Hledáte pomoc? Join group chat: mujmac. - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůMac OS X CZ

Hledáte pomoc? Join group chat: mujmac.

26. března 2007, 10.00 | Vzhledem k tomu, že mujmac chat stále úspěšně funguje, rozhodli jsme se znovu uvést postup, jak se do této diskusní skupiny připojit.

Nějaký problém? Zeptejte se.

Vlastně mne na to přivedl jeden e-mail, kde si pisatel (switcher) stěžoval, že když má problém s linuxem nebo Windows, použije news://cz.comp.linux.* nebo prostě desítky dalších možností a zeptá se... a on velmi pravděpodobně někdo odpoví. Chvilku jsem nad tím přemýšlel a uvědomil si, že většina z nás má plná ústa macovské komunity, ale když přijde na věc, tak nikdo nemá čas nic dělat.

Po diskusi s Petrem Márou jsme se dohodli, že tedy něco zkusíme :). Náš nápad je poměrně jednoduchý – vytvoříme způsob, jakým by se mohli uživatelé ptát na řešení svých problémů. Zvažovali jsme různé technologie a nakonec se rozhodli pro iChat – pokud se řešení neosvědčí, použijeme něco jiného, třeba irc nebo news. (Pokud k takové změně dojde, najdete informaci na konci tohoto článku.) Jednoznačná výhoda iChatu je, že ho má každý uživatel Maca nainstalovaný, a pokud si zakoupil také .Mac, tak nakonfigurovaný. Co potřebujeme od vás, aby celý systém začal fungovat? Připojte se.

Nastavení

Jak jsem již napsal, iChat (iChat AV) na každý nainstalovaný. Pokud vlastníte také účet .Mac, přeskočte následující text a přečtěte si až odstavec Připojte se. Pokud .Mac nemáte a nechcete si ho pořizovat (stojí $99 na rok), vytvoříme spolu účet AIM, který je kompatibilní a zadarmo.

Registrace AIM

Nejdříve se musíme zaregistrovat, což uděláme na stránce, která se zobrazí kliknutím na tento link

Create account

  1. Do položky Screen Name napíšeme jméno, pod kterým se budeme zobrazovat ostatním uživatelům. Musí obsahovat 3 až 16 znaků bez mezer
  2. Do položky Password přijde heslo, mezi 4 až 16 znaky bez mezer
  3. Do položky Retype Password jednoduše zopakujeme stejné heslo
  4. Do položky E-mail address musíme napsat platnou e-mailovou adresu. Přijde nám na ni email s potvrzením registrace
  5. Položku Display name můžeme nechat prázdnou
  6. V položce Birth Date vyplníme datum narození

Jako poslední krok opíšeme číslice a písmena z obrázku dole, budou unikátní pro každou registraci.

Jsme-li hotovi, klikneme na tlačítko Submit.

Pokud jste si vybrali ještě neexistující jméno (Screen name), je registrace dokončena. V opačném případě nás systém vyzve, abychom jméno změnili.

Nyní musíte počkat na potvrzení e-mailem, kde musíte kliknout na link potvrzující registraci, která ukončí celý proces.

iChat

Pokud chcete používat iChat a právě jste si zaregistrovali svůj AIM účet, musíte si program nastavit. V Předvolbách najdete ikonu Accounts, kde vyplníte požadované údaje.


Připojte se

Nyní, když máte svůj účet, zbývá jen připojit se. Můžete buď z menu vybrat "Go to Chat", případně zmáčknout kombinaci kláves Apple+G a zadat "mujmac". Tím se připojíte do skupinové diskuse (doufám, že nás bude skupina). Čím více nás bude, tím lépe....


Adium

Ani vy, kteří nepoužíváte iChat, ale Adium, nemusíte být ochuzeni o možnost komunikace s ostatními. Samozřejmě také potřebujete svůj AIM účet jako ostatní. Po jeho registraci stačí z menu File položku "Join Group Chat" a vybrat položku .Mac nebo AIM z menu (podle toho, jaký účet máte) a opět zadat jméno skupiny - mujmac


Těšíme se na vás.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Mac OS X CZ  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: