Recenze: Belkin iPad car charger 2.1A v praxi - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Recenze: Belkin iPad car charger 2.1A v praxi

Belkin iPad car charger

5. srpna 2010, 02.00 | Vybrat správnou autonabíječku pro Apple iPad není tak snadný úkol, jak by se mohlo zdát. Baterie iPadu vyžaduje dostatečný proud, který většina neznačkových USB autonabíječek bohužel nenabízí. Proto jsme otestovali speciální Belkin iPad auto-charger.

O potížích s nabíjením Apple iPadu se toho napsalo už poměrně hodně. Ať už budeme brát náročnost iPadu jako jeho chybu nebo prostě vlastnost, je to fakt, se kterým musíme počítat při výběru vhodné nabíječky. To platí dvojnásob u auto-nabíječek, protože drtivá většina z těch, které jsem měl možnost testovat s iPadem jednoduše nefungují nebo jej nabíjejí nesnesitelně dlouho. Proto jsme rádi využili možnost vyzkoušet v praxi novou auto-nabíječku Belkin, která slibuje výstup 5V 2,1A, což je přesně to, co iPadu vyhovuje nejvíc.

Balení a HW provedení
V poměrně honosném retail balení najdete ve výsledku drobnou nabíječku, USB - iPad kabel a brožuru s návodem. Je dobře, že kabel je oddělen od nabíječky. Jednak to znamená, že můžete potenciálně nabíjet i jiná zařízení, pokud k nim máte příslušný USB kabel. A zadruhé, pokud jakýmkoli nedopatřením poškodíte kabel, můžete jej snadno nahradit, aniž by bylo potřeba vyměňovat celou nabíječku.

Tělo nabíječky je vyrobené z kombinace černého lesklého a matného plastu. USB port pro připojení kabelu je z boku cca centimetr nad koncem konektoru pro auto-napájení. Zde může nastat problém, pokud váš automobil má cigaretový napáječ zapuštěný, nebo příliš blízko dalších prvků palubní desky. Nicméně u většiny automobilů najdete vhodnou pozici v zásuvce a boční vývod má naopak tu výhodu, že kabel příliš netrčí do prostoru a nevyvrací nabíječku.

Dodávaný USB kabel budí na první pohled respekt. Belkin si na výběru a provedení černého 0,9m dlouhého kabelu dal záležet. Kabel včetně stínění má průměr skoro 5mm a působí výrazně robustněji, než běžné USB kabely. Na jeho pružnosti se to však nijak nepodepisuje, takže se dá předpokládat, že většinu objemu kabelu tvoří právě vnější obal.

Samotný systémový 30-pinový konektor je opět cca 2x silnější než konektor u originál Apple kabelu. Pro zasunutí ani vysunutí není potřeba používat žádná speciální tlačítka. Konstrukce konektoru odpovídá konstrukci originálního konektoru. Pokud by vám černý a poměrně silný kabel Belkinu jakkoli nevyhovoval, můžete jej nahradit jakýmkoli jiným kabelem včetně originálního.

Praktické zkušenosti
Pokud zasunete auto-nabíječku do napájené zásuvky, rozsvítí se na jeho horní stěně zapuštěná modrá kontrolka. To je jediná informace, kterou od nabíječky můžete očekávat.

Nabíječka se při provozu lehce zahřívá, ale její teplota při našich testech nepřesáhla 42 stupňů Celsia, takže není jakkoli problematická. Úplně vybitý iPad dokáže oživit po cca 2 minutách v závislosti na reálném stavu baterie. Průběh nabíjecího cyklu je zcela rovnoměrný. V našich testech jsme získali každých cca 10 minut 5% kapacity akumulátoru iPadu. Úplné nabití iPadu trvalo nabíječce v průměru 206 minut.

Nabíječka potvrdila slibovaný výkon v okamžiku, kdy byla schopna dobíjet iPad i v případě, že iPad přehrával video a jas displeje byl vytažen na 100%. Stejně tak při navigování s modelem iPhonem 3G nebyl problém dobíjet baterii v průběhu navigování.

Shrnutí
Belkin iPad auto charger 2,1A je spolehlivou a bezproblémovou nabíječkou, kterou dokážete nabít nejen svůj iPad, ale jakékoli jiné zařízení s napájením přes USB port. Jediným potenciálním problémem, který jsme objevili je boční umístění USB portu, které může být problematické u zapuštěných zásuvek. Jinak jde ale velmi rozumnou investici, která se na českém trhu pohybuje kolem 599 Kč.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: