Sonnet představil nový SATA RAID systém pro Mac - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Sonnet představil nový SATA RAID systém pro Mac

Sonnet FS

16. ledna 2009, 00.00 | Pokud pracujete s HD videem nebo potřebujete ukládát jiná velkoobjemová data na Macu máme pro vás dobrou zprávu. Nabídka SATA systémů s podporou RAID 5 a 6 se rozrostla o nový Fusion™ DX800RAID od Sonnet Technologies.

Sonnet Technologies není u nás neznámou firmou pro Apple uživatele. Již několik let nabízí nejen drobné příslušenství pro Mac, ale i zajímavá řešení pro ukládání velkého objemu dat. Včera oznámila dostupnost nového systému Fusion™ DX800RAID, který rozšiřuje nabídku externích SATA diskových polí pro Mac s podporou technologie RAID 5 a 6. Pole v základní podobě podporuje instalaci až 8 disků standardu SATA, která znamená, že jsou dnes nabízeny konfigurace 4, 6 a 8TB. Zároveň je systém vybaven SAS (seriál Attached SCSI) expanderem, který umožňuje spojení až šestnácti takovýchto systému do jednoho logického celku.

V případě naformátování ve formátu RAID 5 nabízí systém ochranu proti selhání jednotlivých disků při velmi slušné přenosová rychlosti až 680 MB/s při čtení, respektive 640 MB/s při zápisu. Pokud se uživatel rozhodne pro nasazení formátu RAID 6, získá ochranu dat na úroveň současného selhání dvou disků, samozřejmě za cenu snížení přenosové rychlosti.

Systém je jak již bylo řečeno vybaven systémem SAS 2.0, který kromě možnosti snadného rozšíření kapacity stávajícího pole připojením nového systému nabízí i rozšířenou vnitřní kontrolu stavu hard disků technologií S.M.A.R.T. Srdcem systému je řadič pro slot PCI Express, který je vybaven procesorem Intel® IOP348 RAID, který je taktován na 1,2 GHz. Jako primární cache paměť na řadiči se využívá 256 MB ECC RAM.

Systém je dodáván s ovladači pro Mac OS X 10.4.8 či 10.5, Windows Vista, Server 2003 či XP PRO a několik distribucí Linuxu vč. RetHat a Suse. Rozměry celého systému jsou 18,7 x 40,1 x 28,6 cm a hmotnost 12,7 kg. Co se týče cen, tak podle tiskové zprávy je základní cena 4TB konfigurace stanovena na necelé 4 000 USD s tím, že cena 8TB konfigurace šplhá k 5 500 USD. Pokud se rozhodnete pro rozšíření systému a tudíž pořídíte například 4TB modul bez řadiče, cena naopak klesá na 2 700 USD.

Stránky výrobce o systému najdete zde. V ČR značku zastupuje společnost Quentin.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: