Quartz Composer - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Quartz Composer

Obsah seriálu:

ts_quartzcomposer-nahled2.gif 06.09.2005

Quartz Composer pro programátory

Dnes se zaměříme na programátory, využívající objektový vývojový systém Cocoa, a ukážeme si, jak lze tyto komposice přímo využívat pro grafické prvky programů.

ts_quartzcomposer-nahled2.gif 27.07.2005

Speciální služby Quartz Composeru

Dnes se seznámíme se dvěma praktickými ukázkami využití grafických animací, jež v aplikaci Quartz Composer můžeme sestavovat: ukážeme si, jak vytvářet videoklipy ve formátu QuickTime, a také jak připravovat "screensavery".

ts_quartzcomposer-nahled2.gif 04.07.2005

Makra Quartz Composeru

Až dosud jsme si animace popisovali jako síť patchů, vzájemně podle potřeby propojených "trubkami", jež spojují jejich vstupy a výstupy. Ve skutečnosti nám systém Quartz Composer nabízí daleko více: animace je libovolně hluboká hierarchická struktura takovýchto sítí: vzdáleně se to podobá systému souborů, kde můžeme v jedné složce mít vedle sebe soubory i další složky.

ts_quartzcomposer-nahled2.gif 28.06.2005

Quartz Composer: typy patchů

Minule jsme se především naučili pracovat se vstupy a výstupy patchů – základních jednotek, z nichž v Quartz Composeru sestavujeme komplexní animace – a vzájemně je propojovat podle potřeby. Dnes si řekneme trochu více o tom, jak patche přesně fungují, a jaké jsou jejich typy.

ts_quartzcomposer-nahled2.gif 15.06.2005

Quartz Composer: co je to "patch"

Na patche Quartz Composeru se můžeme dívat jako na – trochu složitější – obdobu akcí Automatoru: patch může mít definovaný datový vstup; patch může mít definovaný datový výstup; vlastní činnost patche je určena kódem (napsaným ve vhodném programovacím jazyce).

ts_quartzcomposer-nahled2.gif 24.05.2005

Quartz Composer: základy

V podstatě a s trochou zjednodušení můžeme říci, že Quartz Composer je jakýsi "automator pro grafiku a animace": podobně, jako v Automatoru sestavujeme pracovní postupy z jednotlivých akcí, můžeme v aplikaci Quartz Composer sestavovat komplexní grafické animace z jednoduchých operací.

ts_quartzcomposer-nahled2.gif 10.05.2005

Mac OS X Tiger - Vývojářské aplikace nejen pro vývojáře!

Na instalačním DVD Mac OS X 10.4 je krom jiného také instalace "Xcode Tools" – ve skutečnosti kompletní instalace celého vývojářského systému, zahrnujícího vlastní integrované prostředí Xcode, překladač, knihovny, dokumentaci, a řadu podpůrných aplikací. Právě kvůli těmto aplikacím nyní píši tento článek: jakkoli většina z nich se skutečně hodí jen pro programátory, některé dokáží přinést skvělé služby i běžným uživatelům.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: