Z představenstva Googlu odešel zástupce Applu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Z představenstva Googlu odešel zástupce Applu

14. října 2009, 00.00 | Arthur Levinson opustil představenstvo Googlu, čímž skončilo personální propojení mezi vedeními Googlu a Applu.

V pondělí došlo došlo k další významné události v rámci postupného oddalování Applu a Googlu. Google totiž oznámil, že z jeho představenstva odchází Arthur Levinson. Oficiální tisková zpráva nesděluje mnoho podrobností, uvádí pouze to, že Levinson byl ve vedení Googlu od dubna 2004 a že jeho odchod je okamžitý a proběhl přátelsky.

Nepochybně však jde o další důsledek postupného rozvolňování velice těsného vztahu mezi Applem a Googlem, Levinson totiž nadále zůstává členem představenstva Applu, což by ho mohlo přivést do nepříjemné situace, kdyby zůstal též u Googlu.

Počátkem srpna opustil naopak představenstvo Applu generální ředitel Googlu Eric Schmidt, protože se dostával do stále silnějšího střetu zájmů poté, co Google oznámil, že chystá vlastní operační systém ChromeOS. Když se k tomu připočetlo, že Google již konkuruje iPhonu svým systémem Android, byla Schmidtova pozice neudržitelná.

A nyní se v podobné situaci ocitl také Levinson, hlavně kvůli tomu, že americký telekomunikační úřad FCC začal vyšetřovat odstranění aplikací pro iPhone podporujících službu Google Voice z obchodu App Store. Mezi firmami tím vznikl spor, který by měl vyřešit právě FCC a personální propojení vedení obou firem by zřejmě mohlo vést až k obvinění z porušování antimonopolních předpisů.

Pondělní oznámení tak nebylo žádným překvapením a znamená, že „personální unie“ obou firem zcela skončila a dá se předpokládat, že jejich vzdalování od sebe bude pokračovat, Apple ostatně v poslední době učinil kroky, jež tomu nasvědčují, například koupil mapovou firmu Placebase.

Samozřejmě není pravděpodobné, že by mezi nimi vypuklo otevřené nepřátelství, ale doby výjimečně těsné spolupráce zjevně skončily a nahradí je nejspíš běžné, formálnější obchodní vztahy.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: