Zprávy související s iPhonem - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Zprávy související s iPhonem

29. listopadu 2010, 00.00 | Apple nezvládá uspokojovat poptávku po iPhonu 4 v Číně a v Hongkongu. A tlak evropských operátorů údajně Apple odradil od plánů na integraci SIM karty do budoucího iPhonu.

Našly se také dvě zprávy, jež se týkají iPhonu:

Nedaří se uspokojovat poptávku po iPhonu 4 v Číně a v Hongkongu

Zatímco iPhonu 3GS loni v kontinentální Číně trvalo hodně dlouho, než se začal prodávat ve větším množství, iPhone 4 si vedl mnohem lépe, první várka dodaných telefonů se rychle vyprodala a Apple ve svých čínských obchodech musel zavést přísná omezení prodeje proti překupníkům.

A potíže s uspokojováním poptávky zákazníků z Říše středu nadále trvají, podle blogu TUAW se s nedostatkem telefonů Applu potýkají jak operátor China Unicom v kontinentální Číně, tak také hongkongský operátor Telstra. China Unicom tvrdí, že za to může Apple, protože nestíhá plnit podané objednávky. Ty dosáhly již 600 000 kusů iPhonu 4, ale není jasné, kolik z nich bylo již fyzicky dodáno.

Rovněž Telstra v Hongkongu má potíže s uspokojením poptávky a hongkongský webový obchod Applu uvádí iPhone 4 jako nedostupný. To je však zřejmě způsobeno hlavně tím, že se právě z Hongkongu zásobuje šedý trh ve zbytku Číny, protože se tam telefony prodávají neblokované a vycházejí levněji ve srovnání s kontinentální Čínou.

Tyto zprávy jasně ukazují, že čínský trh má značný potenciál, pokud Apple dokáže tamní zákazníky dostatečně zásobit iPhony (asi bude muset dále posílit jejich výrobu, jež se realizuje právě v Číně), celkový odbyt iPhonu 4 poroste, i kdyby se tradiční trhy začaly nasycovat.

Tlak operátorů údajně Apple donutil odstoupit od plánů na integraci SIM karty

Už koncem října se objevily pověsti, že Apple bude do budoucích iPhonů pro Evropu napevno integrovat SIM karty, přišel s tím server GigaOM. Výrobce SIM karet Gemalto měl pracovat na speciálním SIM čipu s kombinací ROM a flash paměti, který by byl pevně integrovaný v telefonu a nahrazoval by současnou výměnnou SIM kartu.

Telefon by si zákazník koupil od Applu či jeho prodejců a aktivoval by si ho přímo z App Store, nikoli u operátora (potřebné aktivační údaje by se nahrály do flash paměti SIM čipu).

Jako obvykle to vyvolalo rozsáhlé dohady, jaké tento krok bude mít důsledky, jenže předminulý víkend dorazily nové zprávy, podle nichž Apple od svých plánů upustil pod nátlakem mobilních operátorů.

Anonymní zdroje řekly deníku Financial Times (přístup vyžaduje registraci), že evropští operátoři Applu pohrozili zastavením prodeje dotovaných iPhonů, pokud skutečně zavede integrovanou SIM kartu umožňující aktivaci bez účasti operátora.

A podle britského deníku The Telegraph Apple před touto hrozbou opravdu couvl, protože ztráty z ukončení dotovaného prodeje iPhonů ve velkých evropských zemích by byly příliš vysoké. Apple se od počátku snažil s iPhonem vymanit z vlivu operátorů, ale zdaleka ne vždy se mu to podařilo a tentokrát, jsou-li tyto zprávy pravdivé, prohrál na celé čáře.

Příští rok se tak asi iPhonu s integrovanou SIM nedočkáme, v dlouhodobějším výhledu to však nelze vyloučit, protože někteří operátoři sdružení v GSM Association sami podali návrh na nový standard integrovaných SIM karet, který by měl být schválen v roce 2012.

Ten je však určený spíše pro jiná zařízení využívající mobilní komunikace, pro něž jsou současné SIM karty příliš velké či jinak nevhodné (jako například různé datové terminály připojené přes GSM síť).

Pokud však už bude takový standard existovat, bude dost těžké zabránit, aby ho výrobci nepoužili i do telefonů. Integrovaná SIM karta by se ale mohla dříve objevit v iPadu, protože ten se zatím neprodává dotovaný (avšak první takové pokusy by se již brzy měly objevit).

Nový iPad očekávaný v prvním čtvrtletí 2011 by teoreticky mohl nést integrovaný SIM čip, ale přirozeně to není vůbec jisté. iPhone příští rok asi zůstane u tradiční SIM karty a možná Apple vůbec počká s integrovanými SIM až do roku 2012, kdy bude schválen obecný standard.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: