zvýšení prodejů chytrých telefonů s logem nakousnutého jablka ve znaku by se ve finále projevilo i ve vyšších prodejích aplikací a multimediálního obsahu. Tedy v oblastech, které pro Apple představují stále významnější zdroj příjmů.

  

Apple jako nejhodnotnější společnost světa. Opět.

Připomeňme si, že v červenci letošního roku se společnosti Apple také podařilo opět získat titul nejhodnotnější společnosti na světě podle tržní kapitalizace. Z prvního místa tehdy sesadil společnost Exxon Mobil, specializující se na těžbu a zpracování ropy a následný prodej ropných produktů. Titul nejhodnotnější společnosti dle tržní kapitalizace je sice významný, ve své podstatě ale přímo nevypovídá o ničem jiném, než o důvěře investorů v danou firmu a segment, ve kterém působí.

 

 

Zdroj: Apple Insider

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  

 » Rubriky  » Novinky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: