Softwarové novinky Applu pro Macy - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Softwarové novinky Applu pro Macy

25. května 2011, 00.00 | Vyšly aktualizace hudebních aplikací Logic Pro a Logic Express na verze 9.1.4 doplňující podporu GarageBandu pro iPad. A Apple vydal dokument reagující na nový škodlivý software MacDefender.

Včera Apple uvolnil dvě nové softwarové aktualizace pro Macy a také se konečně oficiálně vyjádřil k novému škodlivému softwaru „MacDefender“:

Nové aktualizace programů Logic Pro a Logic Express

Pro profesionální zpracování hudby nabízí Apple program Logic Pro (tvořící součást balíku Logic Studio za 499 USD) a pro méně náročné, ale již nikoli amatérské uživatele dodává program Logic Express (ten stojí 199 USD).

Jejich aktuální verze 9 se sice objevily už v červenci (v případě Logic Pro) a v srpnu 2009 (Logic Express), ale poté samozřejmě nadále vycházely jejich další menší průběžné aktualizace. Naposledy to byly verze 9.1.3 loni v říjnu. A včera Apple vydal nové verze 9.1.4 obou těchto programů.

Hlavní novinku verzí 9.1.4 představuje to, že nyní umí importovat projekty vytvořené v programu GarageBand pro iPad (uvedeném spolu s iPadem 2). Zároveň ale tyto aktualizace zvyšují celkovou stabilitu daných aplikací a opravují řadu menších chyb, změny pro Logic Pro popisuje tento podpůrný dokument a pro Logic Express tenhle dokument.

Opravy pro oba programy jsou téměř shodné, nejvíce se jich týká automatizujících úkonů a editace zvuku. Dále byly opraveny chyby vedoucí k poklesu výkonu nebo k nečekanému ukončení aplikace a v 64bitovém režimu se již nezobrazí 32bitové rozhraní pro určité zásuvné moduly. Podrobnější popis jednotlivých oprav najdete ve zmíněných podpůrných dokumentech.

Obě dvě aktualizace vyžadují Mac OS X 10.5.8 nebo vyšší a dají se získat buď přes Software Update, anebo ručním stažením z webu Applu. Logic Pro 9.1.4 se nachází tady (jde o 192,48 MB) a Logic Express 9.1.4 zde (138,74 MB).

Apple slibuje brzké vydání aktualizace Mac OS X odstraňující „MacDefender“

Tento měsíc se objevil nový škodlivý software pro Mac OS X. Uživatele Maců přesměrovává z legitimních webů na podvodné weby tvrdící, že daný Mac byl nakažen virem. A poté jim nabídne „antivirus“ k jeho odstranění a snaží se je přimět, aby si ho nainstalovali.

Pokud to však udělají, tak se tento software pokusí získat údaje o kreditní kartě uživatele. Vzhledem k tomu, že jeho nainstalování vyžaduje aktivní spolupráci uživatele (včetně zadání správcovského hesla), nejde o klasický virus, ale o typický příklad phishingu využívajícího metod sociálního inženýrství.

Právě proto je však tento škodlivý software, nejčastěji vystupující pod jménem „MacDefender” (objevily se i varianty pojmenované „MacProtector“ či „MacSecurity“) značně nebezpečný, protože míří na nejslabší článek zabezpečení Macu, totiž na nezkušené uživatele. A to nakonec Apple přimělo, aby na něj oficiálně zareagoval, včera vydal dokument, který se k téhle hrozbě vyjadřuje.

Dokument nejprve popisuje, co „MacDefender“ dělá a poté slibuje, že v příštích dnech Apple vydá aktualizaci Mac OS X, jež tuto hrozbu ve všech jejích známých variantách automaticky nalezne a odstraní. A též pomůže ochránit uživatele vydáním výslovného varování, pokud si ho již stáhli.

A do doby, než bude vydána slíbená aktualizace, dokument předkládá podrobný popis, jak se „MacDefenderu“ zbavit ručně (nejprve se musí ukončit jeho proces, poté se odstraní soubor aplikace a nakonec jím vytvořená přihlašovací položka).

Apple se zpočátku „MacDefenderem“ nechtěl příliš zabývat, jenže případů jeho zavlečení na Macy přibývalo, a tak nakonec vydal zmíněný dokument. Samozřejmě, při zachování nejzákladnější obezřetnosti se tento škodlivý software na Mac vůbec nedostane, ale vzhledem k počtu Maců v provozu se zákonitě najde dost těch, kdo se nechají oklamat. Slíbená aktualizace by měla pomoci i takovýmto případům.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: