Tip: Spotlight jako velmi rychlá kalkulačka - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůMac OS X CZ

Tip: Spotlight jako velmi rychlá kalkulačka

Spotlight calc

11. června 2009, 00.00 | Spotlight je technologie umožňující vyhledávat ve vašem počítači bez ohledu na to, zda hledáte nějaký program, kus textu nebo třeba obrázek. Díky integraci služeb uvnitř Mac OS X může sloužit také jako velmi snadno a rychle dostupná kalkulačka!

Mac OS X nabízí funkci kalkulačky hned na několika místech. Tím asi nejlogičtějším řešením je spustit aplikaci Calculator. To ale znamená několik kliknutí myši a čekání několik sekund. Druhou možností je využít Widget kalkulačky. Pokud Widgety používáte, je to cesta přece jen o něco rychlejší. Nicméně máme pro vás tip, na ještě rychlejší výpočty!

Spotlight jako kalkulačka
Spotlight slouží k vyhledávání uvnitř Mac OS X. Vyhledává nejen jména programů a datových souborů, ale prohledává i obsah souborů a pokládá dotazy aplikacím. Mac OS X je v tomto opravdu úžasný, protože co se stane, když začnete vyhledávat nějaký matematický výraz? Váš dotaz, kromě jiného, Spotlight položí i systémové kalkulačce a ta odpoví výsledek. Jak na to tedy v praxi?

  • Pokud preferujete práci s myší, stačí kliknout na lupičku v pravém horním rohu obrazovky, a napsat vypočítávaný výraz.
  • Pokud máte raději klávesové zkratky, stačí stisknout Jablíčko + mezerník a okamžitě můžete psát.

Používat můžete základní matematické operace, i závorky. Násobení je „*“, dělení se zapisuje jako lomítko „/“ a k dispozici je i řada matematických funkcí (sin, cos, log, ln atc.). Pozor, bez ohledu na nastavení formátování je potřeba používat desetinnou tečku, nikoli čárku!

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Mac OS X CZ  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: