Recenze: LMP Bluetooth Keypad - čísla, na která Apple zapomněl - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Recenze: LMP Bluetooth Keypad - čísla, na která Apple zapomněl

LMP Bluetooth Keypad

2. listopadu 2010, 00.00 | Jak se mi bude používat Apple Wireless Keyboard, když nemá numerický blok? Nemám radši zůstat u plné USB klávesnice? Firma LMP se rozhodla problém vyřešit rázně. Otestovali jsme její bezdrátovou numerickou klávesnici.

Dokud ji vidíte na fotkách je všechno v pořádku. Stejná tlačítka, hliníkový povrch, podobný vypínač na boku a takřka nepostřehnutelný spojovací díl s originální Apple Wireless Keyboard. Jakmile výrobek LMP vybalíte z krabice, nastává šok.

Za více než 1000 Kč držíte v rukou plastovou imitaci hliníku s číslicemi vytištěnými mimo střed kláves. Jejich zvuk není Applovsky minimalistický, spíše plastově těžkopádný. Máte chuť ji zabalit zpátky do krabice nebo dát na hraní dětem

Jenže chyba lávky. Přes nedobrý první dojem stojí za to dát klávesnici šanci. Spárování probíhá ještě trochu komplikovaněji, protože je potřeba zařízení zapnout, v pravý čas zmáčknout párovací tlačítko na spodní straně a následně bez vizuální odezvy zadat osmimístný číslený kód. Ale hned poté ji můžete začít používat

Tlačítka jako originál

Jak napovídá název, komunikuje numerická klávesnice LMP bezdrátově, pomocí technologie Bluetooth. To její nasazení neomezuje jen na počítače Apple, ale funguje dobře i s Windows. Svým designem je ale předurčena právě jako rozšíření originální bezdrátové klávesnice Apple. A s ní jsme ji také testovali.

Můžete ji mít na stole položenou samostatně. Třeba účetním, ekonomům nebo podnikatelům může sloužit jako vítaný mobilní doplněk jejich notebooku.

Krabice s klávesnicí však obsahuje plastový výlisek umožňující poměrně pevné propojení s Apple Wireless Keyboard. Výrobce šel tak daleko, že na pravý bok numerického bloku umístil mechanické tlačítko, které na druhé straně zmáčkne vypínač originální klávesnice a umožňuje ji zapnout bez nutnosti demontáže přidané klávesnice. Bylo by to elegantní, nebýt toho, že periferii LMP musíte zapínat černým mikrotlačítkem vedle.

Přestože je pouzdro klávesnice z plastu, tlačítka jsou kvalitní a pocit ze psaní je velmi podobný originálu od Apple. A to je důvod, proč stojí zato překousnout nedobrý první dojem.

Klávesnice kromě deseti čísel, matematických znamének, klávesy enter, page up a down, delete a šipek nahoru a dolů, obsahuje ještě pět programovatelných kláves F13 až F17. Na ně si prostřednictvím System Preferences/Keyboard/Keyboard Shortcuts můžete nadefinovat nejrůznější funkce a zkratky.

Cena je vysoká

Klávesnici jsme měli k testu zapůjčenou zhruba týden, takže výdrž dvou tužkových baterií nelze posoudit. Test se staršími akumulátory před vybitím však prokázal, že na docházející energii klávesnice nijak neupozorňuje a reaguje samovolným odpojováním nebo "zapomínáním" některých znaků. Ostatně, výrobce na to upozorňuje v návodu.

Pokud se smíříte s plastovým tělem a pevným, ale nepříliš elegantním spojovacím dílem, získáte praktického a lehkého pomocníka do kanceláře i na cesty. Dosah jevíce než dostatečný a pohybuje se v otevřeném prostoru kolem osmi metrů.

Zbývá už jen cena. Ta je poměrně vysoká, i když koresponduje s vyšší cenou produktů Apple. Bezdrátový numerický blok však seženete bezmála za polovinu a variantu komunikující přes USB už za dvě stovky.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: